Skip to content

Recenze Amazon Echo (4. generace).

1 de Květen de 2022
hero SQ Amazon Echo 4th Generation 1 1b18067ca6954a8f95a1e8a3647acbb4
Co máme rádi

 • Nový kulatý design
 • Vylepšený zvuk
 • Obsahuje Zigbee Hub
 • Zabudovaný snímač teploty
 • Rychlejší zpracování

Co se nám nelíbí

 • O jeden mikrofon méně
 • Zabere více místa na stole

Nový Echo (4. generace) je výkonný chytrý reproduktor, který za svou cenu 100 $ poskytuje velkou hodnotu.

4.4

Amazon Echo (4. generace)

Amazon Echo 4th Gen

v tomto článku

Intro

Amazon vydal verzi 4. generace svého reproduktoru Echo a má zcela nový vzhled. Je to také úplně jiný chytrý reproduktor pod kapotou. Co je na Echo nového a odlišného? Jak to funguje? Testoval jsem nejnovější generaci, abych to zjistil.

Provedení: Žádné další válce

V průběhu let, kdy Amazon uvolnil novější generace reproduktoru Echo, se značka začala odklánět od tvaru dlouhého válce ve prospěch kratšího a širšího Echo. S novým Echo 4th Gen Amazon úplně opustil válec a zbrusu nový Echo má tvar koule. Kulaté zařízení je vyrobeno z materiálů šetrných k životnímu prostředí, díky čemuž získalo na Amazonu označení „Climate Pledge Friendly“ a je k dispozici ve třech různých barevných variantách: uhlová, ledovcově bílá nebo soumrakově modrá. Testoval jsem model glacier white.

Amazon Echo 4th Gen

Echo (4. generace) je 5,2 palce vysoký a měří 5,7 palce v průměru. Kromě kulovitého tvaru má nový Echo také látku pokrývající horní část reproduktoru, takže postrádá horní panel z tvrdého plastu pro ovládání tlačítek. Látková mřížka pokrývá většinu Echo a čtyři hlavní tlačítka jsou umístěna přímo na horní straně reproduktoru. Amazon navrhl Echo pro použití při jakémkoli osvětlení, s mírně vyvýšenými tlačítky, abyste ve tmě cítili, které je které. Tlačítko pro vypnutí mikrofonu je ve středu pro snadný přístup a světelný kroužek je nyní na spodní straně reproduktoru, takže osvětlí jakýkoli povrch, na kterém sedí, když je Echo v tmavém nebo slabém osvětlení. Reproduktor má elegantní a moderní design. Vypadá to jako drahé a high-tech zařízení a hodí se do většiny domácích dekorací. Na stole či stole však zabere trochu místa, takže se schovat do rohu není tak snadné jako u předchůdce. Toto je zařízení, které má být viděno – spouštěč konverzace.

Proces nastavení: Super jednoduchý

Nastavení Echo je extrémně snadné a zabere to jen pár okamžiků, pokud již máte staženou aplikaci Alexa. Pro co nejlepší zážitek je však dobré se ujistit, že je aplikace Alexa aktualizována. V aplikaci Alexa v nabídce zařízení vyberete na „+“ a přidáte zařízení. Poté postupujte podle pokynů a přidejte reproduktor Echo 4th Gen do svého domova.

Amazon Echo 4th Gen

Kvalita zvuku: Lepší hudba než kdykoli předtím

Echo (4. generace) má výrazné vylepšení zvuku. Echo má 3palcový neonadiový basový reproduktor a duální 0,8palcové výškové reproduktory, což znamená, že má ve srovnání se svým předchůdcem další výškový reproduktor. Extra výškový reproduktor však není jediná věc, díky které zní nové Echo lépe. Reproduktory s technologií Dolby jsou strategicky umístěny v Echo pro optimální zvuk a nový kulatý design umožňuje lepší podání zvuku. Nový mdoel může dokonce upravit svůj zvuk na základě akustiky místnosti, aby poskytoval nejlepší možnou kvalitu hudby – tato funkce je součástí dražšího Echo Studio. Při testování reproduktorů často poslouchám skladby, které obsahují řadu nízkých, středních a vysokých tónů, jako je píseň Titanium od Davida Guetty se Siou. Poslouchám také písně s různými typy basů, jako jsou Chains od Nicka Jonase a Comedown od Bushe. Echo (4. generace) je překvapivě výkonný reproduktor s čistým zvukem a působivými basy. Hudba zní na Echo fenomenálně a je dostatečně hlasitá, aby hrála v celém domě.

Echo (4. generace) je překvapivě výkonný reproduktor s čistým zvukem a působivými basy. Echo si zachovává 3,5mm výstupní jack, takže můžete připojit externí reproduktor pomocí 3,5mm jacku nebo pomocí Bluetooth připojení. Můžete také využít hudbu ve více místnostech a přehrávat hudbu na více než jednom zařízení Echo najednou. Ale ve skutečnosti to není moc potřeba. Echo je dostatečně hlasité a dokonce podporuje Amazon Music HD.

