Skip to content

Recenze portálu Razer

15 de Červenec de 2023
hero SQ Razer Portal Wifi Router 1 6f84b25e1021414695a5bf7bf1ab1759

Portál Razer

Co máme rádi

 • Levný
 • Rozšiřitelné
 • Dobré pro místa s mnoha signály Wi-Fi
 • Dobré pro hraní her

Co se nám nelíbí

 • Frustrující proces nastavení
 • Policový prostor prase
 • Aplikace je poněkud řídká

Razer Portal je skvělý pro hráče v bytech, ale pokud netrpíte rušením od jiných routerů, opravdu se nejedná o zásadní upgrade oproti typické kombinaci router/modem.

4.2

Wi-Fi router Razer Portal Mesh

Portál Razer

v tomto článku

Zakoupili jsme Razer Portal, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Když žijete v přeplněném bytovém domě, můžete být frustrováni negativními účinky, které mají desítky dalších konkurenčních signálů Wi-Fi na výkon vaší vlastní bezdrátové sítě. To je místo, kde přichází Razer Portal se svými sliby konzistentního připojení bez zpoždění i v přeplněném městském prostředí.

Design: Jednoduchý a squat

Hladký, futuristický design Portalu má jednoznačnou kvalitu UFO, kterou nemohu než obdivovat. Je to velmi minimalistický design, jediným problémem je, že jeho široký oválný tvar do určité míry zabírá místo na polici. Bohužel jej nelze postavit svisle na bok, aby se ušetřilo místo, i když držáky na zadní straně umožňují snadnou montáž na stěnu. Kontrolka stavu je umístěna v O v logu portálu. Na zadní straně máte napájecí jack, WAN port, čtyři ethernetové porty, dva USB porty a resetovací tlačítko. Portal je dodáván s napájecím adaptérem a ethernetovým kabelem pro připojení routeru k modemu.

Portál Razer

Proces nastavení: Zjednodušený, ale frustrující

Proces nastavení pro Razer Portal je zjednodušený prostřednictvím aplikace Portal a plně mě provede jeho zprovozněním a spuštěním. Nebylo to však úplně hladké, protože jsem na několika místech narazil na chyby a závady. Nakonec jsem musel restartovat router jednou a několikrát projít různými částmi procesu nastavení. Krátký a jednoduchý úkol se kvůli tomu protáhl déle, než by měl.

Proces nastavení nebyl úplně hladký, protože jsem na několika místech narazil na chyby a závady.

Konektivita: Řezání nepořádku

Portál se proslavil technologií Fastlane, jejímž účelem je prosekat se přeplněným vzdušným prostorem hustým různými Wi-Fi sítěmi a poskytnout vám ničím nezatížený signál. Router je navíc optimalizován tak, aby poskytoval vynikající online herní zážitek. I když můj region nemá ani zvlášť rychlý internet, ani místa s obzvlášť přeplněnou Wi-Fi, přesto jsem dokázal ocenit výhody jedinečného talentu Razer Portals. Technologie Fastlane skutečně poskytuje rychlý, ničím nezatížený signál pro připojení bez zpoždění, ideální pro bezdrátové hraní. Tato 5GHz síť je obzvláště efektivní a poskytuje vyšší rychlosti než 5GHz síť routeru od mého ISP. Má však relativně krátký dosah a je opravdu dostačující pouze pro Razer inzerované 3 000 čtverečních stop pokrytí.

Router je optimalizován tak, aby poskytoval vynikající online herní zážitek. Existuje také pomalejší 2,4 GHz síť, pokud potřebujete delší dosah, ale postrádá výhody 5Ghz Fastlane. Přesto jsem byl vlastně docela ohromen rozsahem této 2,4 GHz sítě, která mi umožnila připojit se k routeru v celém mém domě o rozloze 4 000 čtverečních stop a úctyhodné části mého dvora. V takových rozsazích se však rychlost připojení ještě dále snížila a ve skutečnosti to nebylo o tolik lepší než můj základní ISP router. Pokud potřebujete větší síť Fastlane, můžete si zakoupit další portálovou jednotku pro vytvoření mesh sítě. Je také možné, aby systém vytvořil dynamickou dvoupásmovou síť, která automaticky přepíná mezi frekvencemi 5 GHz a 2,4 GHz, ale zjistil jsem, že systém není tak spolehlivý jako samostatné sítě a funkce, jako je tvarování paprsku, jsou zakázány.

Portál Razer

Software: Řídký a nepřehledný

Mobilní aplikace Portal není v žádném případě špatná, ale je trochu zabugovaná a umístění nabídky pro nastavení routeru není přesně tam, kde byste ji očekávali. Jsem nucen kliknout na malou ikonu ozubeného kola, abych se dostal do nabídky nastavení, ale tím se dostanete pouze do nabídky s několika možnostmi pro aplikaci Portal. Chcete-li v aplikaci najít nastavení routeru, musíte klepnout na ikonu portálu na hlavní obrazovce. Tím se dostanete na jedinou stránku s užším seznamem základních nastavení. Také z hlavní nabídky aplikace můžete přidat další portál a vytvořit síť mesh, změnit nastavení sítě pro hosty a zkontrolovat, která zařízení jsou připojena. Jakmile si zvyknete na neobvyklé rozložení, je to dost jednoduché, ale tehdy si uvědomíte, že systému chybí funkce, jako je priorita zařízení nebo rodičovská kontrola. Je třeba poznamenat, že na webových stránkách některých prodejců je rodičovská kontrola inzerována, ale v aplikaci se mi žádné takové kontroly nepodařilo najít.

Portál Razer

Cena: Dobrá hodnota v případě slevy

Při své doporučené ceně 150 USD je Razer Portal trochu na strmé straně. Je však široce dostupný za méně než poloviční cenu a při takových slevách je to něco jako výhodná nabídka. Za běžně zlevněnou cenu 70 USD je možné levně sestavit výkonnou mesh Wi-Fi síť s dlouhým dosahem.

Razer Portal vs. TP-Link Deco P9

TP-Link Deco P9 (zobrazení na Amazonu) je síťový Wi-Fi systém, který poskytuje nejen mnohem méně frustrující proces nastavení, ale je celkově lepší volbou pro velké domy. Razer Portal se lépe hodí do bytů, kde jeho technologie proti rušení může snížit dopad vzdušného prostoru přeplněného příliš velkou aktivitou Wi-Fi. Postrádá také bezproblémovou, výkonnou kvalitu a extra úroveň kontroly, kterou poskytuje třípásmová mesh síť Deco 9.


Konečný verdikt

Razer Portal je skvělý router pro hráče v bytových domech.Technologie fastlane na portálu Razer je skutečně přínosem pro obyvatele bytů, kteří se potýkají s rušivými sítěmi sousedských routerů. Pokud však žijete v izolovanější domácnosti, může být problémem omezený dosah sítě Fastlane 5G. Zda je to pro vás to pravé nebo ne, bude velmi záviset na tom, kde žijete.

brejle

 • jméno výrobku

  Portal Mesh Wi-Fi Router

 • Značka produktu

  Razer

 • Cena

  150,00 $

 • rozměry produktu

  7,5 x 9,5 x 3 palce

 • Porty

  1 WAN, 4 ethernet, 2 USB

 • Záruka

  Portál

 • Rodičovská kontrola

  Ne

 • Síť pro hosty

  Ano

 • Rozsah

  3000 čtverečních stop

 • Síť

  Duální pásmo

 • Software

  Portálová aplikace