Skip to content

Podtržení v prostém textovém e -mailu

15 de Září de 2021
GettyImages 956906010 8be5e6d8fddc4093a574f7b136fd735c

Většina e -mailů používá formátování HTML, kde je text kódován tak, aby zpracovával tučné písmo, kurzívu, barvy, umístění, rozložení a další formáty písem. Naproti tomu e -mail s prostým textem vypadá, jako by byl napsán na psacím stroji. Prostý text neumožňuje formátování písma, obrázky a hypertextové odkazy. Obrázky, které se zobrazují v textu, nelze vkládat do zpráv, ačkoli obrázky mohou být zahrnuty jako přílohy. Prostý text se často zobrazuje jako jednořadé písmo, ve kterém každý znak zabírá na řádku stejné místo jako každý jiný znak.

Proč používat e -maily ve formátu prostého textu?

Někdy je vhodnější odeslat prostý textový e -mail než poslat zprávu HTML. Pokud si nejste jisti, zda e -mailová aplikace příjemce vykreslí HTML správně, použijte prostý text. E-maily s prostým textem nejsou tak atraktivní jako e-maily založené na HTML, e-maily s prostým textem hrají významnou roli v dobře zaoblené e-mailové marketingové strategii. E -maily s prostým textem mají obecně vyšší rychlost otevření a kliknutí než e -maily ve formátu HTML. Přestože prostý text může být prostý, je univerzálně čitelný na zařízeních, která přijímají e -maily, od telefonů a tabletů po počítače všech platforem.

HTML, prostý text a MIME

Většina e -mailů je odesílána prostřednictvím SMTP ve formátu MIME (víceúčelová internetová rozšíření pošty), což znamená, že spolu s verzí HTML je dodávána i verze prostého textu e -mailové zprávy. Pokud neposíláte pouze e -maily s prostým textem, mělo by být součástí každé e -mailové kampaně vícedílné MIME, protože spamové filtry neoznačují alternativu prostého textu jako nevyžádanou poštu a někteří lidé ji také preferují.

Jak napodobit podtržení v e -mailových zprávách v prostém textu

Pokud chcete pro zvýraznění přidat prvky formátování, jako je například podtržení, napodobte efekt podtržení při zachování spolehlivé čitelnosti. Chcete -li v e -mailu s prostým textem označit podtržení, použijte podtržítka na začátku a na konci podtržené pasáže, například: _příklad textu_

Podobným způsobem můžete napodobit tučné písmo a kurzívu. Použijte hvězdičky na začátku a na konci slov, která chcete napodobit, tučně, například: *tento text *

Na začátek a na konec fráze, kterou chcete napodobit, napište lomítko: /takhle /

Ačkoli nemůžete v e -mailu s prostým textem vytvářet podtržený, podtržený nebo kurzívou psaný text, tyto tři metody jsou přijatelné a široce chápané způsoby, jak přidat důraz bez použití HTML.

Co je tedy formátovaný text?

Rich Text (RTF) spadá mezi HTML a prostý text, pokud jde o možnosti formátování. S formátovaným textem můžete provádět základní formátování, jako je výběr písma, velikost písma, barva a styly, které obsahují kurzívu, tučné písmo a podtržení. Formát RTF také podporuje zarovnání textu, takže můžete v e -mailu vystředit řádek textu, pokud chcete. Nelze však přidávat odkazy, in-line grafiku nebo videa jako u HTML. Ve výchozím nastavení při použití formátovaného textu v e-mailu většina poskytovatelů e-mailů převádí zprávy ve formátu RTF do HTML.