Skip to content

Recenze Amazon Echo Dot (4. generace).

16 de Červen de 2022
hero SQ Amazon Echo Dot 4th Generation 1 fc73a047312d4d588ffcbeae7bdd3368
Co máme rádi

 • Atraktivní nový vzhled
 • Vylepšený design
 • Materiály šetrné k životnímu prostředí
 • Stále má 3,5 mm jack

Co se nám nelíbí

 • Málo vnitřních vylepšení oproti předchůdci
 • Žádný držák na klíčovou dírku

Nový Echo Dot (4. generace) vypadá skvěle, zejména verze „s hodinami“, ale pod kapotou není o tolik lepší než jeho předchůdce.

4.1

Amazon Echo Dot (4. generace)

Amazon Echo Dot (4. generace)

v tomto článku

Zakoupili jsme Amazon Echo Dot (4. generace), aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Amazon Echo Dot se stal oblíbenou možností pro ty, kteří hledají kompaktní a cenově dostupný chytrý reproduktor. Značka nyní vydala 4. generaci svého Echo Dot a nová verze má zcela odlišný vzhled než její předchůdci. Co dalšího je na Echo Dot (4. gen) nového a odlišného? Jak si nový Dot vede? Testoval jsem Echo Dot (4th Gen), abych to zjistil.

Design: Zcela nový vzhled

Amazon Echo Dot (4. generace)

Jak čas plynul a Amazon vydal novější verze svého reproduktoru Echo Dot, společnost se vyhnula ostrým hranám a tvrdým plastovým krytům ve prospěch měkčích designů. Možná si vzpomínáte, že model 2. generace měl spíše tvar puku, s tvrdou plastovou skořepinou a více definovanými hranami. Dřívější Dots vypadaly spíše jako síťové zařízení než domácí zařízení. To se však změnilo s 3rd-Gen Dot, který měl vzdušnější pocit, mírně zaoblené hrany a látkový lem. Díky tomu se Dot cítil spíše jako reproduktor vyrobený pro domácnost a méně jako kancelářský produkt. Nový Dot (4th Gen) je ještě měkčí a kulatější, s kulovitým tvarem a tkaninou pokrývající většinu reproduktoru, včetně horní části. 4th Gen Dot se dodává ve třech barevných variantách: uhlová, ledovcově bílá a soumrakově modrá. Testoval jsem šedomodrou barvu. Nový Dot měří 3,94 palce v průměru a 3,54 palce na výšku. Světelný prstenec je umístěn na spodní straně a čtyři hlavní ovládací tlačítka jsou umístěna na horní straně reproduktoru. Díky zvýšeným tlačítkům vypadá Echo Dot z určitých úhlů jako malá bowlingová koule, ale je hezké mít tlačítko pro vypnutí mikrofonu přímo na horní straně zařízení pro snadný přístup.

Amazon Echo Dot (4. generace)

4th Gen Dot má stále 3,5mm výstupní jack, což mě opravdu potěšilo. Nest Mini (2. generace) od Googlu postrádá 3,5mm jack. Na rozdíl od nejnovějšího mini chytrého reproduktoru od Googlu však Echo Dot nemá držák do klíčové dírky pro montáž na zeď. Reproduktor je určen k umístění na rovný povrch, o čemž svědčí pogumovaná spodní část, která zabraňuje klouzání a pomáhá Echo Dot zůstat na místě. Celkově velmi oceňuji design nového Dotu. Moderní a elegantní, hodí se do mého obývacího pokoje, kuchyně nebo ložnice, protože nepůsobí chladem, který by ubíral prostor. 4th-Gen Dot je vyroben z ekologicky šetrných materiálů, jako jsou recyklované plasty a tkaniny, což mu zajišťuje označení „Climate Pledge Friendly“ na Amazonu.

Proces nastavení: Snadné jako vždy

Nastavení Echo Dot je jednoduché, zvláště pokud již máte staženou aplikaci Alexa. V aplikaci Alexa stačí přejít do nabídky zařízení, vybrat „+“ pro přidání zařízení a podle pokynů přidat reproduktor Echo Dot 4th Gen. Proces trvá jen chvíli.

Amazon Echo Dot (4. generace)

Kvalita zvuku: Přední reproduktor

Nový Echo Dot má dobrý zvuk, jen není o tolik lepší než Echo Dot (3rd Gen). Při testování reproduktorů často používám skladbu Titan od Davida Guetty se Siou, protože má řadu nízkých, středních a vysokých tónů. Pro testování basů často používám skladbu Řetězy od Nicka Jonase. Echo Dot (4. generace) zní docela jasně na všech úrovních hlasitosti. Na nejvyšší hlasitost je slyšet velmi mírné syčení, které je však sotva patrné a na zážitku z poslechu to příliš neubírá. S 1,6palcovým předním reproduktorem je Echo Dot (4. generace) dostatečně hlasitý, aby přehrával hudbu na velkém prostoru. Slyším hudbu v celém prvním patře mého domu. Dot nezní tak bohatě jako běžné Echo, ale stále zní dobře, zejména s ohledem na jeho malé rozměry (a malou cenovku). Pokud chcete, můžete také připojit externí reproduktor pomocí 3,5mm jacku nebo pomocí Bluetooth připojení.

