Skip to content

Odpověděl Steve Jobs osobně na e -mail?

5 de Říjen de 2021
GettyImages 92933016 ab6a04b389054bfcae00b3268f91d428

Steve Jobs sice v roce 2011 zemřel, ale v myslích mnoha lidí zůstává legendou. Jobs byl známý tím, že se dostal k bodu jakékoli záležitosti, kterou měl před sebou – povahové vlastnosti, které se projevily v jeho e -mailové korespondenci.

Jaká byla e -mailová adresa Steva Jobse?

Stejně jako je tomu u mnoha generálních ředitelů velkých společností, Steve Jobs měl e -mail, který byl velmi jednoduchý. Zatímco byl v Apple, jeho e -mailové adresy byly celkem jednoduché: [email protected] a [email protected].

Během svého působení ve funkci generálního ředitele nového studia Pixar Animation Studios (v letech 1986–1996, mezi lety v Apple) byla jeho e-mailová adresa mnohem kratší: [email protected].

Odpověděl Steve Jobs na e -maily?

Steve Jobs měl mnoho fanoušků, zvláště poté, co Apple začal vydávat slavná mobilní zařízení společnosti. Začalo to představením iPodu v roce 2001 a stále více se proslavil, protože každý nový iPhone byl vydán po vydání první generace v roce 2007. Do této doby se stal Časopis Fortune„Nejmocnější obchodník“ a byl to domácí jméno, a to i mimo subkulturu počítačů Mac a počítačových mágů. S takovou slávou přichází mnoho otázek a dokonce i pár spiknutí. Mnoho uživatelů Apple mu poslalo e -mail, že nikdy nečekal odpověď, a mnozí nedostali. Občas však dostali odpověď a mnozí byli tak šokovaní a nadšení, že i ty nejkratší e-maily se v oblasti Apple staly virálními. Jobsovy e-maily byly často v souladu s jeho osobním způsobem komunikace: krátké a věcné. The New York Times v roce 2010 informoval o jedné e -mailové odpovědi, která jednoduše řekla „Ano“. To byla odpověď na dotaz uživatele, zda budou mít iPhone a iPad v budoucnu možnost synchronizace. Jak můžete vidět na místech, jako je Tumblr věnovaný e -mailům Steva Jobse, tyto upřímné e -maily nebyly neobvyklé. Při odpovědi na zvěsti, že společnost Apple nechala inženýry pracující na Final Cut, však nepřekročil několik dalších slov jako „příští vydání bude úžasné“.

Byl to opravdu Steve Jobs?

Další otázky, které padly, byly, zda to byl opravdu Steve Jobs, kdo odpovídal na e -maily. Vzhledem k charakteristikám odpovědí se mnoho lidí domnívá, že ano a že e -maily nebyly šířeny nějakým složitým korporátním bludištěm. Příklad: Když blogger Mike Solomon psal Jobsovi o zamrzlém iPhonu, dostal téměř okamžitou odpověď. Odpověď také nebyla v obvyklém PR-mluvení, které očekáváme od sekretářky nebo asistentky. Místo toho e -mail skončil „Plus také pár skvělých nových věcí“. Podle The New York Times článek to také vypadá, jako by Jobsovy odpovědi uživatelům Applu narostly po jeho zdravotní dovolené, když ho rakovina donutila vzít si volno. I když by se neočekávalo, že někdo odpoví na stovky nebo tisíce e -mailů, které obdrželi, bylo příjemné vědět, že vy mohl získat odpověď od Jobse. To samo poslalo sféru Apple do víru a tento zdánlivě malý osobní dotek jen přidal na přitažlivosti Steva Jobse, dokonce i roky po jeho smrti.