Skip to content

Při přepínání telefonních společností si ponechejte své aktuální číslo iPhone

12 de Září de 2021
iPhone5s Gld iOS7 PRINT 56a5350e3df78cf77286ee25

Čísla mobilních telefonů jsou přenosná – můžete je přesunout od jednoho poskytovatele k druhému, když změníte poskytovatele mobilních služeb. To znamená, že lidé mohou přejít z AT&T na Verizon nebo jinou službu nebo naopak, aniž by přišli o čísla iPhonu, ať už si koupí nový iPhone nebo si s sebou vezmou svůj starší kompatibilní telefon. Proces přepínání mobilních operátorů při zachování stejného telefonního čísla je možný, pokud oba operátoři nabízejí mobilní služby ve stejné geografické poloze. Pokud máte se současným poskytovatelem mobilních služeb sjednánu smlouvu o pronájmu nebo smlouvu, musíte tento závazek splatit před opuštěním operátora. V některých případech je účtován poplatek za předčasné ukončení. Pokud však vlastníte telefon a nemáte smlouvu, neměly by být za převod vašeho čísla k novému poskytovateli účtovány žádné poplatky. Uvažujete o přechodu ze své současné společnosti na Verizon? Další informace najdete v části Přepnete -li svůj iPhone na Verizon?

Kompatibilita s iPhone

Dokud je váš iPhone kompatibilní s novým operátorem, může tento operátor vaši službu zapnout pomocí stejného telefonního čísla. Odemčené iPhony jsou kompatibilní se všemi současnými operátory. Starší modely iPhone nejsou nutně kompatibilní kvůli technologickým rozdílům; zkontrolujte u nového poskytovatele, zda je váš iPhone kompatibilní. Pokud ne, můžete si koupit nebo pronajmout nový iPhone od druhého operátora a použít své původní telefonní číslo. V některých případech můžete požádat svého starého operátora o odemknutí uzamčeného iPhonu, který jste zakoupili od poskytovatele. Nezrušte svou aktuální službu mobilního telefonu, dokud úspěšně nepřenesete své staré telefonní číslo k novému poskytovateli, a vaše služba bude aktivována. Nový mobilní operátor to udělá za vás. Pokud číslo zrušíte dříve, než tak učiníte, ztratíte své telefonní číslo. Přenos čísla obvykle trvá 4 až 24 hodin. Poznámka: V některých případech je možné přenést číslo ze staršího technologického telefonu, který není smartphonem, do nového iPhone, ale trvá to déle, někdy až 10 dní. Zeptejte se svého nového poskytovatele na tuto možnost, než se ke změně odhodláte.

Zkontrolujte způsobilost

Hlavní mobilní operátoři mají webové stránky, kde můžete zkontrolovat, zda máte nárok na přenos svého telefonního čísla do jejich služby. Přejděte na webovou stránku a zadejte stávající číslo a PSČ. Obsahují:

  • AT&T
  • Verizon
  • Sprint
  • T-Mobile

Všechny mobilní služby zdůrazňují, že byste neměli zrušit svou službu u svého aktuálního poskytovatele sami. Nová společnost poskytuje tuto službu, která zaručuje, že vaše číslo bude přeneseno uspokojivě.