Skip to content

Proč lidé stále milují oblázkové chytré hodinky

4 de Červenec de 2021
GettyImages 526939828 565c76ed89f746cbb640fbe6931a8c30

Klíčové jídlo

  • Jednoduché a spolehlivé inteligentní hodinky Pebble jsou stále silné roky po jejich ukončení.
  • Softwarový projekt provozovaný komunitou nedávno vydal aktualizovanou aplikaci, která udržuje hodinky Pebble funkční na novějších zařízeních.
  • Dlouhá životnost baterie je největším lákadlem pro mnoho majitelů Pebble.
Chytré hodinky Pebble jsou už dávno z obchodů, ale nějak odmítají zemřít. Skupina tvrdých majitelů Pebble miluje jednoduchost hodinek a dlouhou výdrž baterie a práci na tom, aby hodinky a jejich software fungovaly. Softwarový projekt provozovaný komunitou nedávno vydal aktualizovanou aplikaci, která udržuje hodinky Pebble funkční na novějších zařízeních. Milovníci oblázků říkají, že stojí za to vypořádat se se staršími technologiemi. „Díky archaické technologii uvnitř stále dělá vše, co potřebuji,“ řekl majitel Pebble Charles Duffield v e-mailovém rozhovoru. „Mohu ovládat hudbu nebo přijímat hovory, když je telefon uzamčen ve voděodolném poklopu. Má časovač. Umožňuje mi číst zprávy, posílat události z kalendáře a ukazovat čas. A i po všech těch letech jsem stále dostávám 4-5 dní z poplatku. “

Někdy je méně více

Pebble byl jedním z prvních chytrých hodinek při jeho uvedení na trh v roce 2012. Společnost se však v roce 2016 zavřela, takže její fanouškovská základna se shromáždila, aby jejich oblíbené hodinky fungovaly bez centrálního serveru. Nejnovější verze softwaru Rebble, která podporuje Pebbles, jim nyní umožňuje pracovat s nejnovějšími telefony Android a iOS. Dlouhá výdrž baterie je největším lákadlem pro majitele Pebble Steva Brechta, uvedl v e-mailovém rozhovoru.

„Vědomí, že nemusím každý den účtovat svůj oblázek, je tím rozdílem,“ řekl. „Často jsem cestoval 3 nebo 4 dny, aniž bych si bez obav vzal sebou nabíječku. To znamená, že kvůli údržbě baterie ji obvykle dobiju každý den nebo dva.“ Brecht také miluje primitivní obrazovku Pebble. Hodinky mají 1,26 palcový, 144 × 168 pixelů černobílý paměťový LCD displej využívající transflektivní LCD s ultra nízkou spotřebou energie, které postrádá osvětlení. „Podsvícené LED obrazovky jsou venku velmi obtížně čitelné bez zvýšení jasu,“ řekl Brecht. „Také jsem neustále skrýval hodinky, když jsem byl v kině, protože podsvícení bylo příliš jasné a zbytečné. V temné místnosti je podsvícení Pebble více než dost a venku na slunci je černobílé plátno perfektní řešení. “

Čím více tlačítek, tím lépe

Shawn Joseph používá Pebble od roku 2017. Nyní vlastní Pebble Time Steel a neplánuje upgrade na novější smartwatch. „Jednou z hlavních funkcí, kterou doslova žádný jiný výrobce nemá, je stoprocentní ovládání pomocí tlačítek,“ uvedl v e-mailovém rozhovoru. „To znamená, že mohu hodinky používat bez blokování obrazovky a můžu ovládat přehrávání hudby v telefonu, aniž bych se díval na hodinky.“ Spolehlivost je také lákadlem pro mnoho majitelů Pebble. Lidé většinou odkazují na produkt Apple, když říkají, že něco „prostě funguje“. Ale v jeho případě to říká majitel Pebble Benjamin Liles o svých hodinkách.

Detailní záběr na hodinky Pebble na něčí zápěstí s automobilovými displeji v pozadí.

„Všechny ostatní hodinky, které jsem vyzkoušel, mají problémy s připojením k mému telefonu,“ řekl v e-mailovém rozhovoru. „V letech, kdy jsem měl hodinky Pebble, jsem měl jednou problémy a byla to špatná verze aplikace, která byla rychle opravena. Nikdy jsem se nemusel bát, že by mě hodinky o něčem neinformovaly.“ Liles říká, že se mu líbí také jednoduchost operačního systému Pebble, která nabízí méně funkcí než mnoho moderních inteligentních hodinek. „Nehledám druhý telefon,“ dodal. „Chci hodinky, které mi většinou říkají, kolik je hodin, a mohou mi zobrazovat oznámení z telefonu, abych je nemusel vytahovat z kapsy.“ Duffield řekl, že by byl připraven najít moderní náhradu za svůj Pebble, ale nemá rád současné modely. „Některé společnosti se přibližují, ale nikdo přistání dostatečně nezasekl, aby ospravedlnil postup,“ řekl. „Vždy se zdá, že dochází ke zbytečnému kompromisu, nejpravděpodobnějšímu případu přeplněnosti marketingu. Nezoufejte, pokud toužíte po Oblázku. Použité hodinky Pebble si stále můžete vyzvednout na eBay za přibližně 50 $, nebo si můžete na webu připsat nové za přibližně 100 $.