Skip to content

Proč nefunguje Find My iPhone?

6 de Červenec de 2021
find my iphone not working 1999175 ee8d853e3f464772ab0e5ee09afed334

Pokud potřebujete použít funkci Najít můj iPhone, pravděpodobně jste již ve stresující situaci: váš iPhone je ztracen nebo odcizen. Tato situace se zhorší, pokud služba Najít můj iPhone nefunguje. Find My iPhone je skvělý nástroj pro vyhledání ztracených nebo odcizených telefonů iPhone a iPod touch. Kombinací integrovaného GPS v těchto zařízeních s online službami poskytovanými iCloudem vám služba Najít iPhone pomůže najít vaše zařízení na mapě. Ještě lepší je, že pokud byl váš iPhone odcizen, funkce Najít můj iPhone vám je umožní zamknout, aby vaše informace nebyly zvědavé. Můžete dokonce vzdáleně odstranit všechna data z telefonu.

Pokud ale funkce Najít můj iPhone nefunguje a nemůžete zařízení vypátrat, zkuste to vyřešit pomocí těchto tipů. Možná jste viděli, že v App Store je aplikace Najít můj iPhone. Můžete si ji stáhnout, pokud chcete, ale nemá to nic společného s tím, zda je vaše zařízení vyhledatelné nebo ne. Aplikace vám umožňuje sledovat ztracená zařízení z jakéhokoli zařízení, kde je aplikace nainstalována. To může být užitečné, pokud jste na cestách a používáte telefon přítele k nalezení ztraceného zařízení, ale jeho používání není nutné, aby funkce Najít můj iPhone fungovala.

iCloud nebo Najít můj iPhone nejsou zapnuté

Dvě obrazovky iPhone zobrazující obrazovky iCloud a Find My iPhone

Nejpodrobnějším požadavkem pro používání funkce Najít můj iPhone je to, že na zařízení, které potřebujete najít, musí být povoleny iCloud i Najít můj iPhone před je ztracen nebo ukraden. Pokud tyto služby nejsou zapnuté, nebudete moci používat web nebo aplikaci Najít můj iPhone, protože služba neví, jaké zařízení hledat nebo jak jej kontaktovat. Z tohoto důvodu je důležité, abyste při prvním nastavení zařízení povolili obě funkce. I když jste to ještě nenastavili, můžete si Find My iPhone nastavit kdykoli.

iPhone není napájen / je vypnutý

Posunutím vypnete zprávu na iPhone X

Funkce Najít můj iPhone dokáže vyhledat pouze zařízení, která jsou zapnutá nebo mají baterii. Důvod? Zařízení musí být schopno komunikovat s celulární sítí nebo sítí Wi-Fi a odesílat signály GPS, aby bylo možné odeslat jeho polohu do služby Najít iPhone. Pokud máte povolenou funkci Najít můj iPhone, ale vaše zařízení je vypnuté nebo vybité z baterie, nejlepší způsob, jak Najít můj iPhone, je ukázat poslední známé umístění zařízení před přerušením napájení. Zobrazí toto umístění v aplikaci nebo na webu Najít můj iPhone po dobu 24 hodin.

iPhone nemá připojení k internetu

iPhone X se zapnutým režimem Letadlo v Ovládacím centru

Funkce Najít můj iPhone vyžaduje, aby se chybějící zařízení připojilo k internetu a nahlásilo jeho polohu. Pokud se zařízení nemůže připojit, nemůže říci, kde je. Toto je běžné vysvětlení, proč Find My iPhone nefunguje. Váš telefon nemusí mít připojení k internetu, protože je mimo dosah Wi-Fi nebo celulárních sítí. Osoba, která ji má, mohla tyto funkce vypnout (například povolením režimu Letadlo prostřednictvím Řídicího centra). Pokud tomu tak je, stejně jako když není k dispozici napájení, uvidíte poslední známé umístění telefonu po dobu 24 hodin.

SIM karta byla vyjmuta

iPhone X bez nainstalované zprávy SIM karty na obrazovce

SIM karta je malá karta na boku (nebo u některých starších modelů nahoře) iPhone, která identifikuje váš telefon s vaší telefonní společností a umožňuje mu připojit se k celulárním sítím. Bez něj se váš telefon nemůže připojit k 3G nebo 4G a nemůže tedy komunikovat s funkcí Najít můj iPhone. Pokud osoba, která má váš iPhone, odebere SIM kartu, váš telefon v podstatě zmizí z internetu (pokud není připojen k Wi-Fi). Pozitivní je, že telefon potřebuje SIM kartu, aby mohl používat mobilní telefonní sítě, takže i když zloděj do něj vloží jinou SIM kartu, telefon bude viditelný pro Find My iPhone, až bude online.

