Skip to content

Proč byste mohli chtít Dash Cam ve svém autě

24 de Říjen de 2022
GettyImages 845828780 a65c4ced916644e69057eec19991db17

Klíčové věci

  • Počet dopravních nehod a úmrtí souvisejících s dopravními nehodami každým rokem neustále narůstá.
  • Přidání palubní kamery do auta vám může pomoci sledovat jakékoli události vedoucí k nehodám, což úřadům umožní lépe určit, kdo byl viníkem.
  • Palubní kamery sice nabízejí určité obavy o soukromí, ale podle odborníků se klid v duši vyplatí uživatelům, kteří hodně jezdí autem a mají obavy z dopravních nehod.

Vzhledem k tomu, že počet dopravních nehod a úmrtí souvisejících s těmito nehodami stále přibývá, odborníci říkají, že palubní kamery mohou řidičům poskytnout jistý klid, i když také přicházejí s kompromisy. Navzdory měsícům, kdy miliony lidí pracovaly z domova, v roce 2020 vzrostl počet úmrtí souvisejících s dopravními nehodami, z 36 096 v roce 2019 na 38 680. Nyní, kdy se ke každodennímu dojíždění vrací ještě více pracovníků, je podle odborníků zachování bezpečnosti na silnici důležitější než kdy jindy. Jedním ze způsobů, který je v posledních letech obzvláště populární, je instalace palubní kamery do vašeho auta. Ty mohou zaznamenávat vaši jízdu, sledovat vaše činy a činy ostatních. To může poskytnout řadu výhod, včetně klidu. „Existuje mnoho důvodů, proč lidé zvažují nákup palubní kamery. Ve většině případů je primárním důvodem chránit se před možnými nehodami a zločiny,“ řekla Lifewire Katherine Brown, zakladatelka společnosti Spyic, společnosti pro vzdálené monitorování. „Je to proto, že zařízení funguje jako jakási ‚černá skříňka‘ pro auto, která majitelům dává možnost zaznamenávat všechny typy událostí, které se mohou během jízdy vyskytnout.“

Chrání vás

Jak zmínil Brown, jedním z největších způsobů, jak palubní kamery pomáhají, je poskytnout řidičům definitivní způsob, jak zaznamenat jakékoli události, které se kolem nich dějí. To je možné zejména u rozšířených systémů palubních vaček, jako je Nextbase 622GW. Tyto rozšířené možnosti nabízejí zadní kamery a kabinové kamery, které vám poskytují dobrý výhled na vše, co se kolem vás děje. Palubní kamery lze také použít pro jiné bezpečnostní incidenty.

Bouře a blesky z pohledu autokamery v Coloradu, USA

„Kamery na palubní desce pomáhají nahrávat videa s lidmi, pokud mají podezření, že mohou být sledováni nebo mají kriminální úmysly,“ poznamenal Brown. „Například, když jejich auto pronásleduje podezřelé vozidlo. Pro řidiče je snazší zachytit video o tom, co se děje kolem něj, protože nemusí sahat po telefonu, což je bezpečnější než používání mobilního telefonu při řízení.“ Když řídíte, je důležité mít oči na silnici a všímat si všeho, co se kolem vás děje. I když budete dávat pozor, zapamatování si všech drobných detailů, které vedly k nehodě, může být obtížné, zvláště když jste kvůli situaci ve stresu. Instalací palubní kamery můžete zmírnit část tohoto stresu vytvořením dalších důkazů, se kterými můžete pracovat, pokud je budete někdy potřebovat.

Slepá místa

Pokud jde o pozitiva, bylo by snadné vyjmenovat půl tuctu situací, ve kterých by palubní kamera mohla pomoci. S těmito zařízeními jsou však spojeny i určité obavy. Podle Perryho Zhenga, softwarového inženýra ve společnosti Lyft, mohou palubní kamery zaznamenat hlasy kohokoli uvnitř vozidla, ve kterém jsou nainstalovány. To by mohlo vést k obavám, že vaše soukromé rozhovory jsou nahrávány, a jako takové by mohly být přístupné, pokud palubní kamera je někdy ukradena. Existují také obavy, že propojené systémy, jako jsou palubní kamery založené na LTE nebo Wi-Fi, by mohly být hacknuty a použity k nahrávání záběrů bez vašeho vědomí. Existuje mnoho důvodů, proč se lidé zajímají o koupi palubní kamery. „Kamera by také mohla zaznamenat, zda jste během řízení psali textové zprávy, účastnili se hovoru nebo dělali jakoukoli jinou zakázanou činnost. V důsledku toho jste stejně vystaveni riziku, že budete vystaveni riziku, že dojde k nehodě kvůli vaší chybě,“ vysvětlil Zheng. Kromě toho jsou zde také počáteční náklady, které pocházejí z vyzvednutí jednoho z těchto zařízení. Zatímco některé, jako je Garmin Dash Cam Mini, se prodávají za méně než 100 USD, složitější systémy jako Nextbase 622GW mohou stát až 300 USD. Jako u každé technologie jde o to najít něco, co vyhovuje vašemu rozpočtu a poskytne vám zážitek, který potřebujete. Nakonec, kolik stojí váš klid?