Skip to content

Plán vzdálené práce Google není tak velká dohoda

12 de Červenec de 2021
GettyImages 474984752 2fe8c23be1a1494e9abf1cad3c8cc589

Klíčové jídlo

  • 200 000 zaměstnanců na plný úvazek a smluvních zaměstnanců společnosti Google bude dálkově pracovat nejméně do července 2021.
  • Mnoho technologických společností dosud považovalo práci z domova za přínosnou pro produktivitu a pohodu zaměstnanců.
  • I když někteří zde mohou hledat vedení, mnoho z nich dělá svá vlastní rozhodnutí, aby odložilo návrat k „normálu“.

Podle zprávy společnosti Google plánuje Google udržovat všech svých 200 000 zaměstnanců na plný úvazek a smluvních zaměstnanců na dálku nejméně do července 2021. The Wall Street Journal. Mezi technologickými společnostmi roste trend udržovat zaměstnance v práci z domova kvůli pandemii koronavirů. Google však uskutečnil hovor relativně pozdě. Facebook, Twitter a Square všechny dříve oznámily podobné plány. Ve skutečnosti Twitter a Square plánují, aby taková práce z domácích iniciativ pokračovala neomezeně dlouho. Google je přesto trochu velký problém a nese sledování.

Sundar Pichai, generální ředitel mateřské společnosti Google, Alphabet, se rozhodl nedávno po setkání s manažery společnosti. Podle The Verge, Pichai poslal minulý týden e-mail všem zaměstnancům s plánem. Řekl, že společnost chtěla „dát zaměstnancům možnost plánovat dopředu… rozšířit naši globální dobrovolnou práci z domova do 30. června 2021 o role, které nemusí být v kanceláři.“ Je to konkrétnější plán, než měl původně Google, který by počátkem července letošního roku znovu otevřel některé kanceláře a zároveň dal pracovníkům možnost zůstat doma.

Při pohledu na Google

Google je s takovým oznámením trochu pozadu ve srovnání s některými svými největšími rivaly, a přestože by mohl nastavit tón pro jiné společnosti, aby podnikly podobné kroky, pravděpodobně to není tak velký faktor při rozhodování jiných podniků. Firmy všech velikostí se často obávají, že úroveň produktivity poklesne, pokud jejich zaměstnanci zůstanou doma. Ve skutečnosti může být práce na dálku podporou jak pro zaměstnance, tak pro obchodní výsledky. „Vědět, že můžeme pracovat distribuovaně, nám rozhodně otevírá další způsoby práce.“ –Peter Willington, Auroch Digital Nedávný průzkum cloudové komunikační platformy Twilio zjistil, že COVID-19 je ve skutečnosti „digitálním akcelerátorem desetiletí“ a nutí společnosti k urychlení své digitální komunikační strategie v průměru o šest let ve snaze zůstat životaschopný během pandemie. „Za posledních několik měsíců jsme viděli roky trvající plány digitální transformace komprimované do dnů a týdnů, abychom se přizpůsobili novému normálu v důsledku COVID-19,“ uvedl ve zprávě hlavní zákaznický ředitel Glenn Weinstein.

Kdo již pracuje z domova?

Je snadné předpokládat, že pouze nadnárodní společnosti se zavedenou významnou infrastrukturou jsou schopny přijmout iniciativy pracující z domova. Existují však výhody pro menší společnosti založené na technologiích, které již mají všechny nástroje pro usnadnění domácí práce. Například britský vývojář her Auroch Digital zjistil, že udržování pracovníků doma je „docela hladké plavby“. Společnost v e-mailu vysvětlila, že „nezaznamenala pokles kvality vývoje“ a nadále podepisuje dohody s vydavateli. „[Our] Produkční proces se od přechodu do uzamčení až tak moc nezměnil – už nějakou dobu máme docela dobré nástroje a procesy a to, že jsme byli nuceni pracovat takto, nás přimělo zvážit, jak bychom se mohli v budoucnu přizpůsobit práci. Plánujeme návrat do studia osobně v určitém okamžiku, kdy je to bezpečné, samozřejmě, ale vědění, že můžeme pracovat distribuované, rozhodně otevírá další způsoby, jak pro nás pracovat, “řekl Peter Willington, kreativní producent firma.

To se zdá být rostoucím trendem u mnoha dalších společností po celém světě, velkých i malých. I když jsou nadpisy plné jmen domácností, které všichni známe a pravidelně používáme, přišlo mnoho dalších malých podniků, které uvedly, že také provádějí podobné iniciativy. Není to jen z bezpečnostního hlediska, protože některé společnosti oceňují, že je pro mnoho pracovníků jednoduše pohodlnější a potenciálně levnější pracovat na dálku, než se starat o kancelářské prostory. Všimněte si, že to nemá nic společného s Google, ale vše, co souvisí s běžným obchodním myšlením během pandemie.

Postoje se mění

Po celá léta se sen o práci na dálku často prosazoval pokaždé, když došlo k významnému technologickému pokroku, ale k masovému přijetí došlo teprve nedávno. Jsou to naše nová vynucená bezpečnostní opatření, která ukazují, jak může být práce z domova stejně produktivní (nebo více) než kdykoli předtím. Je práce na dálku dočasným opatřením během pandemie COVID-19, nebo povede k trvale změněným postojům? Právě teď, mezi tak rychle se měnící situací, je těžké s jistotou říci, ale je jasné, že práce na dálku nabízí řadu výhod a je osvěžující vidět, jak ji využívají velké společnosti jako Google. Google není jistě první společností, která se zavázala k dlouhodobé práci z domova. Ve skutečnosti nemusí být snaha udržet pracovníky doma něco, čemu by malé firmy věnovaly pozornost. Přesto, pokud se váš vlastní zaměstnavatel brání tomu, abyste mohli zůstat doma, můžete vždy říct: „No, Google to udělal!“