Ačkoli Jeho Svatost papež František může mít soukromou nebo oficiální e-mailovou adresu, udržuje veřejně uvedenou e-mailovou adresu. Lidé, kteří ho chtějí kontaktovat moderními prostředky, nejsou zařazeni do šnečí pošty, protože má aktivní Twitter.
Kontaktujte papeže prostřednictvím pošty
Pro kontaktování papeže Františka prostřednictvím poštovní služby poskytuje Vatikán tuto adresu:
Jeho Svatost, papeži Františku
Apoštolský palác
00120 Vatikán
Na adresu nepřidávejte „Itálie“. Vatikán je samostatný politický subjekt od Itálie.
Papež nepoužívá e-mail
Navzdory nedostatečné dostupnosti e-mailu vidí František možnosti moderní komunikace jako prospěšné. Když v lednu 2016 navštívil Vatikán Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, vydal papež František zprávu s názvem Komunikace a milosrdenství: plodné setkání k 50. světovému dni sociálních komunikací. V něm uvedl, že internet, textové zprávy a sociální sítě jsou „dary od Boha“.
Ostatní papežové v informačním věku
Na rozdíl od svého současného nástupce měli papež Benedikt XVI. A papež Jan Pavel II. E-mailové adresy: [email protected] a [email protected]. Oba mohli mít ve Vatikánu také jiné soukromé e-mailové adresy. Karol Józef Wojtyla se stal papežem Janem Pavlem II v roce 1978, než lidé široce a prakticky používali e-mail. První e-mail byl napsán sedm let před jeho nadvládou, ale jen málo lidí mimo oblast počítačového programování vědělo, že počítačové sítě existují. Přesto se Jan Pavel II. Stal prvním e-mailovým pontifikem v historii a prvním, který byl vysvěcen po staletí. Na konci roku 2001 se papež omluvil za nespravedlnost spáchanou římskokatolickou církví v Oceánii prostřednictvím e-mailu. Svatý otec by byl nejraději navštívil tichomořské národy a osobně předal jeho slova kajícnosti, ale e-mail učinil efektivní druhou nejlepší volbu.