Skip to content

Nejlepší vyhledávače obrázků na webu

13 de Červenec de 2021
where to find images online 3482427 FINAL 5c7da87246e0fb0001d83dc4

Hledání obrázků vám umožní hledat na webu obrázky všeho druhu, od portrétů a klipartů až po černobílé fotografie, ilustrace, perokresby a další. Existuje spousta vyhledávačů obrázků. Některé z nich jsou vyhledávače obrázků, které prohledávají web a neustále aktualizují svou databázi o nové obrázky. Dalším způsobem, jak hledat obrázky, je z webů, které hostují obrázky, ale nemusí nutně procházet web a hledat nové, jako to dělá vyhledávač.

Níže jsou uvedeny nejlepší nástroje pro vyhledávání obrázků, které pokrývají oba typy vyhledávačů obrázků. Umožní vám hledat obrázky, procházet galeriemi a dokonce spustit reverzní vyhledávání fotografií, abyste našli obrázek, který vypadá jako ten, který máte. Některé z těchto vyhledávačů obrázků také podporují nahrávání jeho uživatelů. Pokud ne, a chcete přidat svůj vlastní obrázek na web, aby ho ostatní lidé mohli najít, nahrajte obrázek na web hostující obrázek a poté sdílejte odkaz.

Motory pro vyhledávání obrázků

Hledání obrázků Bing pro králíky

 • Obrázky Google: Masivní databáze obrázků Google vám pomůže najít téměř jakýkoli obrázek na jakékoli téma, na který si vzpomenete, a navíc je snadno použitelný. Pokročilé vyhledávání obrázků na Googlu vám umožní zúžit vyhledávání podle velikosti, barvy, typu a dalších. Můžete také použít Google k vyhledání obrázku pomocí jiného obrázku jako váš vyhledávací dotaz místo textu, zvaný reverzní vyhledávání obrázků.
 • Picsearch: Více než 3 miliarda obrázky lze najít pomocí tohoto vyhledávače obrázků. Pokročilé možnosti vám umožní najít černobílé obrázky, obrázky určité barvy nebo velikosti, tapety, animace, tváře a další.
 • Yahoo Image Search: Vyhledávání obrázků na Yahoo je podobné jako na jiných webech pro vyhledávání obrázků: k dispozici jsou pokročilé možnosti vyhledávání obrázků pro filtrování výsledků podle licence, velikosti, barvy atd.
 • Bing Images: Dalším způsobem, jak hledat obrázky, je vyhledávací modul Bing. Trendová sekce vám umožní snadno najít oblíbené obrázky; je zde také vizuální vyhledávací nástroj (reverzní vyhledávání fotografií) a obecné vyhledávání obrázků, kde zadáváte text pro vyhledání fotografií, plus pokročilé možnosti filtrování (konkrétní rozlišení, hlava a ramena, průhledné, barevné atd.).

Stránky pro vyhledávání obrázků

Hledání obrázků na webových stránkách NASA

 • Pixabay: Více než milion vysoce kvalitních obrázků a videí, včetně vektorové grafiky a ilustrací. Toto je jen jeden z mnoha webů s veřejnými doménami, které můžete bez problémů s autorskými právy používat.
 • Flickr: Úžasný vyhledávač obrázků pro vyhledání velkého množství různých fotografií. Některé z těchto obrázků lze znovu použít, ale pokud hledáte fantastické fotogalerie od talentovaných fotografů z celého světa, Flickr může být stále užitečným zdrojem.
 • Getty Images: Obrovská databáze prohledávatelných obrázků od různých předních značek. Vyhledávání můžete zúžit tak, aby zahrnovalo pouze obrázky bez licenčních poplatků. Tato stránka pro vyhledávání obrázků nabízí různé úrovně přístupu v závislosti na tom, k čemu ji potřebujete.
 • Největší hity Hubbla: Úžasné snímky vesmírných objektů shromážděné Hubbleovým dalekohledem z let 1990–1995.
 • Cvrlikání: Tento gigant v sociálních médiích vám umožňuje spouštět vyhledávání obrázků na každém veřejně přístupném účtu Twitter nebo jen u lidí, které sledujete. Vyhledávání obrázků můžete dokonce omezit na fotografie poblíž vašeho místa. Další informace najdete v našem článku o tom, jak vyhledávat obrázky na Twitteru.
 • Fotografická sbírka Warrena a Genevieve Garsta: Úžasná sbírka více než 1300 obrazů, které Garstové sestavili a věnovali knihovnám Colorado State University během natáčení seriálu Divoká říše Mutual of Omaha.
 • Americké sbírky sbírek: Fotografie a tisky: V Kongresové knihovně tyto sbírky zahrnují fotografie Ansela Adamse, Občanskou válku a Prezidenty a první dámy.
 • Smithsonian Institution Archive Collections: Spusťte vyhledávání obrázků nebo procházejte vybrané obrázky ze sbírek Smithsonian.
 • Clipart Classroom: Zdroj ke stažení zdarma klipart, který lze prohledávat podle tématu.
 • Eastman Museum: Pomocí tohoto vyhledávače obrázků můžete procházet širokou škálu sbírek, včetně Pohyblivý obraz a Technologie.
 • Sbírka fotografií National Geographic: Tato stránka pro vyhledávání obrázků obsahuje fotogalerie z tohoto uznávaného časopisu, nádherné tapety, fotografii dne a další.
 • Knihovna obrázků a videa NASA: Hledejte mezi tisíci fotografií, videí a zvukových záznamů tiskové zprávy NASA zahrnujících americké vesmírné programy s posádkou, od programu Mercury po misi STS-79 Shuttle.
 • NYPL Digital Gallery: Denně aktualizováno, toto je sbírka bezplatných digitálních obrázků ve veřejné knihovně v New Yorku. Pomocí tohoto nástroje pro vyhledávání obrázků získáte přístup ke stovkám tisíc obrázků digitalizovaných z primárních zdrojů a tištěných rarit a vyhledejte osvětlené rukopisy, historické mapy, vintage plakáty, vzácné tisky a fotografie, ilustrované knihy, tištěné jezdecké materiály a další.

Zpětné vyhledávání obrázků

Vyhledávání zpětného obrázku Google

Přemýšleli jste někdy, odkud vlastně pochází obrázek, který vidíte na webu? Nebo jste možná vytvořili vlastní fotografii a jste zvědaví, kdo ji ještě používá. Existují upravené verze obrázku jinde, například ve vyšším rozlišení? To vše najdete pomocí reverzního vyhledávání fotografií. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, ale myšlenka je stejná: místo textu zadáte obrázek pro vyhledávací dotaz. Například místo spuštění vyhledávání obrázků Dům, pokud chcete vidět obrázky domu, které vypadají jako ten, který máte, místo toho nakrmete vyhledávací nástroj skutečným obrázkem, který máte. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je reverzní vyhledávání fotografií Google. Bing Visual Search a TinEye fungují podobně. Další způsob, jak spustit vyhledávání obrázků pomocí jiného obrázku, je Pinterest; ve spodním rohu fotografií je tlačítko vizuálního vyhledávání. Pokud používáte mobilní zařízení, podívejte se na náš článek o tom, jak provádět zpětné vyhledávání obrázků na telefonu nebo tabletu.