Skip to content

Mýty o 5G odhaleny, protože Verizon platí za spektrum

12 de Červenec de 2021
GettyImages 1155402179 7bc970d02fb248b2b559a2b4c9c4f60e

Klíčové jídlo

  • Verizon utratí balíček v nedávné aukci FCC.
  • Expert na 5G odhaluje běžné mýty o výkonu 5G.
  • 5G dramaticky nezmění způsob, jakým lidé používají své telefony.
Nedávná akvizice dalšího středního spektra by mohla pomoci společnosti Verizon soutěžit s AT&T a T-Mobile v boji o nadvládu nad 5G. Někteří odborníci však tvrdí, že 5G nemusí být tak revoluční, jak si poskytovatelé přejí. Verizon byl velkým utrácením 2. září, kdy Federální komunikační komise (FCC) zveřejnila výsledky své aukce 3,5 GHz a odhalila, že společnost zaplatila 1,9 miliardy $ za 557 licencí. Nákup spektra středního dosahu je zásadní při rozšiřování služeb 5G společností, mimo několik velkých měst, která v současné době obsluhuje rychlejší, ale krátká technologie mmWave. Spektrum středního dosahu pro 5G využívá mikrovlny o frekvenci 2,5–3,7 GHZ a nabízí dobrou kombinaci výhod pokrytí a kapacity, nezbytných pro úspěšné zavedení 5G. „Otázkou průmyslu je, co je na prvním místě, infrastruktura nebo zařízení?“ „Myslím si, že nákup společnosti Verizon je významný, protože jde o zásadní problém spočívající v nedostatečném spektru pro komunikaci pro všechny uživatele,“ řekl průmyslový expert David Hall, který pracuje pro NI, dříve známou jako National Instruments. Záchranný drát v telefonickém rozhovoru. Navzdory velké investici si Hall nemyslí, že zákazníci bezdrátových sítí uvidí velký rozdíl, když se na jejich trzích objeví 5G.

Výkon 5G

Hall se zabýval jedním z velkých mýtů o 5G: že to dramaticky změní každodenní výkon jejich zařízení. „Existuje mýtus, že většina uživatelů každodenně uvidí výrazné zlepšení jejich uživatelské zkušenosti,“ řekl Hall. „Když přemýšlíte o stažení videa ve vysokém rozlišení nebo o jeho streamování v reálném čase … můžete to udělat dnes.“ Hall dodal, že většina marketingových zpráv o propustnosti gigabitů za sekundu a některé specifikace šířky pásma nejsou pro většinu uživatelů nutné. „Myslím, že dopravci doručili vše, co typický uživatel potřebuje,“ řekl. „Nemyslím si, že kdyby Verizon nebo AT&T zítra magicky nasadily zdvojnásobení základnových stanic, dnes by to výrazně zlepšilo uživatelský komfort.“

Hall vidí, že nasazení sítí 5G je více o kapacitě sítě a šířce pásma než o uživatelských zkušenostech. Poté řekl, že všichni dopravci se dostávají do bodu, kdy nebudou mít dostatek spektra, aby unesli veškerý provoz, a aukce FCC přišlo dřív, než se očekávalo. „Věděli jsme, že to přijde, ale mysleli jsme si, že to bude trvat déle,“ řekl.

Pohled na obchod Verizon inzerující 5G uprostřed pandemie koronavirů

Společnost Rich Young ze společnosti Verizon uvedla ve svém prohlášení, že zvýšené spektrum ve středním pásmu je „důležitější než kdykoli předtím, protože USA usilují o zachování své globální konkurenceschopnosti a vedoucí pozice v zavádění sítí 5G.“ Řekl, že nové investice do středního pásma pomohou odstranit digitální propast a otevřít dveře novým inovacím pro miliony amerických spotřebitelů a podniků. Mnoho částí země je nedostatečně vybaveno, pokud jde o rychlejší internet, ale 5G má potenciál tuto mezeru překonat. Rozšířením dosahu vysokorychlostního internetu do nedostatečně komunit bude mít více lidí přístup k informacím, vzdělání a zábavě. Aplikace naplněné kognitivními službami využívajícími aplikace AI a IoT používané v inteligentních domácnostech ohlašují další vlnu technologického vývoje. Očekává se, že vše od telemedicíny po autonomní navigaci ve vozidle bude vylepšeno 5G sítěmi.

Výhody přeprodaného zboží 5G

Hall věří, že bezdrátový průmysl přeprodal výhody 5G, ale věří, že investice do infrastruktury se časem vyplatí. „Globální potřeba 5G je časově závislá. Otázkou, které musí průmysl čelit, je to, co je na prvním místě, infrastruktura nebo zařízení? Vidíme, že operátoři tlačí 5G zařízení na trh, takže budou mít možnost nasadit infrastrukturu, když ji potřebují, “uvedl.

Další mýty o 5G

Pokud jde o další mýty o 5G? Hall uvedl, že rozhodně neexistují důkazy o tom, že 5G způsobuje koronavirus, i když byly vypáleny některé buněčné věže a technici širokopásmového připojení byli kvůli pověsti ohroženi. Zde jsou další mýtoři:

  • Ačkoli Světová zdravotnická organizace (WHO) kdysi navrhla, aby záření mobilních telefonů bylo uváděno jako „možná karcinogenní pro člověka“, neexistují přesvědčivé důkazy o tom, že by mobilní telefony byly pro člověka hrozbou.
  • Telefony 5G nenahradí váš telefon 4G. I když to bude vyžadovat 5G telefon pro přístup k 5G sítím, 4G telefony budou i nadále fungovat.
  • 5G nemusí nutně zlepšit streamování videa. To bude záviset na poskytovatelích služeb, jako jsou Netflix, Hulu a další. Většina poskytovatelů již nabízí prémiové služby, takže si můžete stáhnout videa ve vysokém a ultra vysokém rozlišení.

Není pochyb o tom, že 5G sítě a jejich nástupci budou rozvíjet řadu průmyslových odvětví a technologií, protože využíváme sílu 5G inovací. Ten den se blíží – ale ještě tu není.