Zeptejte se svých dětí, jestli chtějí jít ven na túru, a oni pravděpodobně zasténají a vrátí se zpět na obrazovky. Pozvěte je na high-tech honbu za pokladem ke keši a oni si vás obutí otázkami, když si obují boty a zamíří ke dveřím.
Co je Geocaching?
Geocaching kombinuje mobilní technologie s vzrušením z lovu mrchožroutů. Jedná se o aktivitu, kdy účastníci používají své telefony nebo ruční zařízení GPS (Global Positioning System) k vyhledání „keší“ obsahujících deníky, cetky, obchodovatelné zboží nebo dokonce peníze. Mezipaměti jsou obvykle skryté a jsou uvedeny jinými geocachery. Ve více než 190 zemích je ukryto více než 3 miliony geocache. Dokonce i Antarktida zaregistrovala geocache. Pokročilé verze hry zahrnují vícestupňové hádanky a sledovatelné cestovní objekty, jako jsou geocoiny a cestovní chyby. Nováčky obvykle překvapí, kolik keší se nachází poblíž jejich vlastních domovů. Existuje spousta nových výzev, které mají děti zajímat o budoucí výlety.
Geocaching s dětmi spojuje učení a zábavu
Geocaching s dětmi se může pohybovat od jednoduchého hledání snadno dostupné mezipaměti až po vícestupňové lekce v oblasti technologie GPS, geografie a čtení map. Mnoho keší má vzdělávací charakter a je úzce spjato s regionální historií nebo geologickými rysy. Některé mezipaměti jsou skryty dětmi pro jiné děti, takže tyto nálezy jsou obzvláště atraktivní. Geocaching je vynikající skautská aktivita, protože zahrnuje orientační běh a další outdoorové dovednosti.
Jak začít v geocachingu
Chcete -li začít, potřebujete ruční přijímač GPS nebo smartphone s funkcí GPS. Jakmile získáte zařízení GPS, je geocaching zcela zdarma. Navštivte web geocaching.com a zaregistrujte si bezplatný účet. Hledání můžete zahájit nastavením různých parametrů polohy, včetně PSČ a klíčových slov. Popisy mezipaměti obsahují značné množství informací, včetně přesných souřadnic umístění, popisu mezipaměti a typu mezipaměti. (Většina se skládá z vodotěsného kontejneru naplněného předměty.) Najdete zde také obtížnost a hodnocení terénu, stopy, tipy a komentáře od ostatních, kteří mezipaměť našli. Děti se mohou účastnit každé části procesu. Pro mladší děti si můžete vybrat keše se snadnou obtížností a nízkým hodnocením terénu. Posuňte se k pokročilejšímu hodnocení, jak vy a děti získáváte zkušenosti. Kešky často obsahují drobné dárky nebo hračky, které děti zajímají. Etiketa mezipaměti vyžaduje, abyste něco umístili do mezipaměti, pokud něco odstraníte, a tak si naplánujte, že si s sebou vezmete nějaké drobné předměty, které do mezipaměti vložíte, alespoň jednu pro každé dítě. Kešky často obsahují deníky, takže se děti mohou přihlásit a zanechat komentáře.
Pokročilý geocaching
Cestování sledovatelných položek, jako jsou geocoiny a cestovní chyby, dodává geocachingu zajímavý rozměr. Tyto položky mají jedinečná identifikační čísla a můžete si je vyhledat na geocaching.com a zjistit, kde byly. Cache může obsahovat chybu v cestování, která pochází z Austrálie a cestovala přes Havaj a Quebec do vašeho státu. Tyto informace lze proměnit v lekci zeměpisu, protože děti si na mapě prohlíží dobrodružství s cestovatelskou chybou. Pokročilý geocaching může zahrnovat vícestupňové pokyny s nápovědami vedoucími do mezipaměti.
Několik tipů pro geocaching s dětmi
- Zapojte děti do každého kroku, od učení, jak používat GPS, až po výběr a hledání keší.
- Na lov keší si vezměte vodu, odpuzující hmyz a klobouky.
- Nechte děti najít keš po příjezdu na souřadnice.
- Vzdělávejte děti v etice pokladů „vezmi jeden, jeden nech“ “.
- Vyzvedněte si vlastní odpadky, nebo ještě lépe, ukažte dětem skvělý příklad tím, že vyzvednete další odpadky, které můžete cestou najít.
- Vezměte si fotoaparát, poznámkový blok a pero, abyste si mohli zapisovat počty sledovatelných položek.
- Integrujte do svého výletu lekce vědy, historie, geografie nebo geologie.