Skip to content

Recenze Midland LXT500VP3

12 de Prosinec de 2022
hero sq 03LW4066844 1 d464c012f5da4072b378c622c0922248

Midland LXT500VP3

Co máme rádi

 • Užitečné základní funkce
 • Malý a kapesní

Co se nám nelíbí

 • Špatná kvalita zvuku
 • Nespolehlivý příjem
 • Nereagující tlačítka

Midland LXT500VP3 nabízí špatný příjem a kvalitu zvuku za prémiovou cenu, takže tyto vysílačky lze jen těžko doporučit.

2.3

Midland LXT500VP3 22kanálový GMRS

Midland LXT500VP3

v tomto článku

Zakoupili jsme Midland LXT500VP3, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Zdá se, že Midland LXT500VP3 zaujímá ideální pozici uprostřed cesty ve srovnání s jinými obousměrnými rádii. Obvykle se nejlepší poměr ceny a výkonu nachází v této střední cestě mezi klesající návratností špičkových produktů a obětmi, které jsou vlastní levnějším variantám. U vysílaček se měřítko ceny, funkcí a kvality zdá jasné. Jak jsme však zjistili u LXT500VP3, střední cena může stále poskytovat výkon v rozpočtovém rozsahu.

Midland LXT500VP3

Provedení: Kapesní, ale nekvalitní

Midland LXT500VP3 je k dispozici ve třech různých barvách: Black, Black/Blue a Black/Mossy Oak Camo. Testovali jsme klasický černý styl. Při výrobě tohoto rádia bylo vyříznuto mnoho rohů a to bylo zřejmé, jakmile jsme otevřeli krabici. Tlačítka byla obzvláště zklamáním, protože jim tak chyběla hmatová odezva, že bylo obtížné zjistit, zda je skutečně mačkáme – to bylo nejvíce patrné na tlačítku PTT (Push To Talk). Dalšími indikátory nekvalitní konstrukce jsou základní plastová spona na opasek a přihrádka na baterie, která se obtížně otevírala a zavírala a vyboulila se směrem ven, protože nebyla dostatečně velká, aby se do ní vešly potřebné baterie. Jakékoli tvrzení o odolnosti vůči povětrnostním vlivům bylo vážně ohroženo mezerou, která vznikla.

Při výrobě tohoto rádia bylo vyříznuto mnoho rohů. Pokud jde o odolnost, obrazovka je vyrobena z plastu a snadno zachytí škrábance. Vstupní/výstupní audio porty jsou zakryty těsnícím pryžovým poklopem, který, jak se zdá, odvádí adekvátní práci při zadržování prvků, ale nepůsobí odolně a neočekáváme, že vydrží roky častého používání. Je také důležité poznamenat, že sluchátka nejsou součástí dodávky. Rádio se zapne stisknutím středního tlačítka pod displejem. Funguje to dobře a nebyl by problém, kdyby tlačítka na LXT500VP3 nebyla tak mačkaná a neuspokojivá při ovládání. Stále se ale zdá být horší než standardní číselník, který ostatní rádia používají jako vypínač a ovládání hlasitosti. Pozitivní je, že LXT500VP3 je dostatečně pohodlný na to, aby se držel v ruce. Je také lehký a velmi malý, takže jej můžete snadno nosit v kapse. To je stejně dobře, protože spona na opasek má tak podprůměrnou kvalitu.

Midland LXT500VP3

Proces nastavení: Cvičení ve frustraci

Při našem testování bylo nastavení Midland LXT500VP3 něco jako frustrující zážitek. Bylo velmi obtížné otevřít kryt baterie, což je problém, který je umocněn matoucími pokyny – musíte namířit základnu rádia od sebe, zatlačit oběma palci dolů na horní část zadního panelu a posunout dvířka přihrádky. pryč od tebe. Také to vyžadovalo určité množství síly k následné výměně dvířek baterie, a jakmile tam byly baterie, mírně se vyboulily.

Dokonce i trochu nerovného terénu má nepřiměřený vliv na kvalitu zvuku. Naštěstí výměna baterie není příliš častá, pokud používáte přibalenou dobíjecí baterii a nemusíte ji vypínat v terénu. Stačí vložit rádio do přiložené nabíjecí kolébky, zatlačit, dokud nezapadne na místo, a začne se napájet. LED dioda na nabíjecí kolébce indikuje, že probíhá nabíjení, s červeným světlem (ačkoli, je záhadné, nikdy nezmění barvu, když je rádio plně nabité). Počáteční nabíjení trvalo 24 hodin a následné nabíjení trvalo 12 hodin od vybití.

Displej: Dělá to, co potřebuje (a nic víc)

Černobílý displej LXT500VP3 je velmi minimalistický, ale svou práci zvládne a je přiměřeně viditelný na jasném slunci. Pro změnu kanálů a úpravu různých nastavení je dostačující, ale není nijak výjimečný.

