Skip to content

Proč jsou e -mailové soubory tak velké?

7 de Srpen de 2021
GettyImages 78767357 57c717d45f9b5829f448609e

Průměrná velikost e -mailového souboru je přibližně 75 kB. To je asi 7 000 slov v prostém textu nebo asi 37,5 stran. Pokud vy nebo vaši korespondenti náhodou neskládáte nové kapitoly v e-mailových zprávách, jsou to další zákulisní faktory, díky nimž jsou tyto soubory tak velké.

Prvky, které ovlivňují velikost e -mailu

Text zprávy je jen špičkou ledovce e -mailu. K velikosti e -mailu přispívá řada dalších faktorů:

 • Formátování: Zprávy obsahují kromě prostého textu také informace o formátování.
 • Duplicitní zpráva: E -maily s formátovaným textem jsou často doprovázeny duplicitní verzí stejné zprávy.
 • Velké e -mailové soubory: Průměrnou velikost e -mailového souboru zvyšují bulletiny a marketingové e -maily, které jsou často delší a větší než jiné e -maily.
 • Přílohy: Přílohy také zkreslují průměr. Ačkoli jsou některé přílohy malé, některé mohou mít 10 MB nebo větší.
 • Obrázky ve zprávě: Fotografie, animace a zvukové klipy zvyšují velikost souboru e -mailu. Animované GIFy jsou obzvláště velké, protože každý snímek je v podstatě obrázek. Čím více snímků GIF má, tím je větší.
 • Záhlaví: Informace v záhlaví, které popisují trasu e -mailu, nejsou viditelné, ale započítávají se do velikosti.
 • HTML: Pokud zpráva používá formátování HTML, zabírá to více místa.
 • Citáty: V e -mailovém vlákně, které se pohybuje tam a zpět, se stejný citovaný materiál může objevit několikrát.

Proč záleží na velikosti

Pokud máte velké množství úložného prostoru nebo vám nezáleží na tom, jak dlouho trvá, než se načtou odeslané e -maily, nemusíte si dělat starosti s velikostí e -mailu. Pokud však podnikáte a prodáváte své produkty zasíláním propagačních e -mailů, načítání velkých e -mailů trvá déle a vyžadují větší šířku pásma. Pokud tedy zahrnete velkou grafiku, příjemce může váš e -mail před vykreslením grafiky smazat. Tento časový rámec může být otázkou několika sekund, ale každý den jsou odesílány miliardy e -mailů, takže vaše marketingové úsilí má velkou konkurenci. Někteří e -mailoví klienti nezobrazí dlouhý e -mail. Gmail například klipe e -maily, které jsou větší než 102 kB. Poskytuje čtenářům odkaz, pokud si chtějí zobrazit celý e -mail, ale neexistuje žádná záruka, že váš příjemce bude ochoten na něj kliknout. Velké přílohy a vlastní písma jsou další doplňky, které mohou zpomalit vykreslování e-mailu. Příjemce může kliknout daleko.

Limity úložiště pro e -mailové klienty

Většina poskytovatelů e -mailů má velkorysé zásady a metody úložiště, díky nimž zjistí, kolik místa v úložišti vám zbývá. Přesto mají oblíbení poskytovatelé e -mailů různá omezení velikosti, například ta uvedená níže:

 • Účty Gmail získají 15 GB úložného prostoru, ale tento prostor sdílí Gmail, Disk Google, Fotky Google a všechny vaše dokumenty Google, Tabulky, Prezentace, Kresby, Formuláře a Jamboard. Pokud potřebujete více úložiště, můžete vždy upgradovat na placené předplatné.
 • Účty Yahoo Mail mají 1 TB úložiště. Společnost Yahoo tvrdí, že tato kapacita může průměrnému uživateli vyhovět 6 000 let používání doručené pošty.
 • Zdarma účty Outlook.com mají 15 GB úložiště pro e -maily.
 • AOL nabízí 25 GB úložiště pro nové zprávy, 100 GB úložiště pro staré zprávy a 100 GB pro odeslané zprávy.