Skip to content

Recenze aplikace Apple Books

10 de Srpen de 2022
GettyImages 922710962 75dc449328dc4620a7897e11e4431123

Aplikace Apple Books poskytuje vysoce kvalitní zážitek ze čtení e-knih a poslechu audioknih pro iPad a další zařízení iOS. Od uvedení jako iBooks v lednu 2010 se aplikace vyvinula v sofistikovanou aplikaci pro čtení. Ale s tolika dalšími aplikacemi pro e-knihy dostupnými pro iPad a iPhone, jak si stojí Apple Books? Co máme rádi

  • Leštěné, elegantní rozhraní.
  • Snadná navigace.
  • Podporuje PDF a další formáty dokumentů.
  • Jednoduchý proces nákupu.

Co se nám nelíbí

  • Funguje pouze na zařízeních se systémem iOS.
  • Není kompatibilní s formátem Kindle.
  • K dispozici pouze na zařízeních s podsvícením.

Apple Books podporuje více typů souborů

I když je v aplikaci Apple Books zabudovaný obchod s e-knihami, tato aplikace je všestranná čtečka e-knih. Pomocí aplikace můžete číst běžné typy textových souborů, včetně ePub a PDF. Jediný hlavní formát e-knih, který Apple Books neumí přečíst, je formát Kindle. Tato flexibilita je důležitá, protože vám poskytuje několik možností, jak získat věci ke čtení z více zdrojů.

Stahování elektronických knih pomocí aplikace Apple Books

Nejlepším místem pro získání knih je Apple Books Store, který je integrován do aplikace. Domovská obrazovka aplikace poskytuje užitečná doporučení knih, které se vám mohou líbit, na základě toho, co jste v minulosti četli. V seznamu knih si můžete přečíst ukázku, zkontrolovat recenze nebo si knihu koupit. Pro větší pohodlí můžete k nákupu knih použít kreditní kartu uvedenou ve vašem Apple ID. Apple Books Store je nabitý tisíci titulů od velkých vydavatelů i malých tiskáren. Ve srovnání s obchodem Kindle nabízeným Amazonem však Apple Books Store nepůsobí tak vyčerpávajícím nebo aktivním dojmem. Obchod Kindle má pocit, že nabízí nekonečné množství bezplatných knih, nezávislých autorů a hlubokých prodejů, ale mnoho z těchto titulů je nekvalitních nebo podvodných. Ceny nejnovějších bestsellerů se zdají být v obchodech Kindle a Apple Books zhruba totožné. Kromě prodeje jsou zpětné ceny také prakticky stejné napříč. Naučte se používat Apple Books a Apple Books Store.

Zážitek ze čtení Apple Books

Jakmile máte knihu v aplikaci Apple Books, zážitek ze čtení e-knih je úžasný. Knihy jsou zobrazeny v plných barvách a otáčení stránek je živé a plynulé pouhým přejetím prstu. Knihy lze číst v režimu na šířku. Odkaz v horní části vás přenese do obsahu a můžete také upravit jas nebo velikost textu. Z horního navigačního panelu je k dispozici také vyhledávání podle klíčových slov a záložka. Knihy můžete také třídit do sbírek pro snadnou správu.

Jedno omezení: Podsvícené obrazovky

Jedním z hlavních omezení, kterým Apple Books čelí při čtení, je to, že funguje pouze na zařízeních iOS a nabízejí pouze podsvícené obrazovky. Když čtete uvnitř, na tom moc nezáleží. Když čtete ve spoře osvětlené místnosti, můžete tomu dát přednost. Když však čtete venku, může být obtížné sledovat obrazovku. Zařízení Amazon Kindle tento problém řeší technologií e-ink displeje, která usnadňuje čtení na přímém slunci. Tyto obrazovky mají nízké rozlišení a nejsou barevné, ale to je kompromis, který děláte pro čtení na pláži. Přečtěte si o rozdílech mezi nejoblíbenějšími elektronickými čtečkami: iPad, Kindle a Nook.

Sečteno a podtrženo

Pro milovníky knih stojí za stažení aplikace Apple Books. I když neplánujete na iPadu nebo iPhonu moc číst, můžete si přečíst ukázky nebo dohnat kapitolu. Výběr e-knih nabízený aplikací Amazon Kindle je lepší, ale Apple Books má efektivnější nákupní proces. Apple Books má také hezčí rozhraní.

Co budete potřebovat

Aplikace Apple Books vyžaduje iOS 10 nebo novější. Je kompatibilní s iPad, iPhone a iPod touch. Knihy jsou také dostupné ve všech verzích macOS od Catalina (10.15).