Skip to content

Proč je sdílení vaší polohy na sociálních médiích špatná věc

13 de Srpen de 2021
Location rrocio Getty 56a6a5b23df78cf7728f9365

Často nemyslíme na naši aktuální polohu jako na citlivé informace, ale je to tak. Vyzbrojeni znalostí toho, kde se nacházíte v konkrétním časovém okamžiku, by lidé se zlým úmyslem mohli tyto informace zneužít. Sociální média nás všechny doslova dostaly do očí veřejnosti. Pokaždé, když zveřejníte obrázek nebo aktualizaci stavu na Facebooku, vytvoříte tweet, přihlásíte se na místo atd., Můžete svou polohu sdílet s potenciálně velkým publikem. Zde je důvod, proč to není vždy dobré.

Kde jsi a kde nejsi

Vaše informace o stavu sociálních médií nebo informace o poloze vám nejen řeknou, kde se právě nacházíte, ale také jim řeknou, kde nejste. Tyto informace mohou být v rukou zločinců stejně nebezpečné – zvláště když zveřejníte dostatek dat, abyste identifikovali vzorce ve své každodenní nebo týdenní rutině. Představte si to: Užíváte si první dovolenou, kterou jste měli po letech, tisíce mil daleko na Bahamách, a chcete se chlubit efektním deštníkovým nápojem, který jste si právě objednali. Zveřejněte tedy jeho obrázek na Facebooku, Instagramu nebo jiném webu. Vaši přátelé se ozývají s komentáři. Ale také jste světu řekli, že jste tisíce kilometrů a desítky hodin daleko od domova. Nyní stačí, aby si zloděj pronajal stěhovací dodávku a odnesl vám z domu, co chce. Chraňte se tím, že se dozvíte, co nesmíte na dovolenou zveřejňovat na sociálních sítích a jak mohou zločinci odhalit váš dům pomocí Map Google, kde vám poskytnou podrobnosti o tom, jak podvodníci vědí, která brána je zamčená, než vůbec vkročí na váš pozemek.

Geotagging Your Treasure

Když pořizujete snímek pomocí smartphonu, pravděpodobně také zaznamenáváte přesnou polohu GPS všeho, co fotografujete. Tento proces se nazývá geotagging a je to oblíbený nástroj zloděje. Při prvním nastavení telefonu jste pravděpodobně odpověděli „ano“, když aplikace fotoaparátu požádala o povolení zaznamenat polohu pořízených snímků. Většina smartphonů ve výchozím nastavení zaznamenává polohu fotografie. Geotagging dále zužuje vaši polohu. Zatímco vaše aktualizace stavu udává vaši obecnou polohu, váš obrázek s geotagem poskytuje mnohem přesnější umístění. Metadata spojená s fotografií lze pomocí správných nástrojů z obrázku extrahovat. Chraňte své soukromí tím, že ve svém iPadu nebo iPhonu nebo chytrém telefonu s Androidem zakážete geografické označování.

Vzory viktimizace

Odolejte pokušení myslet si, že by se někde zločinec nemohl zajímat o vás nebo o váš majetek, i kdyby náhodou narazil na vaše profily na sociálních sítích. Skutečné riziko není od úplně cizích lidí. Je to od náhodných známých nebo přátel přátel, kteří už možná vědí, kdo jste nebo co vlastníte, ale koho neznáte natolik, abyste mohli důvěřovat informacím o své poloze. Nebo od mstivých bývalých partnerů. Nebo od soupeřů v práci nebo v posilovně. Nebo drogově závislý starší bratr vaší chůvy. Nebo strašidelný ex-con, který žije o tři dveře níže. Pokud jste napadeni nebo okradeni, šance jsou dobré, poznáte osobu, která to udělala, za předpokladu, že se chytí.

Soukromí ostatních

I když vám není zvlášť lhostejné vaše soukromí ohledně polohy, pokud ve svých příspěvcích na sociálních sítích označíte jiné lidi, tito lidé jsou nyní veřejně vystaveni jako na konkrétním místě v určitý čas. A nyní jsou lidé, které jste označili, potenciálně ohroženi. Kromě toho možná nevíte, že někteří z vašich přátel mohou mít soukromé sekundární obavy ohledně své polohy-například proto, že mají žárlivého manžela / manželku, otevřený omezující příkaz vůči někomu, napadání situace v péči o dítě nebo pěstouna nebo dokonce probační úředník s orlíma očima. Nikdy nepředpokládejte, že ostatní lidé uvítají veřejné sdílení své polohy. Proto je vždy vhodné požádat o povolení označit své přátele nebo rodinu, než o nich zveřejníte příspěvky na sociálních médiích.