Skip to content

Průvodce pro rodiče Nintendo Labo

6 de Srpen de 2021
Switch NintendoLabo VehicleKit photo 05 5c7eec5146e0fb0001a5f112

Nintendo je společnost, která se nebojí experimentovat. Jedním z největších příkladů jeho inovativního ducha je Labo, lepenkové sady, které spolupracují s kompatibilním softwarem pro videohry pomocí pohybových ovladačů Nintendo Switch Joy-Con. I když si každý může sestavit a užít si projekt Labo, zdá se, že je vhodný zejména pro mladší hráče. Jak tedy Nintendo Labo funguje, co stojí a co za cenu získáte? Všechno pro vás rozebereme. Všechny sady Nintendo Labo vyžadují ke hraní konzoli Nintendo Switch.

Co je součástí sady Nintendo Labo Cardboard Kit?

Každá sada Nintendo Labo je dodávána s lepenkovými výřezy a dalším materiálem, jako jsou gumičky, sloužící k sestavení různých „hraček“. Některé mají také příslušenství, například nástroje pro „upevnění“ robota Toy-Con. Soupravy také obsahují software s interaktivním návodem k montáži krok za krokem a kompatibilní minihry. K vytváření projektů Toy-Con nepotřebujete žádné speciální nástroje. Vše, co potřebujete, by mělo být v krabici. Každá sada také obsahuje další list možností přizpůsobení. Například Variety Kit má druhou střechu pro Toy-Con House, zatímco Robot Kit obsahuje další kus pro kartonový robotický hledí.

Jak Nintendo Labo funguje?

Prvním krokem vaší cesty Nintendo Labo je zjevně sestavení Toy-Conu. Pokyny jsou dostupné v systému Nintendo Switch. Zde si můžete přiblížit obrázky toho, co stavíte, prohlížet si věci z různých úhlů nebo se vrátit zpět, pokud chcete něco znovu zkontrolovat. Své výtvory můžete vylepšit technikou, kterou Nintendo nazývá „předskládáním“. To v zásadě znamená pomačkání lepenkových přehybů před sestavením projektu Toy-Con. Poskytuje ostřejší úhly a čistší linii, takže lepenkové poutka a sloty do sebe lépe zapadají. Pokud se někde popletete, nepanikařte! V případě potřeby se můžete vždy vrátit a pečlivě znovu složit. Pokud roztrhnete lepenku, malá páska nebo lepidlo opraví věci hned nahoře. Jakmile je váš Toy-Con sestaven, můžete do něj vložit konzoli Nintendo Switch nebo Joy-Con. Každý projekt interaguje s konzolou jiným způsobem. Piano Toy-Con například napodobuje skutečný hudební nástroj a pomocí infračerveného senzoru Joy-Con na pravé straně identifikuje přehrávané noty. Různé minihry Labo také závisí na projektu, který používáte. Rybářský prut vám samozřejmě umožní hrát rybářskou hru, zatímco robot vám umožní létat, rozbíjet budovy a proměnit se ve virtuálním světě na tank. Jakmile strávíte nějaký čas s Labo, odemknete funkci nazvanou Toy-Con Garage. To vám umožní vytvořit a naprogramovat vlastní Toy-Con pomocí jednoduchých programovacích příkazů.

Kolik stojí Nintendo Labo?

Nintendo v současné době nabízí tři sady Labo:

  • Variety Kit Toy-Con: stojí 70 USD a je dodáván s několika projekty, včetně dvou RC aut, rybářského prutu, domu, motorky a klavíru.
  • Robot Toy-Con Kit: stojí 60 $ a obsahuje nositelný batoh a hledí. Batoh je údajně univerzální a je dodáván s nastavitelnými popruhy.
  • Sada Vehicle Toy-Con: stojí 70 USD a nabízí volant automobilu, joystick letadla, ovládání ponorky, pedál a „klíč“. Volant je kompatibilní s „Mario Kart 8 Deluxe“, což vám vrátí dalších 60 $, pokud jej nenajdete ve výprodeji.
  • Starter Set & Blaster Toy-Con VR Kit: Stojí 40 $ a je dodáván s dvojicí brýlí Toy-Con VR, výše zmíněným blasterem, držákem obrazovky pro Nintendo Switch a bezpečnostní čepičkou. Dvě rozšiřující sady po 20 USD také obsahují Toy-Con Camera, Toy-Con Elephant, Toy-Con Bird a Toy-Con Wind Pedal.
  • Kit Toy-Con VR: Stojí 80 USD a zahrnuje všech sedm nových projektů: Toy-Con VR Goggles, Toy-Con Blaster, Toy-Con Camera, Toy-Con Bird, Toy-Con Wind Pedal a Toy-Con Elephant-spolu s držákem obrazovky a bezpečnostním víčkem.

Vzhledem k tomu, že projekty Labo jsou vyrobeny z lepenky, je nevyhnutelné, aby byly roztrhány nebo rozbité. Nintendo prodává různé náhradní balíčky, které obvykle stojí mezi 5 až 12 USD. Rovněž se prodává balíček přizpůsobení za 10 $, který má dva pásky, dva listy samolepek a dva listy šablony.