Skip to content

Můžete používat YouTube v systému iOS 6?

6 de Červenec de 2021
youtube 2617510 960 720 5bd75074c9e77c0058287b24

Upgradování na novou verzi iOS je obvykle vzrušující, protože přináší všechny druhy skvělých nových funkcí. Když ale uživatelé upgradovali své iPhony a jiná zařízení iOS na iOS 6, nebo když dostali zařízení jako iPhone 5, který měl iOS 6 předinstalovaný, něco zmizelo. Předinstalovaná aplikace YouTube, která byla na domovské obrazovce zařízení iOS od prvního iPhone, byla pryč! Apple odstranil starou aplikaci YouTube v systému iOS 6 a způsob, jakým mnoho lidí sledovalo videa YouTube na svých zařízeních iOS, byl úplně pryč. Tato aplikace může být pryč, ale stále můžete používat YouTube pro iOS 6. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Co se stalo se starou aplikací YouTube pro iPhone?

Přesný důvod, proč byla stará aplikace YouTube odstraněna z iOS 6, nebyl nikdy odhalen, ale je snadné přijít s dobrou teorií. Google vlastní YouTube. Apple a Google se střetly na mnoha frontách na trhu smartphonů a Apple možná nechtěl poskytovat YouTube špičkové zacházení, protože jej vlastní Google. Z pohledu Google nemusí být změna tak špatná. Stará aplikace YouTube pro iPhone neobsahovala reklamy. Reklamy jsou hlavním způsobem, jak Google vydělává peníze, takže původní verze aplikace pro iPhone možná tolik peněz nevydělala. Ve výsledku mohlo jít o vzájemné rozhodnutí odstranit starou aplikaci YouTube jako jednu z předinstalovaných aplikací obsažených v systému iOS 6. Na rozdíl od problémů mezi Apple a Google, které způsobily, že nové aplikaci Mapy chyběly údaje Map Google, a nahradit ji sporný Apple stand-in, změna YouTube nemá negativní vliv na uživatele. Proč? Můžete si stáhnout novou aplikaci. Zajímá vás, jestli stále můžete získat starou aplikaci pro iPhone pro YouTube? Nemůžeš. Je možné, že ji získáte, pokud jste snížili verzi zařízení na iOS 5 nebo starší. To však není technicky možné (a proč byste to vlastně chtěli dělat?).

Nová aplikace YouTube

Jen proto, že byla odstraněna stará aplikace, neznamená, že je YouTube blokován v zařízeních iOS. Prakticky jakmile Apple vydal iOS 6 bez staré aplikace YouTube, Google vydal vlastní bezplatnou aplikaci YouTube. I když YouTube nemusí být v systému iOS 6 předinstalován, můžete si aplikaci snadno stáhnout a získat všechna požadovaná videa z YouTube.

Nová aplikace podporuje YouTube Premium

Nová aplikace YouTube nabízí všechny funkce, které byste očekávali: sledování videí, jejich ukládání pro pozdější sledování, komentování a přihlášení k odběru. Podporuje také YouTube Premium. Toto je placená video služba nabízená YouTube, která poskytuje přístup k exkluzivnímu obsahu od některých z největších hvězd YouTube. Pokud se již přihlásíte k odběru, získáte přístup v aplikaci. Pokud se ještě nepřihlásíte k odběru, je Premium k dispozici jako nákup v aplikaci.

Používání YouTube na webu na iPhone

Kromě nové aplikace YouTube existuje další způsob, jak si uživatelé iPhonu mohou YouTube užít: na webu. Máte pravdu, původní způsob sledování YouTube stále funguje na iPhone, iPad a iPod touch bez ohledu na to, jakou verzi iOS používáte. Stačí spustit webový prohlížeč zařízení se systémem iOS a přejít na www.youtube.com. Jakmile tam budete, můžete web používat stejně jako ve svém počítači.

Snadné nahrávání na YouTube z iPhone

Aplikace YouTube neslouží pouze ke sledování videí. V nejnovějších verzích můžete upravovat videa, přidávat filtry a hudbu a poté z aplikace nahrávat videa přímo na YouTube. Pokud máte video, které chcete nahrát, jednoduše klepněte na ikonu akční pole (pole, ze kterého vychází šipka) v aplikaci kompatibilní s videem a výběrem YouTube nahrajte svůj obsah.