Rozpoznávání hlasu: O jeden mikrofon méně

Echo má nyní šest mikrofonů místo sedmi. Prvních pár dní, kdy jsem Echo používal, jsem měl nějaké problémy s tím, aby mě zařízení slyšelo na jakoukoli vzdálenost. Umístil jsem Echo ve svém obývacím pokoji na rohový stůl a v kuchyni, ve vedlejší místnosti, mám Echo Dot. Při některých příležitostech Tečka slyšela mé příkazy z obývacího pokoje místo Echo. Trvalo to asi dva dny a pak se zdálo, že se Echo dalo dohromady. Přemístil jsem Echo na centrálnější místo v místnosti, což vypadalo, že také pomáhá. Po tomto počátečním škytavce jsem neměl problém přimět Alexu, aby slyšela mé příkazy, a to i v přítomnosti zvuků na pozadí, jako jsou konverzace nebo běžící zařízení. Nové Echo běží na první generaci AZ1 Neural Engine Processor od Amazonu – křemíkovém modulu vytvořeném pro urychlení strojového učení a rozpoznávání řeči při menší spotřebě paměti.

Amazon Echo 4th Gen

Vlastnosti: Zigbee Hub a teplotní senzor

Hlasový asistent na nové (4. generaci) Echo je stejný Alexa jako vždy. Budete moci ovládat svá chytrá domácí zařízení, poslouchat melodie, nastavovat rutiny a provádět všechny stejné dovednosti Alexa, jaké jste mohli dříve. Alexa se však stále učí novým dovednostem a Amazon oznámil nové funkce (již brzy), jako je Alexa Guard Plus, což je model funkce Alexa Guard společnosti Amazon založený na předplatném, který vám poskytuje bezplatný přístup k tísňové lince pomoci a bezpečnostním funkcím. upozornění pro váš domov. Nové Echo má v rukávu také několik dalších triků. U předchozího modelu (3. generace) Amazon navrhl Echo a Echo Plus tak, aby vypadaly a zněly stejně, se stejnými rozměry, reproduktory a stejným látkovým prostorem, ale Echo Plus měl vždy Hub tam, kde Echo ne. Nová 4th Gen Echo zcela eliminuje potřebu samostatného Echo Plus, kombinuje dvě zařízení do jednoho reproduktoru tím, že Echo poskytuje vestavěný Zigbee Hub a teplotní senzor. Můžete nastavit a spravovat zařízení kompatibilní se Zigbee a také nastavit zařízení pro chytrou domácnost Bluetooth Low Energy (například chytré žárovky a senzory). Pomocí teplotního senzoru můžete říkat věci jako: „Alexo, zapni ventilátor, když dosáhne 75 stupňů“, pokud máte kompatibilní inteligentní ventilátor nebo krabicový ventilátor zapojený do chytré zástrčky.

Jedná se o jeden z nejlepších chytrých reproduktorů, které si můžete za tuto cenu koupit.

Cena: Krádež za 100 dolarů

S adaptivním zvukem a vestavěným rozbočovačem Amazon převzal některé ze svých silnějších funkcí ze svých ostatních reproduktorů Echo a začlenil tyto funkce do Echo za 100 $, díky čemuž má Echo výjimečnou hodnotu. Jedná se o jeden z nejlepších chytrých reproduktorů, které si můžete za tuto cenu koupit.

Amazon Echo (4. generace) vs. Nest Audio

Google vylepšil svou hru o Nest Audio – další chytrý reproduktor za 100 $, který se hodně zaměřuje na hudbu a zvuk. Nest Audio je také vyrobeno z materiálů šetrných k životnímu prostředí a má 75mm basový reproduktor a 19mm výškový reproduktor a také schopnost přizpůsobit zvuk místnosti. Nest Audio s podporou Google Assistant postrádá vestavěný Zigbee hub, teplotní senzor nebo druhý výškový reproduktor. Pokud jste nový kupující nebo jste již uživatelem Echo, pravděpodobně se vám budou líbit rozsáhlé funkce, které získáte s Echo. Ale pokud jste již investovali do Google Assistant, pravděpodobně dáte přednost Nest Audio.


Konečný verdikt

Úplně jiná Echo.Investice, která se vyplatí, nové Echo vypadá lépe, zní lépe a funguje lépe téměř ve všech kategoriích.

brejle

 • jméno výrobku

  Echo (4. gen)

 • Značka produktu

  Amazonka

 • Cena

  99,99 $

 • Datum vydání

  října 2020

 • Hmotnost

  2,14 liber

 • rozměry produktu

  5,7 x 5,7 x 5,2 palce

 • Barva

  Dřevěné uhlí, Twilight Blue, Glacier White

 • Záruka

  Omezeno na jeden rok

 • Funkce

  Zigbee Hub, Teplotní senzor, Dolby Audio

 • Kompatibilita

  Aplikace Alexa (iOS 11.0+, Android 6.0+ nebo Fire OS 5.3.3+)

 • Porty

  3,5 mm ven

 • Konektivita

  Dvoupásmová Wi-Fi podporuje sítě 802.11a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), Bluetooth

 • Mikrofony

  6

 • Řečníci

  3palcový neodymový basový reproduktor a dva 0,8palcové výškové reproduktory

 • Co je zahrnuto

  Echo, napájecí adaptér (30W) a Rychlý průvodce