Skip to content

Přesuňte Spam automaticky do složky Nevyžádaná pošta v Mozilla Thunderbird

2 de Červenec de 2021
GettyImages 71531609 5a6b572e8023b90037661b79

Poté, co jste v Mozilla Thunderbirdu nějakou dobu trénovali filtr nevyžádané pošty a jste spokojeni s jeho klasifikací, můžete těžit z jeho největší výhody. Mozilla Thunderbird může automaticky přesunout všechny nevyžádané pošty z cesty vaší Doručené pošty a uložit je do složky Nevyžádaná pošta. Ujistěte se však, že čas od času navštěvujete složku Nevyžádaná pošta a že pedantickou pečlivostí opravujete nesprávné klasifikace v této složce i ve složce Doručená pošta.

Přesuňte Spam automaticky do složky Nevyžádaná pošta v Mozilla Thunderbird

Chcete-li, aby soubor Mozilla Thunderbird automaticky nevyžádal poštu do samostatné složky:

  • Vybrat Nástroje > Možnosti > Bezpečnostní z nabídky.
  • Klikněte na ikonu Haraburdí kategorie.
  • Ujisti se Když označím zprávy jako nevyžádané: je zaškrtnuto a přepínač je nastaven na Přesuňte je do složky Nevyžádané v účtu.
  • Klikněte OK.

Nastavte pravidla pro jednotlivé účty

Přepsat globální konfiguraci zpracování nevyžádané pošty výběrem Nástroje > Účet Nastavení > Nastavení nevyžádané pošty z nabídky. Thunderbird podporuje pravidla pro jednotlivé účty pro zpracování nevyžádaných zpráv. Na panelu Nastavení nevyžádané pošty určete, kam se má pro každý účet, který jste nastavili v Thunderbirdu, umístit příchozí spam – výchozí složku „Nevyžádaná pošta“ nebo jakoukoli jinou složku podle vašeho výběru. Volitelně můžete nakonfigurovat každý účet tak, aby odstranil spam starší než nastavitelný čas (výchozí hodnota je 14 dní).

Automatické mazání spamu

Pokud nenastavíte pravidlo pro každý účet, Thunderbird automaticky neodstraní spam z vašich nevyžádaných složek. Místo toho se řídí pravidla vašeho poskytovatele e-mailu. Například Gmail nevymaže nevyžádanou poštu automaticky, ale při přihlášení přímo do Gmailu můžete vytvořit filtr, který vám nevyžádanou poštu vymaže. Toto nastavení je nezávislé na Thunderbirdu. Složku Nevyžádaný účet však můžete kdykoli ručně vyprázdnit – ať už v Thunderbirdu nebo při přihlášení k účtu pomocí jiného programu nebo webového rozhraní.

Doporučené postupy pro nevyžádanou poštu

Nikdo nemá rád spam, ale jeho dobrá správa vyžaduje určitou trpělivost:

  • Pokud váš poskytovatel e-mailu nabízí algoritmus strojového učení, který jej „vycvičí“, jak vyčistit vaši doručenou poštu, budete muset strávit několik týdnů nebo měsíců dopředu tím, že algoritmu správně zařadí zprávy. Nastavení příznaků nevyžádané pošty nebo samostatných příznaků „spam“ a „ham“ řekne antispamovým pravidlům vašeho poskytovatele e-mailu, co chcete vidět a co ne. Tyto nástroje časem nabízejí výjimečnou přesnost – za cenu investice do školení.
  • Žádný skener nevyžádané pošty není dokonalý. Proto byste měli nastavit své e-mailové programy tak, aby uchovávaly nevyžádanou poštu, dokud nebudete mít možnost ji ručně zkontrolovat.
  • Buďte opatrní, co označujete. Pokud dostáváte zpravodaj, který již nechcete, zrušte jeho odběr místo toho, abyste jej označili jako nevyžádanou, protože někteří poskytovatelé e-mailů budou „hlásit“ spam do středisek. Jedno nebo dvě falešné zprávy o nevyžádané poště by mohly stačit k tomu, aby se e-mailový server malé firmy dostal na seznamy bloků, což by pak ovlivnilo ostatní uživatele.
  • Nikdy neodpovídejte na nevyžádanou poštu – vše, co uděláte, je získat z dlouhodobého hlediska více.
  • Zvažte vypnutí zobrazení HTML příchozích e-mailů. Některé zprávy obsahují sledovací pixely, které signalizují vzdálenému serveru, že člověk otevřel a zobrazil zprávu, i když jste ji nakonec poslali do složky Nevyžádaná pošta. Skutečnost, že je e-mailová adresa „aktivní“, může později pozvat podstatně více spamu.