Skip to content

Proč je SSL Big Six prvním správným mixérem pro moderní hudebníky

29 de Duben de 2022
BiGSiXproductpagehero JPG 6a59e4a9dbf84b8eb521464af0ef4bd5

Klíčové věci

  • SSL Big Six je hybridní analogový studiový mixážní pult a USB audio rozhraní.
  • Přebírá legendární zvukové kousky SSL a dělá je digitálními.
  • Nejpůsobivější částí $3K Big Six jsou její absurdně flexibilní možnosti směrování zvuku.
Britská společnost Solid State Logic přišla s hybridním analogovým/USB mixem tak dobře promyšleným, že by to mohl být poslední mix, který si kdy koupíte. Většina mixážních pultů je buď postavena pro pódium nebo pro nahrávání kapel, se spoustou mikrofonních vstupů, nebo jsou to spíše USB rozhraní, se stereo vstupy a USB, ale bez fyzických ovládacích prvků. Velká šestka je obojí; Kvalita SSL, ale se spoustou užitečných stereo vstupů a výstupů. Je to docela perfektní pro domácí nebo malé profesionální studio a nebudete potřebovat nic jiného. Ale samozřejmě ne všichni jsou spokojeni. „Byl bych raději, kdyby nezahrnovali rozhraní a místo toho nám poskytli samostatné výstupy na všechny kanály,“ řekl Lifewire hudebník Hold My Beer z Chicaga prostřednictvím zprávy na fóru. Ale to předbíháme.

Šest odvolání

SSL Big Six za 3 000 $ je větším sourozencem již populární SSL Six. Původní Six měla šest vstupních kanálů (víceméně), odtud název. Velká šestka je větší, ale část „Šestka“ není nic jiného než kývnutí na starší model. Pro začátek má osm hlavních vstupů. Existuje spousta analogových mixážních pultů, které mají také USB audio rozhraní, které digitalizuje zvuk před odesláním do počítače k ​​záznamu. A několik mixů má více než jeden nebo dva stereo vstupy a flexibilní možnosti směrování. Ale Velká šestka je jednou z mála jednotek, která to všechno dělá. A i když se 3 000 $ zdají být hodně, v tomto kontextu jsou překvapivě levné. Pokud byste si koupili vlastní analogově-digitální převodníky SSL v jejich samostatném formátu, již byste zaplatili více. SSL je také dobře známý jako špičková audio společnost. Jejich studiové konzole jsou legendární a podle všeho, řada Six dokáže přinést toto audio kouzlo do vašeho domova.

Složitosti

Představte si, že jste hudebním producentem v ložnici. Máte mikrofon a možná kytaru, ale s největší pravděpodobností většinu vašeho nastavení tvoří grooveboxy, syntezátory, bicí automaty a samplery. Tedy stereo zařízení. Ale mixpulty jsou stále téměř vždy stavěny pro nahrávání nebo mixování živých hudebníků, což znamená mono vstupy pro mikrofony a kytary. Zpěváci používají mikrofony, kytarové zesilovače jsou nahrávány pomocí mikrofonů a bicí používají několik mikrofonů k zachycení soupravy. Elektronický hudebník si pak musí buď koupit krabici s hromadou mikrofonních vstupů a předzesilovačů, které nikdy nepoužije, nebo se spokojit s USB audio rozhraním se vstupy, ale bez fyzických ovládacích prvků. Velká šestka je odpovědí a fóra se zbláznila. Nabízí vše výše uvedené a navíc nezávislý USB vstup/výstup pro každý kanál. Má také další místa pro připojení magnetofonu nebo jiných zařízení a – tady je ta dobrá část – dva stereo efekty posílají výstupy. Ty vám umožňují směrovat vaše různé nástroje prostřednictvím externích zvukových efektů – reverb, delay, zkreslení a podobně.

Zobrazení pro čtení velkého mixéru SiX

„Velká šestka je středobodem ekosystému moderního hybridního studia – za rozumnou cenu,“ řekl Lifewire prostřednictvím zprávy na fóru německý hudebník Monotrack. „Je to zábavné [record] a smíchat s Big Six a je ještě mnohem zábavnější připojit nějaký high-end [outboard devices] jít mnohem dále.“ Toto flexibilní směrování je to, co lidi tak nadchlo. Můžete posílat zvuk z počítače, prostřednictvím analogových efektů a například zpět. Můžete použít EG a kompresor Big Six pro své syntezátory, ale také váš počítačově generovaný zvuk. Velká šestka nemusí být pro každého, ale pokud ano, poznáte to okamžitě a ty 3 000 $ se vám budou zdát jako výhodná výhoda.