Skip to content

Nejnovější webové kamery nabízejí tenké důvody pro upgrade

7 de Červenec de 2021
waldemar brandt VAoSKP ocN0 unsplash 852c64c81030486eb8d4a5aad7c5418b

Klíčové jídlo

  • Nové webové kamery od společnosti Anker a Microsoft nabízejí alternativu k dominantnímu modelu Logitech C920.
  • 1080p zůstává go-to rozlišení, a to se v roce 2021 nezmění.
  • Vzdálení pracovníci, kteří již mají kvalitní webovou kameru s rozlišením 1080p, nemusí upgradovat.
Nové webové kamery od Anker a Microsoft si kladou za cíl, abyste při příštím videohovoru vypadali ostře, ale ne každý uvidí důvod pro upgrade v tomto roce. Pandemie neočekávaně přinutila administrativní pracovníky ke vzdálené práci a nechala je uvízlé před webovými kamerami pro notebooky. Výsledný spěch k nákupu webkamer vyklidil zásoby. Nyní se na pulty obchodů konečně dostávají nové možnosti, ale to, zda se jedná o upgrade, závisí na tom, co již u stolu máte. „Zdá se, že tyto nové webové kamery jsou stále zaměřeny na lidi, kteří buď chtějí přidat webovou kameru do svého stolního počítače, nebo vylepšit vestavěnou webovou kameru svého notebooku,“ řekl Andrew Cunningham, vedoucí redakční pracovník společnosti Wirecutter.

1080p je tu, aby zůstal

Anker Powerconf C300 a moderní webová kamera společnosti Microsoft zůstávají v rozlišení 1080p, což se nebude zdát jako upgrade pro vzdálené pracovníky, kteří již vlastní samostatnou webovou kameru. Za to můžete poděkovat omezením moderních videokonferencí. „Hlavně si myslím, že je to proto, že cokoli vyššího je nadměrné, pokud právě provádíte videohovory nebo vzdálené školní docházky,“ řekl Cunningham v přímé zprávě na Twitteru. „Pokud voláte s více lidmi, zbytečnými pixely se plýtvá, když se každý zmenší na malý obdélník.“ Standardní možnosti videohovorů, jako je Google Meet a Zoom, omezují rozlišení na 1080p.

Anker Powerconf C300

Lori Grunin, vedoucí redaktor CNET, poukazuje na to, že dalším problémem je šířka pásma USB. „To je důvod, proč modely 4K vyžadují USB-C,“ řekl Grunin v e-mailu. „Ale nainstalovaná základna notebooků se systémem Windows obvykle nemá konektory USB-C.“ S rozlišením 1080p, funkčním horním limitem, se nové webové kamery zaměří na vyvážení bílé, expozici a kvalitu mikrofonu. Funkce HDR na moderní webové kameře společnosti Microsoft by mohla zlepšit způsob, jakým kamera zachází se špatným osvětlením, ačkoli Cunningham varoval, že musí být testována, aby prokázala svou hodnotu. Jaron Schneider, šéfredaktor společnosti Petapixel, si myslí, že webové kamery jsou ohraničeny cenou a kvalitou jiných alternativ, jako jsou smartphony a digitální zrcadlovky. „Pokud voláte s více lidmi, zbytečnými pixely se plýtvá, když se každý zmenší na malý obdélník.“ „Pokud by někdo chtěl získat pěknou webovou kameru, například dobrou 4K, nenavrhoval bych žádnou specializovanou webovou kameru,“ řekl Schneider ve zprávě z Twitteru. „Navrhoval bych skutečnou kameru, která má funkce webové kamery.“ Prémiový 4K kamera s větším snímačem a lepší optikou zní skvěle na papíře, ale může zvýšit cenu nad rámec toho, co většina vzdálených pracovníků chce utratit. Schneider si myslí, že to omezuje rozlišení, funkce a kvalitu videa, které mohou vzdálení pracovníci očekávat v blízké budoucnosti.

Dva fotoaparáty, dvě vize vzdálené práce

Powerconf C300 od společnosti Anker je nyní k dispozici, zatímco moderní webová kamera společnosti Microsoft je naplánována na červenec. Oba používají jednoduchý úchyt na klip a sdílejí profesionální a kompaktní vzhled. Tam podobnosti končí. Webová kamera Anker za 129,99 $ využívá komplexní přístup k vzdálené práci s mnoha funkcemi s funkcemi řízenými umělou inteligencí, jako je automatické a automatické snímání. Tím se posune zorné pole fotoaparátu tak, abyste zůstali ve středu záběru.

Moderní webová kamera společnosti Microsoft

Uživatelé také mohou ovládat zorné pole ručně. To by se mohlo zdát jako specializovaná výhoda, ale můžu za to ručit za svůj čas s Logitech Brio Ultra HD, který má také tuto funkci. Může utáhnout rám pro neformálnější hovory nebo se rozšířit o dramatický, profesionální vzhled. Moderní webová kamera společnosti Microsoft je přímočařejší, ačkoli zahrnutí HDR je neobvyklé pro webovou kameru, která se bude prodávat za 69,99 USD. Cena moderní webové kamery se zaměřuje na extrémně populární Logitech C920, webovou kameru středního dosahu, která se stala výchozí volbou pro mnoho vzdálených pracovníků. Microsoft by do moderní webové kamery mohl v případě potřeby zabalit více funkcí; vydala 4K kameru pro Surface Hub 2S. Schneider věří, že Microsoft kráčí po laně mezi cenou a kvalitou a říká: „[Microsoft] nechce vytvořit produkt tak pokročilý, aby zvýšil náklady na úroveň, na kterou by již nebyl považován. “

Je čas upgradovat?

Zeptal jsem se Cunninghama, zda vzdálení pracovníci, kteří již vlastní webovou kameru s rozlišením 1080p, jako je Logitech C920 HD, budou mít důvod k upgradu v roce 2021. „Nikdy neříkej nikdy, tohle by nás mohlo úplně vyhodit,“ řekl Cunningham, „ale nemyslím si což je překvapení, protože C920 HD je v tomto okamžiku v nějaké formě téměř deset let. “ „Pokud by někdo chtěl získat pěknou webovou kameru, například dobrou 4K, nenavrhoval bych žádnou speciální webovou kameru. Navrhoval bych skutečnou kameru, která má funkce webové kamery.“ Pro vzdálené pracovníky přilepené na webové kameře s notebookem 720p však nabízejí alternativu Anker a Microsoft. Obě společnosti poskytují funkce, které nenabízejí konkurenční webové kamery Logitech. Uvidí se, zda nováčci mohou zpochybnit dominanci společnosti Logitech, ale přinejmenším nabízejí důvod ke koupi něčeho jiného než deset let staré webové kamery.