Skip to content

Přehled konceptu dronu Amazon Prime Air Delivery

5 de Srpen de 2021

Ambiciózní program Prime Air společnosti Amazon má za cíl použít doručovací drony k doručení vaší objednávky Amazon do 30 minut nebo méně. Nedávné zkoušky a pokračující vývoj se Amazon rozhodl uvést tento koncept sci-fi do reality.

Doručovací drony Amazonu

Doručovací drony Amazonu jsou také známé jako bezpilotní prostředky. Vize Amazonu pro drony je flotila vozidel vybavených samoobslužnou technologií, podobnou samořiditelným autům, kde drony mohou běžet nezávisle na lidském „pilotovi“. Automatizovaná technologie pro zabránění kolizím umožní dronům vyhnout se nárazům do předmětů nebo zvířat za letu, jako jsou budovy, světelné sloupy, elektrické vedení, ptáci a lidé, bezpečně doručit váš balíček rychleji než kdy dříve. Drony budou schopné dodat balíčky o hmotnosti 5 liber. nebo méně do 30 minut nebo méně. Průběžné testování Amazonu zahrnuje několik různých modelů a typů dronů, takže konečný vzhled a design se budou nadále vyvíjet. Aktuální testování je omezeno na denní provoz, kdy je dobrá viditelnost a je slabý vítr. Budoucí testování dodávky v ledových, deštivých a sněhových podmínkách může mít za následek různé konstrukce dronů pro různé typy povětrnostních podmínek.

Amazonské drony doručující balíčky

Proč Amazon vyvíjí doručovací drony

Když Amazon v roce 2013 oznámil projekt Prime Air, skeptici a kritici tuto myšlenku široce kritizovali. Přestože se Amazon potýkal s překážkami, včetně obtížných vztahů s americkým Federálním úřadem pro letectví (FAA) ohledně předpisů, postupovali neodrazeně. Co živí požár Amazonu pro tento dronový program? Kromě toho, že je společnost obecně ambiciózním inovátorem, považuje dodávkové drony za příležitost nejen ke zvýšení rychlosti dodání pro zákazníky, ale také ke zvýšení bezpečnosti a efektivity celého dopravního systému omezením silničního provozu.

Kdy bude Amazon Prime Air k dispozici

Amazon neposkytl oficiální datum spuštění programu doručování dronů Amazon Prime Air. S vývojovými centry Prime Air v USA, Francii, Rakousku, Velké Británii a Izraeli je však spuštění programu blíže než kdy dříve. Soukromé pokusy ve Velké Británii posunuly koncept ze sci-fi fantasy na rozvíjející se technologii, kterou je možné sledovat. Zákazníci, kteří žijí v blízkosti skladu Amazon nebo centra plnění Amazon, budou pravděpodobně mezi prvními, kteří budou mít z programu prospěch, a to z důvodu cíle doručit do 30 minut. Další úvahou je, jak dostat balíčky až ke dveřím. Zákazníkům ve venkovských oblastech s prostorem pro přistání dronů nebo vznášením balíků je snadnější doručit než zákazníkům žijícím ve více přetížených městských oblastech. Pro zákazníky, kteří žijí ve městech, je jedním z potenciálních řešení pomocí padáků, které dronům pomohou shodit balíčky v hustěji osídlených oblastech. Amazon předpokládá, že služba doručování dronů je pro členy Amazon Prime při spuštění exkluzivní výhodou. Zkouška Amazonu ve Velké Británii pokračovala v zdokonalování designu a technologie dronů a předkládání návrhů vzdušného prostoru společností Amazon na provoz dronů v USA a dalších zemích skeptiky většinou umlčilo. Zasvěcenci z oboru předpovídají, že Amazon by mohl být připraven spustit Prime Air ve vybraných oblastech do roku 2020. Přestože Jeff Bezos a jeho posádka zůstali při těchto předpovědích maminkou, již nyní přinášejí novou vizi velmi blízké budoucnosti.