Skip to content

Proč se Apple snaží prodat reproduktory

7 de Červenec de 2021
homepod white shelf 90a94d8406fe41099d2f9658eb7469f6

Klíčové jídlo

  • Apple přestal prodávat HomePod po pouhých třech letech.
  • Hi-Fi reproduktor pro iPod z roku 2007 vydržel zhruba rok a půl.
  • AirPods Max může být dalším velkým selháním Apple.
Apple ukončil HomePod po pouhých třech letech. Další pokus o prodej špičkového reproduktoru, iPod Hi-Fi, trval jen rok a půl. Co je to s Apple a reproduktory? O příslušenství Apple je známo, že je jak drahé, tak skvělé. Magic Keyboard pro iPad začíná na 299 $, ale je to úžasné. AirPods Pro jsou podobně skvělé, podobně drahé a všeobecně populární. Ale pokud jde o špičkové reproduktory, zdá se, že to Apple nedokáže vytáhnout. Je to proto, že jsou příliš drahé a příliš dobré ve špatné věci. „Sluchátka a reproduktory Apple jsou absolutně příliš drahé na to, co dostanete,“ řekl Rex Freiberger, generální ředitel společnosti Gadget Review, e-mailem pro Lifewire. „Špičkové reproduktory si můžete koupit za poloviční cenu a jsou mnohem odolnější. Dělají, co potřebují, bez zbytečných ozdůbek, zatímco Apple rozhodně přepracoval spoustu jejich periferií.“

Na kvalitě zvuku se nikdo nestará

Zvažte dva druhy kupujících reproduktorů. Audiofilové hledají kvalitu nad čímkoli jiným. Jsou dobře podávané a téměř jistě již mají skvělé nastavení. Audiofilové rádi za své reproduktory hodně zaplatí, ale zatímco HomePod zní fantasticky kvůli své velikosti, je to také chytrý reproduktor. Nikdy nemohlo konkurovat vyhrazeným řečníkům. „Pro většinu lidí nebude kvalita zvuku tak důležitá, aby platila tolik za sadu reproduktorů první strany,“ říká Freiberger. Kupující druhého reproduktoru chce něco, co zní lépe než jeho telefon, a má inteligentního asistenta zabijáka. Řečníci z Amazonu a Google jsou dostatečně dobří, zvukově a jejich hlasoví asistenti jsou v ulicích před Siri. Proč utrácet 349 $ (úvodní cena HomePodu), když používá Siri, hlasového asistenta tak špatného, ​​že existuje skupina Reddit s názvem SiriFail?

„Konkurenti mají mnohem lepší výrobky a špínu za levné ceny. Jako Echo Dot vyrazí srdce každému reproduktoru Apple,“ řekla pro Lifewire prostřednictvím e-mailu Michelle Aran, generální ředitelka prodejce telefonního příslušenství Velvet Caviar. „A i když je Siri jedním z nejinteligentnějších hlasových asistentů, Alexa umí lépe rozeznávat příkazy a má také lepší funkce.“ Když si můžete vyzvednout Echo Dot (s přibalenou inteligentní žárovkou) za pouhých 40 $, začne i Apple HomePod mini vypadat předraženě.

Přepracováno

Pokud je Siri hlavní nevýhodou HomePod, dalším problémem je, že hardware je také dobrý. Inženýrství v HomePodu je pozoruhodné. Poslouchá místnost a automaticky naladí zvuk. Může se připojit k jinému HomePodu a stát se stereo párem. A zvuk je docela vynikající pro něco tak malého. Ale to inženýrství je tak drahé, že Apple nemůže srazit cenu dolů. HomePod je už nějakou dobu od prodejců k dispozici za zlevněné ceny, ale Apple nikdy nesnížil cenu, aby konkuroval jiným chytrým reproduktorům – možná proto, že nemohl. „Sluchátka a reproduktory Apple jsou absolutně příliš drahé na to, co dostanete.“ V roce 2007 společnost Apple uvedla iPod Hi-Fi, stereofonní reproduktorový systém ve stylu boomboxu s 30kolíkovou dokovací stanicí, který se hodí pro iPod. Také to šlo na 349 dolarů a podle Wikipedie bylo přerušeno po jediném roce a 189 dnech. Zdá se, že nikdo nechce utrácet takové peníze za příslušenství reproduktorů, ať už jde o boombox nebo chytrý reproduktor. Výhody tam prostě nejsou. V jiných oblastech nabízí příslušenství Apple funkce, které jsou lépe provedeny nebo jinde nejsou k dispozici.

Magic Keyboard je neuvěřitelná. AirPods byly první dobré bezdrátové sluchátka do uší a AirPods Pro jsou prostě skvělé. Zeptejte se kolem a zjistíte, že lidé je opravdu milují. A pokud jde o počítače Mac a iPhone, Apple Gear mají podobnou cenu jako konkurence – je to jen to, že nekonkuruje na levnějších trzích.

AirPods Max

Což nás přivádí k AirPods Max. Stejně jako HomePod byl AirPods Max při startu nedostatkem. Stejně jako HomePod jsou extrémně drahé a přepracované. A kdo je cílovým kupujícím? Audiofilové mají za tuto cenu lepší možnosti a milovníci pohodlí a potlačení šumu mohou získat něco stejně dobrého za mnohem méně peněz. Značka AirPods může být stále horká, ale AirPods Max jsou AirPods pouze podle jména.

AirPods Max v bílé barvě vedle spárovaného iPhone

„Pokud jde o AirPods Max, domnívám se, že to nebude mít dopad také na trh,“ říká Freiberger. „Cena je směšná. 549 dolarů je cenový bod, který osloví pouze velmi malou demografickou skupinu, a dokonce i tehdy mohou váhat. Neexistují žádné funkce, které by někoho odfoukly.“ Bude zajímavé zjistit, zda může malý HomePod mini uspět pro Apple, ale je stále mnohem dražší než konkurence a Siri stále chybí ve srovnání s jinými hlasovými asistenty.