Skip to content

Recenze dvoupásmového gigabitového Wi-Fi routeru Synology RT2600ac

1 de Květen de 2023
2LW4140134 SynologyRT2600AC Hero Square 7596215f9e6845d499d79c056528705b

Wi-Fi router Synology RT2600ac

Co máme rádi

 • Dlouhý dosah
 • USB port
 • slot pro SD kartu
 • Rodičovská kontrola
 • Dobré webové rozhraní

Co se nám nelíbí

 • Obtížná montáž na stěnu
 • Pomalé síťové úložiště
 • Žádná podpora bezdrátového mostu

Synology RT2600AC je skálopevný router AC2600, který podporuje MU-MIMO, duální připojení WAN a automatické řízení pásma. Byl dokonce dodatečně vybaven tak, aby fungoval v mesh systémech se satelitní jednotkou Synology MR2200AC.

4.5

Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router Synology RT2600ac

Wi-Fi router Synology RT2600ac

v tomto článku

Zakoupili jsme Wi-Fi Router Synology RT2600ac, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Synology RT2600AC je teprve druhým bezdrátovým routerem, který kdy gigant síťových úložišť Synology uvedl na trh, ale je to jednoznačný krok správným směrem. Oproti staršímu RT1900AC od Synology vylepšuje téměř ve všech směrech, je kompatibilní s jejich síťovým bezdrátovým systémem a může se pochlubit některými docela působivými specifikacemi. Nedávno jsme uvedli Synology RT2600AC do prostředí domácí sítě, abychom otestovali věci, jako je výkon, rychlost a propustnost, snadnost instalace, extra funkce a další. Chcete-li zjistit, zda tento router stojí za požadovanou cenu, pokračujte ve čtení.

Wi-Fi router Synology RT2600ac

Provedení: Základní černá s těžkopádnou nohou

Synology RT2600AC to hraje přímo v designovém oddělení, s černým obdélníkovým vzhledem, který se nijak výrazně neodlišuje od davu. Hranatý design je poněkud narušen šikmými ventilačními otvory na horní straně zařízení a najdete také celou sadu kontrolek vpředu a uprostřed. Jedná se o 4×4 víceuživatelský router s více vstupy a více výstupy (MU-MIMO) se čtyřmi velkými anténami, z nichž dvě jsou namontovány na zadní straně a další dvě jsou umístěny na obou stranách zařízení. Antény lze otočit a zacvaknout na místo v úhlu 90, 135 a 180 stupňů.

Když tento router postavíte na rovný povrch, nebude sedět rovně kvůli zvednuté noze na zadní straně zařízení. Na přední straně routeru najdete SD kartu, kterou lze použít jako síťové úložiště (NAS). Na zadní straně routeru je také port USB, který lze použít ke stejnému účelu. Na zadní straně najdete také vypínací tlačítko, WAN port a pět LAN Ethernet portů. Na jedné straně zařízení jsou tlačítka WPS a Wi-Fi, zatímco na druhé je druhý port USB a tlačítko pro vysunutí média. Když tento router postavíte na rovný povrch, nebude sedět rovně kvůli zvednuté noze na zadní straně zařízení. To dává routeru trochu jedinečný vzhled a může pomoci při řízení tepla, ale také to extrémně ztěžuje montáž na stěnu.

Proces nastavení: Rychlé a snadné

Nastavení pomocí Synology RT2600AC bylo tak snadné, jak jen může být. Připojili jsme router k internetu a našemu testovacímu PC, nastavili jsme na routeru administrátorský účet, vytvořili SSID sítě a byli jsme vyzváni, abychom vybrali, zda má zařízení fungovat jako router nebo jako přístupový bod, a to bylo vše. Synology RT2600AC má skvělý webový řídicí panel, který poskytuje překvapivou míru flexibility a ovládání, ale při nastavení sítě se v něm opravdu nemusíte vrtat.