Datum zařízení je nesprávné

Obecné, Datum a čas, Nastavit automaticky přepnuto na ZAPNUTO / zelené

Věřte tomu nebo ne, datum nastavené ve vašem zařízení může ovlivnit, zda Find My iPhone funguje správně. Tento problém platí pro mnoho služeb Apple (je to například běžný zdroj chyb iTunes). Servery Apple očekávají, že zařízení, která se k nim připojují, budou mít správné datum, a pokud ne, nastanou problémy. Datum vašeho iPhonu se obvykle nastavuje automaticky, ale pokud by se to z nějakého důvodu mělo změnit, mohlo by to narušit funkci Najít můj iPhone. Chcete-li tomu zabránit, postupujte takto:

  1. Klepněte na Nastavení.
  2. Klepněte na Všeobecné.
  3. Klepněte na Čas schůzky.
  4. Přesuňte Nastavit automaticky jezdec na Na/zelená.

Další informace o změně data a času na vašem iPhone, o mnoha důsledcích toho, se dozvíte v Jak změnit datum na iPhone.

Najít můj iPhone není ve vaší zemi k dispozici

Johnův iPhone na mapě přes iCloud v Safari

Služba Najít můj iPhone není k dispozici ve všech zemích. Data map musí být pro danou zemi k dispozici a Apple k nim nemá celosvětový přístup. Pokud žijete v jedné z těchto zemí nebo pokud se vaše zařízení ztratí v jedné z těchto zemí, nebude možné jej na mapě sledovat pomocí funkce Najít můj iPhone. Dobrou zprávou je, že všechny ostatní služby Find My iPhone, jako je vzdálené zamykání a mazání dat, jsou stále k dispozici.

Používáte nesprávné Apple ID

Přihlaste se na webovou stránku iCloud

Toto není nejpravděpodobnější možnost, ale pokud funkce Najít můj iPhone nefunguje, když ji potřebujete a neplatí žádná z dalších možností, stojí za to ji zkontrolovat. Když se přihlásíte do služby Najít můj iPhone, musíte pro přihlášení použít stejné Apple ID, jaké používáte pro chybějící iPhone. Apple sleduje zařízení pomocí Apple ID a umožňuje vám sledovat pouze chybějící zařízení pomocí vašeho Apple ID. Je možné, že pokud ke sledování ztraceného iPhone používáte počítač nebo telefon někoho jiného, ​​jste také přihlášeni do služby Najít můj iPhone pomocí svého Apple ID, aniž byste si to uvědomovali.

Zařízení bylo obnoveno (iOS 6 a starší)

iPhone s připojenou obrazovkou iTunes

Na iPhonech se systémem iOS 6 a starším mohli zloději odstranit všechna data a nastavení z iPhonu, aby zmizel z Find My iPhone. Mohli to udělat obnovením továrního nastavení telefonu, i když měl telefon přístupový kód.

Pokud používáte iOS 7 nebo novější, toto již neplatí. V systému iOS 7 zabraňuje zámek aktivace obnovení telefonu bez hesla, které bylo původně použito k jeho aktivaci. To je další dobrý důvod, proč vždy upgradovat na nejnovější verzi iOS (za předpokladu, že to vaše zařízení podporuje).

Na vašem iPhone běží iOS 5 nebo starší

Záběr produktu iPhone 5

To dnes pravděpodobně nebude pro většinu lidí problém, ale funkce Najít můj iPhone vyžaduje, aby zařízení používalo alespoň iOS 5 (který vyšel na podzim roku 2011). Za předpokladu, že vaše zařízení může používat iOS 5 nebo vyšší, nezapomeňte provést aktualizaci na nejnovější verzi; nejenže budete moci používat Find My iPhone, získáte také stovky dalších výhod, které s novým OS přicházejí. Téměř každý iPhone, který se v dnešní době stále používá, byl upgradován na iOS 11 nebo vyšší, ale pokud se snažíte sledovat starý iPhone a nemůžete přijít na to, proč to nefunguje, může to být důvod. Jak již bylo zmíněno dříve, iOS 7 přináší důležitou novou funkci, která zabrání zlodějům v tom, aby mohli s ukradeným telefonem dělat cokoli užitečného. Tato funkce se nazývá Aktivační zámek a vyžaduje, aby uživatel zadal Apple ID, které bylo použito k původní aktivaci zařízení, aby zařízení vymazal nebo znovu aktivoval. Pro zloděje, kteří neznají vaše uživatelské jméno nebo heslo pro Apple ID, jim ukradený iPhone není dobrý. Aktivační zámek je integrován do iOS 7 a novějšího; není třeba jej zapínat.