Skip to content

Recenze KMail: E -mailový program zdarma

4 de Srpen de 2021
KMail 4.14 56a28a543df78cf7727750b4

KMail, i když je trochu náročný na funkce, nabízí spoustu ovládání e-mailového superuživatele. KMail je e -mailová součást prostředí KDE Desktop Environment. Přiměřeně snadno použitelný, výkonný a všestranný je spolehlivý e -mailový klient pro Linux.

KMail: Základy

Co se nám líbí

  • Výkonné a flexibilní filtry pošty a virtuální složky.
  • Zabezpečte a šifrujte e -maily pomocí OpenPGP a S/MIME.
  • Konfigurovatelné šablony zpráv a rozšíření textu pro vytváření odpovědí s často používaným textem.

Co se nám nelíbí

  • Různé možnosti, položky nabídky a funkce mohou být trochu zdrcující.
  • Postrádá interní spamové filtry a těsnou integraci s externími nástroji.

Jako většina KDE, KMail kombinuje výkonné funkce, užitečné nástroje a snadno použitelné rozhraní. Může spravovat více účtů POP a IMAP, stejně jako poštovní schránky mbox a maildir. Umožňuje také více identit pro odeslané e -maily. KMail nabízí výkonné a flexibilní interní filtry pošty a také podporu filtrování procmailu a skriptů Sieve na úrovni serveru. E -mailová komponenta může filtrovat poštu na serveru, aby se zabránilo stahování velkých příloh nebo spamu. Můžete prohledávat virtuální složky, které automaticky shromažďují všechny zprávy odpovídající určitým kritériím. Tato kritéria nezahrnují značky zpráv, které můžete nastavit a volně použít na zprávy nebo konverzace. Většina uživatelů oceňuje rychlou a výkonnou vyhledávací funkci KMail. Díky přidání výrazů a virtuálních složek je správa e -mailu hračkou. A s účty IMAP můžete kromě místního vyhledávání prohledávat i složky. KMail podporuje zobrazování e -mailů ve formátu HTML, ale může také převádět e -maily na bezpečný a jednoduchý text. Vykreslování je úhledné a přiměřeně bezpečné. Barví také citovaný text a třídí zprávy podle vláken. Nechtěnou poštu lze vrátit zpět odesílateli a simulovat mrtvou e -mailovou adresu. Integrace s kalendářem vám také umožní snadno vytvářet úkoly, jako jsou připomenutí. Něco více o KMail:

  • Podporuje kryptografii OpenPGP/GnuPG a připojení TLS/SSL. Podporuje externí zásuvné moduly pro S/MIME.
  • Automatická archivace zálohuje celé složky podle plánu do komprimovaného archivačního souboru.
  • Importuje poštu a adresy z mnoha e -mailových programů.
  • Podporuje Linux, BSD a Unix. Vyžaduje KDE.

Psaní e -mailů pomocí KMail

Editor zpráv podporuje formátování HTML i výkonné úpravy prostého textu. Můžete konfigurovat šablony používané ke generování nových zpráv a odpovědí a nastavit další šablony pro rychlé odpovědi. Toto nastavení můžete použít například ke změně způsobu kopírování prvního e -mailu ve vlákně. KMail vám také umožňuje nastavit textové zkratky, které se automaticky rozbalí na delší a často používané fráze. Pokud do e -mailů vložíte obrázky, může KMail zmenšit obrázky na odpovídající velikost pro většinu e -mailových služeb a programů. Pokud to nestačí, můžete k úpravám zpráv použít externí editor (jako vim nebo Emacs). Celkově vzato je KMail hodným uchazečem o soubory jako Mozilla Thunderbird nebo webová rozhraní, jako je Gmail.