Skip to content

Proč by váš pes mohl potřebovat nositelné zařízení

14 de Prosinec de 2022
Proc by vas pes mohl potrebovat nositelne zarizeni

Klíčové věci

  • Sledování spánku vašeho psa může podle tvůrců nového nositelného zařízení pro psy pomoci sledovat jeho celkový zdravotní stav.
  • Fi je GPS obojek pro psy, který byl upgradován tak, aby obsahoval funkci odložení.
  • Roste trend high-tech gadgetů pro domácí mazlíčky, včetně rozpoznávání obličeje a inteligentních systémů krmení.

Nové nositelné zařízení pro psy může sledovat jejich spánek a vést k lepšímu zdraví, tvrdí společnost, která za vynálezy stojí. Psí obojek zvaný Fi sleduje polohu psů v případě, že se ztratí. Může také monitorovat obvyklé chování psů v době nečinnosti, od nočního spánku po zdřímnutí během dne, a informovat uživatele o jakékoli odchylce. „Hodiny, které psi a jakékoli organismy tráví spánkem, jsou nezbytné pro nabíjení, léčení a růst,“ řekl Lifewire v e-mailovém rozhovoru doktor Jeff Werber, veterinář, který je konzultantem Fi. „Spánek je nezbytný pro zdraví, ale narušení normálních spánkových vzorců je také důležitým ukazatelem toho, že něco není v pořádku.“

Downward Psi

Obojek Fi může majitelům poskytnout základní pohled na zdraví jejich psa, řekl Werber. Například častá potřeba močit kvůli problémům s ledvinami, svědění kvůli blechám nebo zvýšená žízeň kvůli cukrovce může psa udržet v noci vzhůru a majitel o tom nemusí mít ani tušení, protože v tu dobu spí. „Některé z těchto problémů jsou patrnější během dne než jiné, ale jsou to ty skryté, které představují nebezpečí, pokud je majitel nezachytí brzy,“ dodal. „Díky sledování spánku majitelé psů získají představu o tom, co je pro jejich psa normální, a mohou vidět trendy na jednom centralizovaném místě.“ Jonathan Bensamoun, zakladatel a generální ředitel Fi, řekl Lifewire v e-mailovém rozhovoru, že společnost přišla s nápadem poté, co mluvila s veterináři o způsobech sledování zdraví domácích mazlíčků. „Na sledování spánku je obzvláště silné to, že rodiče v tu dobu spí také, takže pokud se jejich pes začne zkracovat nebo se bude mnohem častěji probouzet kvůli pití, nebude si toho schopen všimnout,“ řekl. .

Pet Tech Boom

Obojek Fi je součástí rostoucího trendu high-tech vychytávek pro domácí mazlíčky. K dispozici jsou inteligentní krmítka, která udrží vaše mazlíčky nakrmené, včetně sítě PetNet, která tvrdí, že vyhodnotí dietní požadavky vašeho mazlíčka a vytvoří vlastní režim krmení. Zařízení také upozorní, když byl váš mazlíček nakrmen nebo když potřebujete koupit další jídlo. Ostatní zařízení mají také přehled o vašich mazlíčcích. Je tu například nový bezpečnostní systém pro psy Halo Collar. Poskytuje dohromady bezdrátový chytrý plot, chytrý trénink, GPS tracker a tracker aktivity.

Snímky obrazovek se sledováním spánku z aplikace Fi collar.

Halo nabízí proprietární bezdrátové ploty, o kterých společnost tvrdí, že pomáhají předcházet ztrátě domácích mazlíčků. Obojek umožňuje uživatelům nastavit hranice na svých chytrých telefonech, aby v nich byl pes bezpečně. Halo Collar také sleduje úroveň aktivity vašeho psa, včetně aktivního i odpočinkového času. „Technologie Halo drží psy daleko od rušných silnic a dává majitelům klid, že jejich psi budou venku v bezpečí,“ řekl spoluzakladatel Halo Ken Ehrman Lifewire v e-mailovém rozhovoru. „Pokud se pes uvolní, Halo umožňuje majitelům rychle sledovat domácí mazlíčky v reálném čase pomocí GPS a GNSS. Schopnost rychle najít svého psa znamená, že mají menší šanci, že se ztratí a skončí v útulku.“ Rozpoznávání obličeje se nyní používá k identifikaci a hledání ztracených mazlíčků, řekla Chyrle Bonk, veterinární mluvčí pro doggiedesigner.com, Lifewire v e-mailovém rozhovoru. Existují webové stránky a aplikace věnované poskytování obrázků a jedinečných podrobností o vašem mazlíčkovi, aby je lidé mohli v případě ztráty rozpoznat. Tyto typy nástrojů samozřejmě vyžadují určitou předvídavost při nastavení, než se zvíře ztratí. „Každý rok se ztratí mnoho domácích mazlíčků a bez špičkových řešení by mnoho takových zůstalo,“ řekl Bonk. „Tyto nové sledovací nástroje mohou skutečně pomoci najít domácí mazlíčky, zejména ty, které se ztratily v odlehlých oblastech, kde je malá šance, že narazíte na jiného člověka, který by je poznal.“