Skip to content

Odstranit adresu ze seznamu automatického dokončování Mac Mail

7 de Srpen de 2021
iStock 485848562 586d65b65f9b584db31db1c7

Aplikace Mail v systému Mac OS X a macOS dokončí e -mailovou adresu příjemce, když ji začnete psát do polí Komu, Kopie nebo BCC e -mailu, pokud jste ji použili dříve nebo jste ji zadali na kartu Kontakty. Pokud jste pro tuto osobu použili více než jednu adresu, aplikace Mail při psaní zobrazí všechny možnosti pod jménem a vy kliknete na tu, kterou chcete použít. Lidé však mění e -mailové adresy. Existuje způsob, jak odstranit staré nebo nechtěné adresy ze seznamu automatického dokončování v aplikaci Mail. Aplikace Mail si automaticky pamatuje a nové adresy a brzy bude funkce automatického dokončování opět užitečná.

Odstraňte opakující se e-mailovou adresu pomocí seznamu automatického dokončování

Pokud chcete odebrat adresy automatického vyplňování, můžete to provést přímo v seznamu Předchozí příjemci. Odebrání e-mailové adresy ze seznamu automatického dokončování v systému Mac OS X Mail nebo macOS Mail:

 1. Otevřete aplikaci Mail v systému Mac OS X nebo macOS.

 2. Klikněte Okno na liště nabídek a vyberte Předchozí příjemci v rozevírací nabídce k otevření seznamu jednotlivců, kterým jste v minulosti poslali e -maily.

  Předchozí příjemci

 3. Záznamy jsou seřazeny abecedně podle e -mailové adresy. V seznamu je také uvedeno datum posledního použití e -mailové adresy.

  Předchozí seznam příjemců

  Vybrat vyhledávací pole a začněte psát jméno nebo e -mailovou adresu osoby, kterou chcete odebrat ze seznamu Předchozí příjemci. Při psaní se vám na obrazovce s výsledky vyhledávání může zobrazit několik záznamů pro osobu.

  vyhledávací nástroj

 4. Kliknutím na e -mailovou adresu, kterou chcete odebrat, ji zvýrazněte a poté klikněte Odstranit ze seznamu tlačítko ve spodní části obrazovky.

  odstranit ze seznamu

Pokud chcete odstranit všechny záznamy pro osobu s více než jednou e -mailovou adresou, klikněte do pole s výsledky vyhledávání, použijte klávesovou zkratku Příkaz+A vyberte všechny výsledky a poté klikněte Odstranit ze seznamu.

Chcete -li odstranit několik záznamů, podržet Příkaz při výběru více položek. Poté klikněte na Odstranit ze seznamu knoflík. Tato metoda neodstraňuje e -mailové adresy zadané na kartě v aplikaci Kontakty.

Odebrat předchozí e -mailové adresy z karty kontaktů

Pokud jste zadali informace o jednotlivcích na kartě Kontakty, nemůžete jejich staré e -mailové adresy odstranit pomocí seznamu Předchozí příjemci. Pro tyto lidi musíte otevřít Kontakty aplikace. Vyhledejte kartu jednotlivce a ručně odeberte staré e -mailové informace. Pokud chcete potvrdit, že byla e -mailová adresa odstraněna, otevřete nový e -mail a do pole Komu zadejte jméno příjemce. V zobrazeném seznamu neuvidíte adresu, kterou jste právě odstranili.