Skip to content

Nastavte si účet Gmail pomocí aplikace Mail pro Mac

14 de Červenec de 2021
155771012 56a5d4775f9b58b7d0de9e48 9cb7e871a8154dc5bfde06d4f000362f

Gmail společnosti Google toho má hodně. Jeho základními požadavky jsou připojení k internetu a podporovaný prohlížeč, například Safari. Vzhledem k tomu, že Gmail podporuje většinu prohlížečů, je to přirozená volba pro mnoho uživatelů, zejména pro ty, kteří hodně cestují a nikdy neví, kde budou mít příležitost připojit se k webu a chytit své zprávy. Informace v tomto článku se týkají aplikace Mail ve všech verzích macOS prostřednictvím macOS Catalina a všech operačních systémech OS X v počítačích Mac.

Gmail a Apple Mail

Webové rozhraní Gmailu funguje dobře pro většinu lidí, kteří k přístupu k jejich webové poště mohou použít jakékoli výpočetní zařízení. Pokud jde o používání Gmailu doma nebo na notebooku Mac, můžete použít aplikaci Apple Mail. Pomocí jediné aplikace Mail máte všechny své e-mailové zprávy uspořádané do jedné aplikace. Koncept vytvoření účtu Gmail v Apple Mail je dostatečně jednoduchý. Gmail využívá standardní poštovní protokoly a Apple Mail podporuje metody komunikace se servery Gmailu. Účet Gmail můžete přidat stejným způsobem, jako byste přidali jakýkoli účet POP nebo IMAP, který aktuálně používáte. Většina verzí OS X a novějšího macOS má automatizovaný systém, který vám vytváří účty Gmail. Účet Gmail můžete vytvořit buď přímo v E-mailu, nebo v Předvolbách systému. Možnost Předvolby systému je užitečný způsob, jak udržet všechny vaše sociální média a e-mailové účty pohromadě, takže můžete snadno provádět změny, které se automaticky projeví v jakékoli aplikaci OS X, která je využívá. Tyto dvě metody využívající předvolby Mail a System jsou téměř identické a nakonec vytvářejí stejná data v předvolbách Mail i System. Účet Gmail využívá IMAP, protože Google doporučuje IMAP přes POP. Pokud byste raději používali službu POP služby Gmail, najdete potřebné informace v příručce Průvodce nastavením POP3 služby Gmail. Musíte také použít proces ručního nastavení.

Nastavení Gmailu v posledních verzích OS

Proces nastavení účtu Google v macOS Catalina, macOS Mojave, macOS High Sierra, macOS Sierra, OS X El Capitan, OS X Yosemite a OS X Mavericks v Předvolbách systému Mac používá automatické konfigurace, které již v operačním systému existují Systém:

 1. Vybrat Logo společnosti Apple > Systémové preference.

 2. Vybrat Internetové účty.

  Okno Předvolby systému v systému macOS

 3. V podokně Internetové účty jsou typy účtů e-mailů a sociálních médií, které jsou kompatibilní s počítači Mac. Vybrat Google.

  Obrazovka předvoleb systému Internetové účty v systému macOS

 4. Vybrat Otevřete prohlížeč po zobrazení výzvy v rozevíracím okně.

  Rozevírací obrazovka Internetové účty pro autorizaci účtu Google

 5. V okně, které se otevře, zadejte název svého účtu Google (e-mailovou adresu) a vyberte další.

  Přihlašovací obrazovka Google v systému macOS

 6. Zadejte heslo k účtu Google a poté vyberte další nebo Založit (v závislosti na verzi operačního systému).

  Obrazovka hesla Google v nastavení Mac Mail

 7. Rozevírací panel se změní a zobrazí seznam aplikací na vašem Macu, které mohou využívat váš účet Google. Vybrat Pošta a některou z dalších aplikací, poté vyberte Hotovo.

  Vyberte funkce Google, které chcete zahrnout do systému macOS

 8. Váš e-mailový účet Google je automaticky nastaven v aplikaci Pošta. Podokno předvoleb Internetové účty můžete otevřít také spuštěním aplikace Pošta a výběrem Pošta > Účty v řádku nabídek.

Nastavení Gmailu v OS X Mountain Lion a OS X Lion

Nastavení Gmailu v OS X Mountain Lion a OS X Lion se mírně liší od novějších verzí operačního systému.

 1. Zahájení Systémové preference kliknutím na jeho ikonu Dock nebo výběrem Systémové preference z Jablko Jídelní lístek.

 2. Vybrat Pošta, kontakty a kalendáře panel předvoleb.

 3. Vybrat Gmail.

 4. Zadejte svou e-mailovou adresu a heslo služby Gmail a poté klikněte na Založit.

 5. Rozevírací okno zobrazuje seznam aplikací na vašem Macu, které mohou využívat váš účet Gmail. Umístěte šek vedle Pošta a klikněte Přidat účty.

Pokud používáte starší verze OS X

Pokud používáte verzi OS X Snow Leopard nebo starší, nastavte Mail pro přístup ke svému účtu Gmail z aplikace Mail namísto ze systémových předvoleb.

 1. Zahájení Pošta a vyberte Přidat účet otevřete obrazovku Přidat účet.

 2. Zadejte svou e-mailovou adresu a heslo pro Gmail. Aplikace Mail rozpozná adresu Gmailu a nabídne automatické nastavení účtu.

 3. Zaškrtněte v Automaticky nastavit účet krabice.

 4. Klikněte na ikonu Vytvořit knoflík.

To je vše. Mail je připraven chytit váš Gmail.

Ruční nastavení pošty pro účet Gmail

Staré verze aplikace Mail (2.x a starší) neměly automatickou metodu pro nastavení účtu Gmail. V Gmailu si stále můžete vytvořit účet Gmail, ale musíte jej nastavit ručně, stejně jako jakýkoli jiný e-mailový účet založený na protokolu IMAP. Nastavení a informace, které potřebujete, jsou:

 • Typ účtu: IMAP
 • Emailová adresa: [gmailusername]@ gmail.com
 • Heslo: Vaše heslo k Gmailu
 • Uživatelské jméno: Vaše adresa Gmailu bez „@ gmail.com“
 • Server příchozí pošty: imap.gmail.com
 • Server odchozí pošty (SMTP): smtp.gmail.com

Po zadání těchto informací bude mít Mail přístup k vašemu účtu Gmail.

Jak přistupovat ke službě Gmail v aplikaci Mail

Po nastavení účtu Gmail otevřete Pošta na Macu kliknutím na její ikonu v Docku. V levém sloupci pod Doručená pošta, uvidíte Google uvedený spolu s vlastní poštou iCloud společnosti Apple a dalšími poštovními účty, které jste zadali. Klikněte na Google číst a odpovídat na váš Gmail. Gmail není jediný populární e-mailový účet, který můžete s Mailem používat. Poštovní účty Yahoo a AOL jsou vzdáleny jen pár kliknutí stejnou metodou.