S 1,6palcovým předním reproduktorem je Echo Dot (4. generace) dostatečně hlasitý, aby přehrával hudbu na velkém prostoru. Rozpoznávání hlasu je u chytrých reproduktorů tak důležité, protože potřebují slyšet vaše hlasové příkazy, i když je na pozadí hluk. Echo Dot (4. generace) má jako jeho předchůdce čtyři vzdálené mikrofony pro detekci hlasu. Odvádí dobrou práci při zjišťování příkazů z celé místnosti, a to i v přítomnosti zvuků v domácnosti, jako je běžící myčka nebo lehká konverzace. Pokud však máte místnost plnou lidí, kteří nahlas mluví, možná budete muset mírně zvýšit hlas, aby mikrofony slyšely vaše příkazy.

Amazon Echo Dot (4. generace)

Vlastnosti: Stejná Alexa

Echo Dot (4. generace) pohání Alexa. Hlasový asistent Alexa na novém Echo Dot je stejný Alexa, jaký získáte na Echo Dot (3. generace). Budete moci ovládat svá chytrá zařízení, poslouchat hudbu, poslouchat zprávy, nastavovat rutiny, nakupovat, spravovat svůj rozvrh a dělat všechny stejné věci, které jste mohli dělat dříve. Alexa se však stále učí novým dovednostem. Amazon oznámil nové funkce Alexa (již brzy), jako je Care Hub, což je bezplatná funkce, která vám umožní kontrolovat své blízké.

Echo Dot (4th Gen) With Clock: A Design Game Changer

Echo Dot (4. generace) přichází ve dvou dalších iteracích: Echo Dot (4. generace) s hodinami a dětská edice Echo Dot (4. generace). V rámci této recenze jsem testoval iteraci „s hodinami“, ale netestoval jsem dětský model. Uchvátila mě Echo Dot (4th Gen) With Clock. Je to stejné zařízení (interně) jako běžný Echo Dot (4. Gen), ale má LED displej na přední straně reproduktoru. To nezní moc, že?

Amazon Echo Dot (4. generace)

Ve skutečnosti to dělá obrovský rozdíl ve vzhledu reproduktoru Dot. Přidání hodin výrazně zlepšuje estetiku, takže Dot vypadá méně jako reproduktor a spíše jako opravdu skvělé chytré hodiny. Protože je tečka kulatá, má na přední straně velký prostor – téměř jako obličej; je to perfektní domov pro zobrazení hodin. Verze „s hodinami“ zobrazuje čas a displej můžete zapnout nebo vypnout a také upravit jas. Hodiny mohou také zobrazovat teplotu nebo fungovat jako stopky. V předchozí generaci mi hodiny připadaly jako dodatečný nápad. Hodiny na novém modelu 4. generace působí tak záměrně – skutečně vylepšují design a činí verzi „s hodinami“ mnohem žádanějším modelem v řadě Echo.

Echo Dot (4. Gen) s hodinami se mi líbí více než běžná Echo Dot (4. Gen), protože u běžné verze mám pocit, že jí něco chybí.

Cena: 60 $ s hodinami, 50 $ bez

Echo Dot (4. generace) se prodává za 50 USD a za 10 USD navíc si můžete vyzvednout verzi „s hodinami“. Hodiny stojí za to jednoduše proto, že s nimi zařízení vypadá mnohem lépe (kromě zjevných přidaných funkcí) a pro kupující, kteří poprvé nakupují, má výchozí model rozhodně hodnotu 50 $. Vypadá skvěle, zní dobře a poskytuje cenově dostupný způsob přístupu k Alexa a ovládání vašeho chytrého domova.

Amazon Echo Dot (4. generace)

Amazon Echo Dot (4. generace) vs. Apple HomePod Mini

Apple oznámil vydání svého reproduktoru HomePod Mini a je k dispozici k prodeji v listopadu. HomePod Mini poháněný Siri je 3,3 palce vysoký a má trochu podobný kulovitý tvar jako Echo Dot. HomePod Mini má pole tří mikrofonů ve srovnání s polem čtyř mikrofonů Dot. HomePod Mini má však čip Apple S5 a je ve vyšší cenové kategorii za 99 dolarů.


Konečný verdikt

Především vylepšení designu.Nový Echo Dot je skvělý reproduktor za skvělou cenu, ale upgrade nestojí za to, pokud již máte 3. generaci Dot, pokud nechcete používat verzi s hodinami. Pro kupující poprvé je to zbytečné.

brejle

 • jméno výrobku

  Echo Dot (4. gen)

 • Značka produktu

  Amazonka

 • Cena

  49,99 $

 • Hmotnost

  12 oz

 • rozměry produktu

  3,94 x 3,94 x 3,53 palce

 • Barva

  Dřevěné uhlí, ledovcová bílá, soumraková modrá

 • Záruka

  Omezeno na 90 dní

 • Kompatibilita

  Aplikace Alexa (iOS 11.0+, Android 6.0+ nebo Fire OS 5.3.3+)

 • Porty

  3,5mm audio výstup

 • Hlasový asistent

  Alexa

 • Konektivita

  Dvoupásmová Wi-Fi podporuje sítě 802.11a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), Bluetooth

 • Mikrofony

  4

 • Řečníci

  1,6palcový vestavěný přední reproduktor

 • Co je zahrnuto

  Echo Dot, napájecí adaptér (15W) a Rychlý průvodce