Wi-Fi router Synology RT2600ac

Konektivita: AC2600 s funkcí MU-MIMO a volitelným síťovým systémem

Synology RT2600AC je dvoupásmový router AC2600 MU-MIMO, který nabízí teoretickou maximální šířku bezdrátového pásma 2,53 Gb/s, s 800 Mb/s na frekvenci 2,4 GHz a 1 733 Mb/s na frekvenci 5 GHz. Je také schopen spojit dvě vysokorychlostní připojení s možností dual-WAN. Tyto rychlosti pravděpodobně neuvidíte v reálném životě, dokonce ani s duálním připojením WAN, ale můžete se podívat na další část, abyste viděli, jaké rychlosti můžete očekávat. Tento router podporuje MU-MIMO, což je technologie navržená tak, aby umožnila připojení více zařízení najednou pomocí různých bezdrátových standardů, aniž by došlo ke zpomalení. Podporuje také automatické řízení pásma, aby bylo zajištěno, že každé bezdrátové zařízení ve vaší síti bude udržovat nejrychlejší a nejspolehlivější připojení, jaké dokáže zpracovat.

Synology RT2600AC je dvoupásmový router AC2600 MU-MIMO, který nabízí teoretickou maximální bezdrátovou šířku pásma 2,53 Gb/s. Synology RT2600AC trochu postrádá ethernetové porty, ale vytížení je pro router střední třídy poměrně standardní. Má jeden WAN port pro připojení k modemu a pak jen čtyři ethernetové porty pro vaše zařízení. Pokud se rozhodnete použít jeden z nich jako další port WAN, budete se určitě muset poohlédnout po přepínači, který rozšíří vaši kapacitu. Pokud chcete k síti připojit nějaké úložiště pro streamování médií nebo zálohování souborů, tento router obsahuje slot pro SD kartu, port USB 2.0 a port USB 3.0. Zjistili jsme, že NAS je trochu pomalý, ale funguje dostatečně dobře.

Wi-Fi router Synology RT2600ac

Výkon sítě: Rychlé Wi-Fi, ale Ethernet je trochu pomalý

Testovali jsme výkon propustnosti sítě na gigabitovém internetovém připojení Mediacom a provedli jsme rozsáhlé testy jak na kabelovém ethernetovém připojení, tak na dvoupásmové Wi-Fi. Při připojení k Synology RT2600AC pomocí kabelového ethernetového připojení jsme byli schopni dosáhnout maximální rychlosti stahování 470 Mbps. Toto gigabitové připojení k internetu dosáhlo rychlosti přes 900 Mb/s při použití jiného routeru během stejné testovací sady, takže jednotka Synology tam zůstala trochu na přání. Dále jsme se připojili k síti Wi-Fi pomocí našeho bezdrátového zařízení zhruba tři stopy od routeru. Pomocí aplikace pro testování rychlosti Ookla jsme průměrně dosáhli 394 Mbps dolů a 59 Mbps nahoru. To je dostatečně rychlé na streamování 4K videa a téměř čehokoli jiného, ​​ale bylo to skoro uprostřed cesty pro routery, které jsme testovali pomocí tohoto internetového připojení a tohoto testovacího stroje.

Tento router stojí za pozornost, pokud chcete něco, co se snadno nastavuje, ale pod kapotou skrývá spoustu skrytého potenciálu. Náš další test jsme provedli asi 15 stop od routeru se zavřenými dveřmi mezi routerem a naším mobilním zařízením. Na tuto vzdálenost jsme naměřili průměrnou rychlost stahování 357 Mbps a uploadu asi 62 Mbps. Náš další test byl proveden 30 stop od routeru se dvěma stěnami a různým nábytkem a dalšími předměty mezi routerem a naším testovacím zařízením. V tomto rozsahu klesly naměřené rychlosti na průměrně 259 Mbps, přičemž rychlost odesílání klesla na 27 Mbps. Synology RT2600AC není nejrychlejší router, který jsme testovali, ale vykazoval dostatečně dobré rychlosti a dosah pro streamování videa, hraní her a provádění dalších úkolů na internetu na našem prostoru o rozloze 1 800 čtverečních stop. Přestože byl Synology RT2600AC navržen pro použití samostatně, je důležité poznamenat, že je plně kompatibilní s novějšími satelitními směrovači Synology MR2200AC. To znamená, že můžete do své sítě přidat jednu nebo více jednotek MR2200AC a vytvořit síť mesh a odstranit jakékoli mrtvé zóny Wi-Fi, které byste mohli mít.