Výkon: Hamstrung tam, kde se to počítá

Toto rádio se během testování ukázalo jako zklamání – i malý nerovný terén měl nepřiměřený vliv na kvalitu zvuku. Pokud máte přímou linku bez překážek, můžete dosáhnout inzerovaného dosahu 22 mil. Pokud však nejste na širém moři nebo nestojíte na vrcholu hory a nemluvíte s někým na jiném vrcholu hory, je nepravděpodobné, že by se rozsah někdy uskutečnil. Problém rušení a překážek sdílí všechna obousměrná rádia, včetně velmi drahých modelů. LXT500VP3 však funguje obzvláště špatně i pro spotřebitelskou vysílačku. Při našem testování byl schopen komunikovat přes mírně hustý les a s některými strukturami v cestě, ale pokud byl mezi nimi byť jen malý kopec, signál okamžitě zemřel.

Midland LXT500VP3

Životnost baterie: Žádný údaj o zbývající kapacitě baterie

LXT500VP3 neuvádí, jak dlouho by jeho baterie měla vydržet při plném nabití. To se bude pravděpodobně lišit v závislosti na tom, jak často se používá, ale když jsme to nechali, vydrželo to asi 12 hodin. Chcete-li prodloužit životnost baterie, můžete rádio nastavit na nižší výkon, ale příjem je již slabý, takže je můžete také vypnout. Jeden problém, na který jsme při testování narazili, je ten, že LXT500VP3 nedává žádnou indikaci úrovně baterie, dokud nedochází k jejímu vybití. Naštěstí máte určitou flexibilitu: pokud se vybijí baterie a budete potřebovat rádio dál používat, můžete vyměnit dobíjecí baterii za běžné AAA.

Klíčové vlastnosti: Základní, ale užitečné

Světlým bodem LXT500VP3 je jeho jednoduchá, ale praktická sada funkcí. 22kanálový rozsah je užitečný (pokud není nijak zvlášť působivý) a zahrnuje automatický skener kanálů, takže můžete snadno najít, které kanály se používají.

Široká škála kanálů a funkcí nezáleží na tom, že nemůžete vůbec komunikovat. Funkce „tichého provozu“ je také výhodou, pokud se chcete vyhnout hlasitému pípání a dalším zvukům vydávaným rádiem, a funkce automatického ztlumení odvádí dobrou práci při snižování hluku na pozadí. Navíc můžete posílat upozornění na hovor, abyste se ujistili, že kdokoli, komu se pokoušíte zavolat, je připraven přijmout vaši zprávu, a zámek klávesnice vám zabrání nechtěně změnit nastavení, když máte rádio v kapse, v balení nebo připnuté na opasku.

Cena: Příliš mnoho za příliš málo

LXT500VP3 se prodává za 40 $ za pár. Na papíře by to mělo být dobrou možností rozpočtu pro ty, kteří nechtějí dělat příliš kompromisy ohledně funkcí, dostupných kanálů a rozsahu. Zjistili jsme však, že levnější rádia, jako je Arcshell AR-5, nabízejí lepší kvalitu zvuku a dosah za zlomek ceny. A za pouhých 30 $ navíc je Midland GXT1000VP4 nabitý funkcemi a funguje mnohem lépe. LXT500VP3 má stále příliš vysokou cenu na to, aby byl konkurenceschopný.

Konkurence: Je mnoho lepších možností

LXT500VP3 se prostě nevyrovná jiným rádiím. Na jedné straně máte mnohem levnější Arcshell AR-5 s vynikající kvalitou zvuku a výkonem. LXT500VP3 nabízí oproti němu jen několik výhod, jako je skenování, SOS alarm a širší výběr kanálů. Pokud by byl na stejné úrovni, pokud jde o kvalitu zvuku, pak by se dal argumentovat pro LXT500VP3, ale protože je ve skutečnosti v těchto zásadních ohledech daleko za Arcshell, je těžké doporučit LXT500VP3 před Arcshell. Pokud opravdu potřebujete tyto další kanály a funkce, doporučujeme vám Midland GXT1000VP4. Toto rádio má skvělou kvalitu zvuku a výkonu a příliš mnoho funkcí, které zde nelze uvést. Je také lépe zpracovaný a na pohled je mnohem profesionálnější. Jedinou skutečnou výhodou LXT500VP3 oproti jiným vysílačkám je její malý kapesní profil.


Konečný verdikt

Není to dobrá koupě – můžete najít levnější vysílačky, které fungují lépe. Neuspokojivá kvalita zvuku a výkon Midland LXT500VP3 jsou největší nevýhody. Široká škála kanálů a funkcí nezáleží na tom, že nemůžete vůbec komunikovat.

brejle

 • jméno výrobku

  LXT500VP3 22kanálový GMRS

 • Značka produktu

  Midland

 • Cena

  39,99 $

 • rozměry produktu

  2 x 1 x 6 palců

 • Rozsah

  24 mil

 • baterie

  Dobíjecí baterie NiMH nebo 4 x AAA baterie

 • Dostupné kanály

  22

 • Záruka

  3 roky