Skip to content

Proč nefunguje FaceTime, když volám?

14 de Červenec de 2021
facetime not working calls 2000755 d9f0005ac74842eaaaf073db03c36724

FaceTime je jednou z nejžhavějších a nejzajímavějších funkcí platforem iOS a Mac. Jak Apple rád ukazuje, je to stejně jednoduché jako klepnutí na ikonu FaceTime při uskutečňování hovoru a najednou máte videochat s osobou, se kterou hovoříte. Ale co když to není tak jednoduché a FaceTime nefunguje pro odchozí nebo příchozí hovory? Zde jsou některé běžné problémy, které brání FaceTime v práci a jak je opravit.

Proč FaceTime nefunguje, když voláte

Ať už problém, kterému čelíte, spočívá v tom, že tlačítko FaceTime se nerozsvítí, takže jej můžete použít, při uskutečňování hovoru se vůbec nezobrazuje jako volba nebo nemůžete přijímat hovory, tyto problémy mohou viník:

  1. FaceTime musí být zapnutý: Chcete-li používat FaceTime, musí být povolen (Pokud jste jej zapnuli při nastavování zařízení, neměli byste si s tím dělat starosti, ale pokud FaceTime nefunguje, zkontrolujte toto nastavení). Provedete to klepnutím na ikonu Nastavení aplikace, poté přejděte dolů na FaceTimea přesuňte FaceTime jezdec zapnut / zelený.

  2. Osoba, které voláte, také potřebuje FaceTime: Pokud voláte, kdo má iPhone, který nepodporuje FaceTime (například iPhone 3G nebo 3GS) nebo jiný druh smartphonu, FaceTime není volbou. Osoba, které voláte, musí mít k dispozici FaceTime a nastavit na svém zařízení, aby s vámi mohl videochat používat. To znamená, že potřebují iPhone 4 nebo vyšší, iPod touch 4. generace nebo novější, iPad 2 nebo novější nebo moderní Mac. Všechna tato zařízení mají kameru orientovanou na uživatele, která je nutná, aby vás volaná osoba mohla vidět. Neexistuje žádná verze FaceTime pro Android nebo Windows, takže přátelé a členové rodiny, kteří tyto platformy používají, nemohou FaceTime používat (i když existuje mnoho alternativ FaceTime, které s těmito operačními systémy fungují).

  3. Chybějící telefonní číslo nebo e-mailová adresa: Nikdo vám nemůže zavolat, pokud nemáte telefonní číslo. To platí pro každý telefon a FaceTime funguje stejně. Aby vás lidé mohli kontaktovat, musíte u FaceTime použít telefonní číslo nebo e-mailovou adresu. Uděláte to při nastavování zařízení, ale pokud budou tyto informace odstraněny nebo nezaškrtnuty, může to způsobit problémy. Jít do Nastavení > FaceTime a ujistěte se, že máte telefonní číslo nebo e-mailovou adresu nebo obojí. Podívejte se do FaceTime vás může kontaktovat na sekce. Pokud ne, přidejte je.

  4. Musíte být připojeni k síti: Pokud vaše zařízení není připojeno k Wi-Fi nebo mobilní síti, nebudete moci FaceTime používat. Ujistěte se tedy, že nejste v režimu Letadlo a že jste připojeni k Wi-Fi nebo mobilní síti. Pokud FaceTime nefunguje, když používáte aplikaci Telefon, můžete také vyzkoušet samostatnou aplikaci FaceTime, která je k dispozici pro iOS 7 a vyšší.

  5. Uživatelé mohou být blokováni: Můžete lidem zablokovat volání, posílání textových zpráv a FaceTiming. To je skvělé pro zastavení spamu nebo telemarketers, ale může být důvod, proč nedostáváte FaceTimes. Pokud někoho nemůžete FaceTime zobrazit nebo nemůžete přijímat jeho hovory, možná jste jej zablokovali (nebo naopak). Zkontrolujte tím, že půjdete na Nastavení > FaceTime > Blokované kontakty. Zobrazí se seznam všech, jejichž hovory jste zablokovali. Pokud je tam osoba, kterou chcete FaceTime, jednoduše ji odeberte ze seznamu blokovaných (přejetím zprava doleva a klepnutím Odblokovat) a budete připraveni chatovat.

  6. Vaše telefonní společnost to musí podporovat: Pokud se pokoušíte volat přes FaceTime přes 3G nebo 4G (spíše než přes Wi-Fi), musí vaše telefonní společnost podporovat FaceTime. Prakticky každá telefonní společnost, která iPhone prodává, jej podporuje, ale pokud nejsou všechny ostatní návrhy v tomto seznamu příčinou, stojí za to zvážit tento. Zkontrolujte, zda to váš operátor podporuje.

  7. Aplikace FaceTime chybí: Pokud FaceTime ve vašem zařízení úplně chybí, je možné, že aplikace byla vypnuta pomocí omezení obsahu. Chcete-li zkontrolovat, zda je blokováno, přejděte na Nastavení > Všeobecné > Čas obrazovky > Obsah a ochrana osobních údajů Omezení. Pokud jsou zapnuta omezení, budete požádáni o přístupový kód. Zadejte jej a podívejte se do Povolené aplikace sekce pro FaceTime nebo Fotoaparát možnosti (vypnutí fotoaparátu také vypne FaceTime). Pokud je u některého z nich zapnuto omezení, vypněte jej posunutím jezdce do polohy bílá / vypnutá. Aplikace FaceTime mohla také chybět, protože byla odstraněna. V takovém případě si jej můžete znovu stáhnout zdarma z App Store.

Pokud splňujete tyto požadavky, měli byste mít možnost okamžitě zavolat FaceTime. Pokud splňujete požadavky a žádný z těchto kroků nepomůže, můžete mít další problémy s telefonem nebo síťovým připojením, které je třeba prozkoumat. Můžete také kontaktovat společnost Apple a požádat o odbornou podporu.