Skip to content

Použití spamového filtru v Mozilla Thunderbird

12 de Srpen de 2021
GettyImages 77378657 b49890791d084db885a49ebbe75dad0b

Otevřená e-mailová aplikace Mozilla Thunderbird obsahuje vysoce účinné filtry nevyžádané pošty pomocí Bayesovské statistické analýzy. Po troše školení je míra detekce nevyžádané pošty hvězdná a falešně pozitivní výsledky prakticky neexistují. Pokud se vám ve schránce doručené pošty Mozilla Thunderbird nelíbí spam, zapněte filtr nevyžádané pošty.

Jak funguje spamový filtr Mozilla Thunderbird

Bayesovská analýza, kterou Mozilla Thunderbird používá k filtrování nevyžádané pošty, přiřazuje skóre spamu každému slovu a dalším částem e -mailu. Časem zjistí, která slova se obvykle objevují v nevyžádané poště a která se většinou objevují v dobrých zprávách.

Jak zapnout spamový filtr v Mozilla Thunderbird

Chcete -li, aby vám Mozilla Thunderbird filtroval nevyžádanou poštu:

 1. Přejděte do nabídky hamburgeru Thunderbird a vyberte Možnosti > Nastavení účtu.

 2. Pro každý účet přejděte na Nastavení nevyžádané pošty sekci a vyberte Povolte pro tento účet adaptivní ovládací prvky nevyžádané pošty.

  Snímek obrazovky zobrazující nastavení nevyžádané pošty Thunderbirdu

 3. Vybrat OK.

Jak zabránit programu Mozilla Thunderbird v přepsání externích filtrů spamu

Aby Mozilla Thunderbird přijal a používal skóre filtrování nevyžádané pošty vytvořené spamovým filtrem, který analyzuje zprávy dříve, než je Thunderbird přijme:

 1. Otevřete požadovaný e -mailový účet v Mozilla Thunderbird a vyberte Možnosti > Nastavení účtu > Nastavení nevyžádané pošty.

 2. V Výběr sekci, vyberte Důvěřovat záhlavím nevyžádané pošty nastaveným uživatelem.

  Snímek obrazovky zobrazující nastavení nevyžádané pošty v Mozilla Thunderbird

 3. V následujícím seznamu vyberte použitý filtr nevyžádané pošty.

 4. Vybrat OK.

Blokování odesílatelů nepomůže

Kromě použití spamového filtru blokuje Mozilla Thunderbird jednotlivé e -mailové adresy a domény. I když je to správný nástroj, jak se vyhnout odesilatelům nebo automatizovaným instalacím softwaru, které stále odesílají nevyžádané e -maily, blokování odesílatelů je v boji proti spamu málo. Nevyžádané e -maily nepocházejí z identifikovatelných stabilních e -mailových adres. Pokud zablokujete e -mailovou adresu, ze které se zdá, že pochází jeden nevyžádaný e -mail, nebude to mít žádný znatelný účinek, protože žádný jiný nevyžádaný e -mail nikdy nepřijde ze stejné adresy.