Skip to content

Oculus Update vám umožní vidět se ve VR

6 de Červenec de 2021
Oculus Quest 2 2 ffc3d6aafa844a9488a08ad96f8d2f8b

Aktualizace přicházející do náhlavních souprav Oculus Quest a Quest 2 poskytne širokou škálu nových funkcí, včetně možnosti zachytit sebe sama ve VR.

Vydání softwaru V29 brzy představí schopnost Live Overlay, která vám poskytne snadný způsob, jak zachytit obraz sebe sama pomocí VR překrývajícího se nad obsahem zobrazeným v náhlavní soupravě. Podle Oculus by s touto funkcí měly fungovat všechny VR aplikace, které podporují odesílání a nahrávání.

Uživatelé Androidu by měli mít na paměti, že funkce Live Overlay zatím funguje pouze s iOS. Potřebujete iPhone XS nebo novější. Poté můžete překrytí v nastavení zapnout a odtrhnout pomocí fotoaparátu telefonu. Uživatelé sociálních médií na zprávy o aktualizaci reagovali vzrušením. „Možná úsek, ale zajímalo by mě, jestli je Live Overlay krokem ke sledování celého těla pomocí fotoaparátu vašeho telefonu jako externího trackeru?“ napsal uživatel Reddit TrefoilHat v úterý. „Přemýšlejte o tom: váš telefon je již spárován s vaším Quest2 a Facebook ukázal velmi propracovanou kinematiku těla z videí z kamer. Live Overlay ukazuje, že dokáží vytáhnout tvar těla z video streamu v reálném čase.“ Mezi další funkce aktualizace V29 patří doplňky, díky nimž je Oculus produktivnější. Společnost přidala možnost, aby uživatelé iOS zůstali ve spojení, aniž by museli sundávat náhlavní soupravy. Oznámení o telefonu iOS můžete povolit v Nastavení aplikace Oculus (na iPhone 7 nebo novějším) a v náhlavní soupravě se zobrazí oznámení na uzamčené obrazovce. „Můžete kliknout na ikonu„ oka “Passthrough Home … a přepínat mezi skutečným a virtuálním světem.“ V knihovně aplikací je také nová aplikace Soubory, která vám umožňuje přístup, procházení, správu, sdílení a nahrávání souborů umístěných v náhlavní soupravě na více místech ve VR. Další výhodou je nová zkratka prostředí Passthrough, která vám rychle poskytne pohled na vaše okolí. Klepnutím na ikonu „oko“ Passthrough Home v nabídce Rychlá nastavení můžete přepínat mezi skutečným a virtuálním světem.