Skip to content

Proč chci nová sluchátka Bose QuietComfort 45

30 de Červen de 2022
ScreenShot2021 09 02at11.23.34AM c625ea5681334077ba6504ff10958e0c

Klíčové věci

  • Nemohu se dočkat, až vyzkouším nová sluchátka Bose QuietComfort 45 s potlačením hluku.
  • Bose slibuje, že tento model nabídne 24 hodin přehrávání, což by hravě překonalo moje Apple AirPods Max.
  • Také očekávám, že sluchátka Bose budou pohodlnější než AirPods Max.

Volají mě nová bezdrátová sluchátka Bose QuietComfort 45 (QC45) s potlačením hluku. Sotva slyším sirénu náhlavní soupravy Bose, protože mám na sobě nová sluchátka Apple AirPods Max, ale plechovky Bose by mohly být odolnější a pohodlnější volbou než nejlepší Apple. QC 45 za 329,95 $ jsou také levnější než ProMax, který se prodává za 549 $. Nová náhlavní souprava Bose však slibuje, že bude více než jen hodnotovou nabídkou. Vlastnil jsem několik náhlavních souprav Bose, včetně aktuálního QuietComfort 35, a byl jsem ohromen jejich pohodlím. ProMax zní skvěle, ale z jejich těsného střihu a vysoké váhy mě po dlouhém poslechu bolí hlava.

Lepší výdrž baterie

Nejvíce mě nadchla údajná 24hodinová výdrž baterie QC45. Sluchátka se nyní nabíjejí přes USB-C a Bose říká, že plné nabití trvá dvě hodiny a tři hodiny přehrávání rychlých 15 minut. U jiných sluchátek, která vlastním, jsem nikdy nic takového nezískal. Mám to štěstí, že jsem se svými AirPods Max vyčerpal 10 hodin intenzivního používání, což může být nepříjemné, když je používám po dlouhou dobu nebo uprostřed pracovního videohovoru. „Nová náhlavní souprava Bose slibuje, že bude víc než jen hodnotová nabídka.“ Nečekejte však radikální odchod v oddělení vzhledu s nejnovější Bose. QC45 je téměř k nerozeznání od předchozího modelu. Bose však tvrdí, že vzhled nového modelu je uhlazenější a z měkkých materiálů byly odstraněny záhyby a volány, zatímco mezery mezi komponenty byly nahrazeny hladkými přechody.

Udržování jednoduché

Jednou z oblastí, kde bude mít QC45s těžké porazit AirPods Max, je jeho brilantně jednoduché ovládání. AirPods Max mají kolečko pro nastavení hlasitosti a tlačítka pro zapnutí nebo vypnutí potlačení hluku, což potenciálně nabízí nejintuitivnější ovládání, jaké jsem kdy na sluchátkách použil. Naproti tomu QC45 má čtyři tlačítka na pravém sluchátku: zvýšení hlasitosti, snížení hlasitosti, napájení a párování Bluetooth a jedno pro nejběžnější úkoly, včetně přijímání a ukončování hovorů a přehrávání/pozastavení hudby. Na levém sluchátku je další tlačítko pro přepínání mezi režimy a ztlumení mikrofonu během hovorů.

Osoba používající ovladače hlasitosti na sluchátkách Bose QuietComfort 45

Nemám žádné stížnosti na potlačení hluku na AirPods Max, ale na základě popisu Bose by QC45 nemělo mít problém držet krok s modelem Apple. Sluchátka QuietComfort 45 mají pouze dvě nastavení pomocí nového systému aktivního potlačení hluku. V tichém režimu se mikrofony uvnitř a vně náušníků kombinují s proprietárním digitálním čipem pro snímání, měření a reakci na nežádoucí zvuky ve středních frekvencích, jako jsou ty, které se nacházejí v příměstských vlacích. V režimu AWARE se sluchátka QC45 přepnou do plné průhlednosti, kde je vše slyšet znovu, aniž byste je sundali.

Bose také nabízí zajímavou funkci, o které tvrdí, že umožňuje majitelům QC45 sdílet jejich potlačení hluku. Pole ve tvaru paprsku izoluje jejich hlas, zatímco pole pro odmítnutí tlumí a blokuje slyšitelné rozptýlení kolem nich – jako mlýnek na kávu nebo štěkající pes –, aby je zachytilo a přeneslo na kohokoli, s kým mluví. Prý funkce izolace znamená, že kdokoli, s kým mluvíte po telefonu nebo při videohovorech, vás lépe uslyší. Pokud model QC45 dostojí svému humbuku, vážně bych uvažoval o výměně svých AirPods Max. Moje uši trpí na AirPods a slibovaných 24 hodin výdrže baterie u modelu Bose je lákavých. Nemůžu se dočkat, až je 23. září vyzkouším.