Skip to content

Policie ve Španělsku pomocí dronů říká lidem, aby zůstali doma

6 de Červenec de 2021
Screenshot2020 03 1608.42.13 c0cfba4b7c634ca6a0d74a80b45ab2d0

Proč na tom záleží

Přimět lidi zůstat doma během pandemie koronaviru musí být obtížné; používání technologie dronů k připomenutí, aby lidé zůstali, zajišťuje, že při tom nemusí být odhalena žádná policie. Policie v Madridu pomocí dronů vydává hlasitá veřejná oznámení, která lidem připomínají, aby zůstali doma a omezili expozici koronaviru.

Jak to dělají: Policie zveřejnila video s dronem, který obsluhuje důstojník, zatímco vysílal zprávu prostřednictvím palubního reproduktoru. Jak bylo uvedeno na BBCpolicisté vydávají oznámení o bezpečnosti svých automobilů, což omezuje jejich vystavení.

Co řekli: „Nebudeme váhat použít všechny prostředky, které musíme zajistit pro vaši bezpečnost a pro bezpečnost všech, i když některé nám to stále ztěžují,“ napsalo oddělení na svém příspěvku na Twitteru.

Velký obraz: Španělsko přijalo v poslední době rázná opatření ke zpomalení míry infekce, včetně vyhlášení národní nouze a požádání všech svých občanů, aby zůstali uvnitř. Ostatní země si vedou podobně s různým rozvrhem, protože počet infikovaných stoupá po celém světě výše.

Sečteno a podtrženo: Jistě, připadá mi docela autoritářské mít drony létající nad hlavou a říkat vám, abyste zůstali, ale věda o společenském distancování je pevná a může rozhodně „vyrovnat křivku“ rychlosti infekce v průběhu času. Je to také skvělý způsob, jak zajistit, aby policisté nebyli v těchto veřejných prostorách nepřiměřeně odhaleni.

Přes: Gizmodo

Staňte se odborníkem na drony