Wi-Fi router Synology RT2600ac

Software: Webová konzole podobná systému Windows

Synology RT2600AC používá webovou konzoli podobnou Windows, což je obrovské zlepšení oproti mnoha konkurencím. Některá nastavení můžete změnit také prostřednictvím aplikace v telefonu, jako je rodičovská kontrola, síť pro hosty a základní nastavení bezdrátového připojení, ale většina pokročilých ovládacích prvků je uzamčena za webovou konzolí. Webová konzole je založena na dlaždicích, včetně dlaždic pro centrum sítě, ovládací panel, centrum balíčků a centrum nápovědy. Dlaždice centra sítě vám umožňuje na první pohled zkontrolovat aktuální rychlost stahování a odesílání, zkontrolovat seznam připojených zařízení, nastavit provoz a rodičovskou kontrolu, nakonfigurovat nastavení bezdrátové sítě a firewall a další. Ovládací panel se zabývá možnostmi, jako je nastavení úložiště připojeného k síti a síťových tiskáren, a centrum balíčků umožňuje stahovat další balíčky.

Synology RT2600AC používá webovou konzoli podobnou Windows, což je obrovské zlepšení oproti mnoha konkurencím. Některé z balíčků, které si můžete vzít, zahrnují nástroje pro sdílení souborů v cloudu, nástroje VPN a další věci, které mohou rozšířit a zvýšit funkčnost vašeho routeru Synology.

Cena: Trochu drahé za to, co dostanete

S MSRP 240 USD a obvykle dostupným za přibližně 200 USD je Synology RT2600AC trochu dražší, pokud jde o základní technologii, funkčnost a výkon routeru. Můžete najít rychlejší routery za přibližně stejnou cenu, nebo dokonce méně, což z RT2600AC dělá trochu těžký prodej za jeho MSRP. Synology RT2600AC má některé věci, které jiné routery v této cenové kategorii postrádají, jako je fantastický webový portál a správce balíčků a možnost používat jej s volitelnými jednotkami MR2002AC v systému mesh.

Synology RT2600AC vs. Netgear Nighthawk R7000P

Netgear Nighthawk R7000 je blízkým konkurentem Synology RT2600AC s nižší MSRP ve výši 220 $ a pouliční cenou blížící se 165 $. Je to také dvoupásmový router MU-MIMO, ale podle specifikací je trochu pomalejší, s teoretickou maximální rychlostí 2,3 Gbps oproti teoretickému maximu RT2600AC 2,53 GBps. Netgear Nighthawk však ve skutečnosti testoval lépe během našeho interního testování, s vyšší rychlostí kabelového připojení, vyšší rychlostí bezdrátového připojení a lepším pokrytím. Netgear Nighthawk má méně antén a také postrádá slot pro SD kartu. Webový portál Synology se nám také líbí mnohem více než řešení Netgear. Nejedná se zrovna o řešení, ale používání webového portálu Synology je velmi snadné a funkce správce balíčků vám umožňuje přidat užitečné funkce, jako je integrace VPN, i když nemáte mnoho zkušeností s routery.


Konečný verdikt

Toto je skálopevný router, pokud jej můžete získat za správnou cenu.Synology RT2600AC je slušný router střední třídy, který trpí jen hrstkou menších problémů. Pravděpodobně budete potřebovat síťový přepínač a v našich rychlostních testech měl trochu nižší výkon, ale i tak vykázal slušná čísla. Potěší také fakt, že jej můžete používat v mesh systému, stejně jako skutečnost, že Synology router stále vylepšuje pravidelnými aktualizacemi firmwaru a novými balíčky pro rozšíření funkčnosti zařízení. Tento router stojí za pozornost, pokud chcete něco, co se snadno nastavuje, ale pod kapotou skrývá spoustu skrytého potenciálu.

brejle

 • jméno výrobku

  Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router RT2600ac

 • Značka produktu

  Synology

 • UPC

  RT2600ac

 • Cena

  199,99 $

 • Hmotnost

  1,54 libry.

 • rozměry produktu

  11 x 6 x 3 palce

 • Záruka

  Dva roky

 • Kompatibilita

  IEEE 802.11ac

 • Firewall

  Ano

 • Kompatibilní s IPv6

  Ano

 • MU-MIMO

  Ano

 • Počet antén

  4×4 MIMO všesměrový dipól s vysokým ziskem (2,4 GHz / 5 GHz)

 • Počet pásem

  Simultánní duální pásmo

 • Počet kabelových portů

  4

 • Čipová sada

  1,7 GHz Qualcomm IPQ8065

 • Rozsah

  2 000 čtverečních stop

 • Rodičovská kontrola

  Ano