Klíčové jídlo
- AT&T říká, že právě není potřeba optický internet. Místo toho požaduje, aby vláda financovala pomalejší sítě.
- AT&T tvrdí, že prosazování vláken povede k „nadměrnému budování“ a plýtvání penězi.
- I když rozšíření o vlákninu bude stát více, odborníci tvrdí, že je to ta nejodolnější možnost na stole.
Přestavba nebo soutěž?
Jedním z nejstarších argumentů, který byl prosazován v souvislosti s rozšířením širokopásmového připojení v Americe, je obava, že poskytovatelé internetových služeb (ISP) budou v dané oblasti „přebudováni“. Regulace těchto otázek často spadá pod Federální komisi pro komunikace (FCC), i když stále existuje problém tlačený mnoha poskytovateli internetových služeb k pomalé expanzi vysokorychlostního širokopásmového připojení, zejména do venkovských oblastí. „Spornější problém nastává, když jsou veřejné peníze vynakládány v oblastech, které splňují (nebo v oblastech, které nesplňují) současný minimální standard FCC, a stěžují si na nehospodárnost toho, čemu se říká„ overbuilding “.“ Píše Jonathan Sallet Broadband For America’s Future: Vize pro 20. léta 20. století.
Ve svém příspěvku publikovaném Bentonovým institutem pro širokopásmové připojení a společnost Sallet uvádí, že mnozí mají ve zvyku označovat konstrukci nových a konkurenčních sítí jako „overbuilding“. Sallet vysvětluje, že tento termín je technický termín, který nebere v úvahu spotřebitele a to, jak konkurenční možnosti internetu mohou zlepšit poskytované služby. Místo toho Sallet říká, že „overbuilding“ se používá jako způsob, jak zjistit, zda náklady na zavedení těchto sítí stojí za to. Tato nedávná výzva k akci pro rozšíření optických vláken by se mohla obávat společnosti AT&T, protože by mohla otevírat dveře dalším ISP, aby zrychlily a nabídly lepší rychlosti, ceny a služby v oblastech, kde společnost neprošla životaschopnou konkurencí.
Větší problém
Mnohem větším problémem, který je třeba řešit, je, jak dlouho tato technologie vydrží. V současné době digitální potřeby lidí jen rostou. To znamená, že potřebují větší přístup k rychlejšímu internetu, aby zůstali připojeni. „V dohledné budoucnosti budou optická připojení i nadále tou nejrobustnější formou budoucnosti, do které můžeme investovat.“ Podle současné politiky FCC je širokopásmové připojení definováno jako jakékoli připojení s rychlostí 25/3 Mb / s. Když bývalý předseda FCC Ajit Pai opustil svoji pozici v lednu 2021, zjistil, že definice, kterou FCC vytvořila v roce 2015, je stále použitelná. Tyto rychlosti však zdaleka nejsou vhodné pro digitální potřeby, které dnes mnoho Američanů má. Tyto rychlosti – a kabeláž, na které jsou postaveny – navíc neposkytují žádný druh ochrany proti budoucnosti. V současné době se velká část aktuální nabídky AT-T U-Verse spoléhá na 14 let starý systém, který se připojuje k hlavním uzlům v sousedství pomocí optické kabeláže. Konečné připojení k předplatitelským zákazníkům však využívá starší měděné vedení.