Skip to content

Neverbální přetížení může způsobit únavu při přiblížení, říkají odborníci

12 de Červenec de 2021
50776727286 cdd63903f4 c f3fc9ef7331a4499bab6df99b8c6539a

Klíčové jídlo

  • Studie ukazují, že únava z přiblížení může profesionály od videokonferencí odradit.
  • Proti únavě mohou bojovat jednoduché změny, jako jsou pouze zvuková volání a používání externích kamer pro fyzickou mobilitu.
  • Jelikož konkrétně není mnoho publikovaných studií o únavě zoomu konkrétně, jev se stále vyvíjí.
Příliš mnoho videokonferencí za poslední rok může být příčinou toho, co někteří vědci nazývají „Únava zoomu“. Nedávná studie zveřejněná profesorem komunikace na Stanfordské univerzitě Jeremy Bailensonem zjistila, že přílišné používání zoomu může způsobit únavu. Uvedené důvody zahrnují: nadměrné množství detailního pohledu do očí, kognitivní zátěž, zvýšené sebehodnocení z pohledu na sebe sama a omezení fyzické pohyblivosti. Vzhledem k tomu, že Bailenson studuje interakci lidí virtuálně, jeho argumenty jsou založeny na akademické teorii a výzkumu. Některá svá zjištění prolomil v recenzovaném článku a podělil se o některé psychologické důsledky únavy zoomu, teorie, které plánuje dále testovat. „Jedním z nezamýšlených důsledků bezplatné robustní video platformy je to, že je těžší říkat ne schůzkám, kterých byste se osobně nemohli zúčastnit,“ řekl Bailenson Lifewire. v e-mailovém rozhovoru.

Bailensonovy argumenty pro únavu zoomu

Bailenson byl nucen studovat únavu Zoom poté, co se zúčastnil videorozhovoru s reportérem BBC v březnu 2020. Řekl, že měl „aha moment“, když si uvědomil, jak je pro něj nepohodlné naskočit na videohovor jednoduchý rozhovor. „Beru hodně Zoom hovorů s vypnutým videem (jako povinné pro všechny účastníky, aby se využila funkce sdílení obrazovky) …“ „Asi 10 minut po Zoom jsem si uvědomil, že není důvod používat video,“ on řekl. „Poté, co hovor skončil, jsem okamžitě napsal příspěvek k únavě zoomu, který byl publikován o několik dní později ve Wall Street Journal.“ Únavu zoomu lze popsat jako únavu nebo syndrom vyhoření z nadměrného používání virtuální platformy. Pandemie způsobila, že většina světa začala více pracovat a komunikovat online, zejména prostřednictvím videokonferencí. Zatímco některé studie zjistily, že video komunikace šetří energii, mnoho profesionálů, kteří prostě nechtějí zapínat své počítačové kamery, si vybírá velkou daň za duševní zdraví. Bailenson má čtyři hlavní návrhy, co mohou uživatelé a technologické společnosti udělat, aby tento problém vyhoření ukončily. Aby se zabránilo očnímu kontaktu s vysokou intenzitou, navrhuje přepnout Zoom z režimu celé obrazovky a zmenšit velikost okna. Aby se vyhnul neustálému zírání na sebe, což je pro některé lidi nepříjemné, navrhuje skrýt vlastní pohled. Pokud jde o fyzickou mobilitu, Bailenson navrhuje, aby si více uvědomovala místnosti, ve kterých se konají videokonference. (Například uživatelé zoomu mohou zvážit použití externí kamery dále od obrazovky, aby umožnili stimulaci a pohyb v místnosti.)

Detailní záběr na externí webovou kameru namontovanou na obrazovce počítače.

Nakonec někdy lidé prostě potřebují duševní přestávku. Bailenson navrhuje, aby uživatelé začlenili do svých rutin některé schůzky pouze se zvukem, aby mohli během komunikace vypnout kamery a odvrátit těla od počítače.

Technologické společnosti mohou pomoci

Rostoucí konverzace kolem únavy zoomu se stále více zaměřuje na technologické společnosti a vyzývá je, aby při zvyšování počtu uživatelů přepracovaly své platformy. Další studie se shodují s argumenty Bailensona a hovoří o tom, jak únava pochází z toho, jak uživatelé zpracovávají informace prostřednictvím videohovorů. Pokud technologické společnosti, jako je Zoom, mohou implementovat některé změny, jako je udržování konzistentních prostorových polí, řekl Bailenson, rychlost, s jakou uživatelé pociťují, že by únava mohla klesnout. „Implementujte„ maximální velikost hlavy “na mřížce. Tímto způsobem člověk nikdy není blízko obrovské hlavy, která na ně zírá,“ navrhl Bailenson o některých změnách pro virtuální videokonferenční platformy. „Je to snadné, vzhledem k tomu, že algoritmy počítačového vidění již vědí, kde máte hlavu; jinak by nedokázaly změnit virtuální pozadí.“

Boj proti přetížení videokonferencí

Návrat do kanceláře je pro většinu lidí stále ve vzduchu, takže profesionálové budou i nadále alespoň na chvíli používat virtuální platformy ke komunikaci se svými spolupracovníky a zákazníky. Vyvarování se únavy zoomu může být jednoduché.

Mladý podnikatel v domácí kanceláři, mluví po telefonu s notebookem v klíně.

U konverzací, které nevyžadují video, zvažte místo toho přijímání telefonních hovorů a dokonce implementujte procházku, abyste zvýšili fyzickou mobilitu. Ujistěte se, že přestávky jsou zapracovány do vašeho dne, a možná dokonce zablokujete čas, abyste nedělali videohovory společně. „Snížil jsem své videohovory z přibližně devíti hodin denně na přibližně 1,5 hodiny denně,“ řekl Bailenson. „Beru hodně Zoom hovorů s vypnutým videem (jako povinné pro všechny účastníky, aby se využila funkce sdílení obrazovky), přijímám hodně velmi krátkých telefonních hovorů a na mnoha schůzkách říkám jen ne.“