Skip to content

Nejlepší vyhledávače zvuku

14 de Srpen de 2021
151596382 56a9fad55f9b58b7d000567d

Nástroj pro vyhledávání zvuku je nejlepší způsob, jak najít všechny typy zvukového obsahu, od krátkých klipů, zvukových efektů a rozhovorů až po úplné skladby, audioknihy a podcasty. Použití vyhledávače hudby nebo jiného nástroje pro vyhledávání zvuku je obvykle velmi jednoduché: zadejte hledaný výraz nebo procházejte seznam zvukových souborů. Ne všechny vyhledávače fungují stejně. Například DuckDuckGo a Dogpile jsou užitečné pro vyhledávání webových stránek a obrázků, a zatímco Google lze použít k vyhledání souborů na webu, neexistuje speciální vyhledávač zvuku.

Nejlepší vyhledávače zvuku

Zvukový vyhledávač vám umožní vyhledávat zvuky na webu a vždy se aktualizují o nové informace.

FindSounds

FindSounds hledá na webu zvukové efekty, ukázky nástrojů a další zvuky v různých formátech (např. MP3, WAV, AIF). Můžete vyhledávat pomocí klíčových slov nebo procházet zvukové soubory podle kategorie. K dispozici jsou odkazy na přímé stažení souborů.

Audioburst

Snímek obrazovky s výsledky zvukového vyhledávání Audioburst

Audioburst je mimořádně jedinečný, protože vám umožňuje provádět zvukové vyhledávání v milionech minut zvuku z podcastů, televizních a rozhlasových stanic. Pokud hledáte rychlý způsob vyhledávání záznamů nejnovějších zpráv podle konkrétních klíčových slov, toto je místo, kde musíte být.

MP3 šťávy

Web MP3Juices

MP3Juices je bezplatný vyhledávač zvuku ve formátu MP3. Umožňuje vybrat až sedm zdrojů pro spuštění zvukového vyhledávání na: YouTube, SoundCloud, VK, Yandex, 4shared, PromoDj a Archive.org. Zjištěný zvuk si můžete stáhnout a streamovat.

Poslouchejte poznámky

Snímek obrazovky z webového serveru pro vyhledávání zvuku Listen Notes

Listen Notes je vyhledávač podcastů. Zadejte slovo nebo frázi a proveďte zvukové vyhledávání v desítkách milionů epizod a rozhovorů podcastů.

Další metody vyhledávání zvuku

Existuje spousta dalších nástrojů pro vyhledávání zvuku, které nejsou nutně považovány za vyhledávače, jako jsou ty uvedené výše, ale přesto slouží účelu, který vám pomůže najít zvuk v mnoha formách. Například některé hudební vyhledávače jsou opravdu jen sbírkou zvukových souborů, nikoli metodou prohledávání hudby na webu.

Zpětné vyhledávání zvuku

 • Shazam: Mobilní aplikace, ve které můžete místo textu spustit zvukové vyhledávání podle zvuku. Jinými slovy, můžete aplikaci nakrmit zvuk a nechat jej určit název a další informace, jako je umělec a případně texty, což je skvělé, když potřebujete identifikovat neznámou skladbu.
 • Picard: Cross-platform music tagger, který poskytuje funkci vyhledávání skladeb, kde lze hudbu identifikovat samotným zvukem, a to i bez metadat.

Specializované stránky pro vyhledávání zvuku

 • The Free Information Society: Několik stovek historických zvuků dvacátého století ve formátu MP3.
 • NASA Audio: Hledejte zvuky od NASA, a to jak z jejich sbírky aktuálních misí, tak historických vesmírných letů. Zvuk je rozdělen do kategorií jako pípnutí a kousnutí, zvuky budoucnosti, raketoplán a stanice a objev.
 • Zvukový archiv internetového archivu: Zde jsou k dispozici miliony bezplatných zvukových souborů, které jsou často aktualizovány. Obsahuje rozhlasové programy, mixtapy, podcasty, ukázky, audioknihy, zprávy a další.
 • History.com Projevy: Poslechněte si stovky slavných projevů a dalších zvukových klipů, které se zapsaly do historie.
 • SermonAudio: Vyhledávejte a streamujte kázání MP3.

Služby streamování hudby

 • Pandora: Jeden z nejpopulárnějších způsobů vyhledávání bezplatné a placené hudby. Najde zvuk související s hledanými tituly, což vám umožní vytvořit si vlastní hudební stanice.
 • iHeartRadio: Skvělé pro spuštění širokého vyhledávání zvuku pro nalezení rozhlasových stanic v USA a Mexiku.

Webové stránky audioknih

 • LearnOutLoud.com: Hledejte bezplatné zvukové knihy, soubory ke stažení ve formátu MP3, podcasty a další.
 • Projekt Gutenberg Audio Books: Najděte zvuk ve formě klasických knih.
 • Storynory: Originální zvukové soubory týkající se audioknih pro děti.

Webové stránky Torrent jsou dalším způsobem, jak najít zvukové soubory online. Je těžké je doporučit, protože je příliš snadné narazit na soubory chráněné autorskými právy, ale pokud máte zájem, jsou možností.