Skip to content

Nové programy šíří internet zdarma, protože nezaměstnanost stoupá

18 de Prosinec de 2022
GettyImages 1230254592 abacf16e5a88484396961398b8d62747

Klíčové věci

  • V celé zemi roste hnutí za poskytování bezplatného nebo levného přístupu k internetu lidem žijícím v chudobě.
  • Massachusetts nedávno oznámilo, že poskytne dotace na přístup k internetu a rozdá bezplatné vybavení nezaměstnaným.
  • Knihovna v New Jersey bezplatně distribuuje bezdrátové hotspoty obyvatelům, kteří trpí ekonomickými potížemi.

Vzhledem k tomu, že pandemie koronaviru ničí ekonomiku, roste hnutí za poskytování bezplatného nebo levného přístupu k internetu lidem žijícím v chudobě. Stát Massachusetts například nedávno oznámil, že poskytne dotace na přístup k internetu a rozdá nezaměstnaným vybavení zdarma. Pandemie drasticky zvýšila počet nezaměstnaných v USA i na celém světě. Nedostatek přístupu k internetu je významnou překážkou pro návrat lidí zpět do pracovního procesu a může překážet studentům, kteří se vzdělávají na dálku, říkají odborníci. „Širokopásmový internet je pro náš každodenní život stejně nezbytný jako voda a elektřina, ale není tak široce dostupný jako tyto dva nástroje,“ řekl Jeffrey Trzeciak, ředitel Jersey City Free Public Library v New Jersey v e-mailovém rozhovoru.

Hot Spot Giveaway

Knihovna Jersey City Library bezplatně distribuuje bezdrátové hotspoty obyvatelům, kteří trpí ekonomickými potížemi. Od března knihovna distribuovala asi 300 hotspotů, řekl Trzeciak. Když bylo knihovnám povoleno znovuotevření na 25% kapacity, začala knihovna poskytovat počítačový přístup na svých 10 místech po celém městě. Využití počítačů v knihovně se ještě nevrátilo na úroveň před pandemií, ale každý měsíc neustále roste. Knihovna také právě zahájila partnerství s Městským soudem v Jersey City za účelem půjčování tabletů těm, kteří potřebují připojené zařízení k virtuálnímu soudnímu jednání. Širokopásmový internet je pro náš každodenní život stejně nezbytný jako voda a elektřina, ale není tak široce dostupný jako tyto dva nástroje. V Massachusetts spustili úředníci program s názvem Mass. Internet Connect, který poskytuje bezplatný internet uchazečům o zaměstnání. Program je součástí státního náborového programu, který také nabízí kurzy digitální gramotnosti. Stát spolupracuje s poskytovateli internetových služeb, včetně společností Comcast, Charter a Verizon, na poskytování dotací a zařízení uchazečům o zaměstnání. „Internet je zásadní pro ty, kdo hledají novou práci, a tyto nové programy uznávají a mají za cíl pomáhat řešit problémy s konektivitou pro lidi, kteří hledají práci,“ uvedl v tiskové zprávě guvernér Charlie Baker. „Tyto investice pomohou získat a udržet lidi ve spojení, takže budou moci pokračovat v jednání s potenciálními zaměstnavateli, získat přístup ke školením a službám nabízeným společností MassHire a jejich partnery a nakonec se vrátit do pracovního procesu.“

Balíček stimulů zahrnuje širokopásmovou podporu

Federální vláda také zasahuje, aby pomohla zajistit přístup k internetu během hospodářského poklesu. Balíček pomoci proti koronaviru schválený minulý měsíc Kongresem vyčleňuje 7 miliard dolarů na pomoc Američanům připojit se k vysokorychlostnímu internetu a platit měsíční účty.

Někdo se uchází o práci online.

Zhruba polovina peněz půjde do rodin s nízkými příjmy. „Myslím, že to ukazuje, že se Washington během pandemie probudil do reality, že širokopásmové připojení už není hezké mít, ale je potřeba ho mít,“ řekla Jessica Rosenworcel, demokratická komisařka FCC. The Washington Post. „Domácnosti bez něj nemají dobrou šanci udržet si zdání moderního života, když tolik moderního života migrovalo online.“ Neschopnost dovolit si přístup k internetu je obzvláště náročná pro rodiny se studenty, kteří se během pandemie vzdělávají na dálku. Loňská zpráva od Common Sense Media zjistila, že asi 30 % z 50 milionů studentů veřejných škol K-12 v USA postrádalo přístup k vysokorychlostnímu internetu nebo zařízením. Program Indianapolis řeší tento problém pomocí pilotního programu, který studentům K-12 poskytuje bezplatný širokopásmový přístup. „Je tak důležité najít udržitelnější způsob podpory přístupu k internetu, aby školní obvody nemusely nadále překonávat mezeru pro naše studenty,“ řekla Aleesia Johnson, superintendentka Indianapolis Public Schools, v rozhovoru s místními. stanice NPR. Překlenutí digitální propasti je během pandemie obzvláště důležité. Místní a federální opatření, která mají zajistit přístup k internetu chudým lidem, jsou kroky správným směrem, ale je třeba udělat více. Případné hospodářské oživení bude široké a spravedlivé pouze tehdy, pokud se všichni Američané budou moci připojit k internetu.