Skip to content

Reproduktor iPhone nefunguje? 8 způsobů, jak to opravit

16 de Září de 2021
GettyImages 1157645710 de626f7bebb14163adffec68a9f17911

Pokud váš reproduktor iPhone nefunguje, může to být větší problém, než byste čekali. I když máte sluchátka pro poslech hudby, bez zvuku vycházejícího z reproduktoru neslyšíte příchozí hovory, výstražné tóny, textová upozornění a další funkce. V této příručce se podíváme na osm jednoduchých způsobů, jak opravit nejběžnější důvody, proč váš iPhone nevydává zvuk.

Příčiny nefunkčního reproduktoru iPhone

Oprava iPhone, když reproduktor nefunguje, nemusí být nutně obtížná, ale může to být složité. Je to proto, že mnoho věcí může potenciálně způsobit, že reproduktor iPhonu zůstane tichý. Většinu času není přesná příčina vadného reproduktoru iPhone jasná, dokud nezkusíte odpovídající opravu. Pokud reproduktor funguje, ale nezní tak hlasitě nebo čistě, jak by měl, možná budete muset software přeskočit a vyčistit reproduktory iPhonu.

Jak opravit nefunkční reproduktor iPhone

Pokud váš reproduktor pro iPhone nefunguje správně, proveďte následující kroky, abyste problém vyřešili a znovu spustili.

  1. Zkontrolujte vyzvánění a hlasitost iPhonu. Na boku každého iPhonu jsou tři tlačítka: přepínač vyzvánění/ztlumení a dvě tlačítka hlasitosti. Přepínač vyzvánění/ztlumení vypne veškerý zvuk pro hovory a oznámení, zatímco tlačítka hlasitosti ovládají celkovou hlasitost zařízení. Aby vaše reproduktory pro iPhone opět fungovaly, přepněte přepínač vyzvánění. Udělejte to tak, že ho převrátíte dolů (nebo směrem k zadní části telefonu), aby se objevila oranžová podložka, a pak ho otočte zpět nahoru. Také zvyšte hlasitost telefonu tak vysoko, jak to půjde.

  2. Zkontrolujte nastavení zvuku. Je možné, že jste vypnuli zvuky související s určitými funkcemi telefonu, například vyzváněcí tóny pro příchozí hovory, oznámení nebo jiné funkce. Jít do Nastavení > Zvuky a haptika a zkontrolujte tam nastavení. Poté upravte některou z následujících položek: Upravte posuvník hlasitosti, přesuňte Změňte pomocí tlačítek přepněte přepínač do polohy zapnuto/zelená, nastavte nové vyzváněcí tóny nebo nový tón textu.

  3. Zkontrolujte, zda je iPhone zaseknutý v režimu sluchátek. IPhone může odesílat pouze zvukový výstup na jedno místo najednou. Reproduktory pro váš iPhone mohou fungovat dobře, ale mohou být zaseknuté v režimu sluchátek. Toto je chyba, která způsobuje, že iPhone odesílá zvuk do sluchátek, i když nejsou připojena.

  4. Vypněte Bluetooth. Reproduktor iPhone nemůže přehrávat zvuky, pokud je zvuk odeslán z iPhonu do jiného zařízení. Možná nic neslyšíte, protože váš iPhone odesílá zvuk do jiného reproduktoru, například reproduktoru Bluetooth. Pokud ano, vypnutí Bluetooth přeruší připojení k reproduktoru a znovu přehraje zvuk přes reproduktor iPhone. Chcete -li vypnout Bluetooth, vyberte Nastavení > Bluetooth, poté přesuňte Bluetooth přepněte přepínač do vypnuto/bílá.

  5. Zkontrolujte nastavení zvukového výstupu. Váš iPhone může být připojen k externímu reproduktoru přes AirPlay, aniž byste o tom věděli. V takovém případě přepněte nastavení výstupu zvuku z reproduktoru AirPlay a zpět na vestavěný reproduktor iPhone, abyste mohli přijímat zvuk z reproduktoru iPhone. Chcete -li to provést, otevřete Ovládací centrum a poté vyberte AirPlay ikonu v pravém horním rohu ovládacího prvku přehrávání hudby. Vybrat iPhone pokud již není vybrán.

  6. Restartujte iPhone. To nemusí vyřešit problém, pokud nic jiného, ​​ale je to rychlé a snadné a restartování iPhone může vyřešit řadu problémů. Je možné, že váš reproduktor iPhone nefunguje kvůli dočasné závadě softwaru. Pokud tomu tak je, restartování může tuto závadu odstranit.

  7. Aktualizujte operační systém. Aktualizace operačního systému může vyřešit problémy se softwarem. Aktualizace softwaru také opravují chyby, které se mohou čas od času objevit. Je možné, že váš reproduktor pro iPhone nefunguje kvůli chybě v aktuální verzi iOS. Stejně jako u restartu to není nejpravděpodobnější oprava, ale má potenciál pomoci. Navíc, protože aktualizace jsou zdarma a rychle se instalují, stojí to za vyzkoušení.

  8. Získejte podporu od společnosti Apple. Pokud nic, co jste vyzkoušeli, problém nevyřeší a pokud váš iPhone stále nemá zvuk, obraťte se na odborníky společnosti Apple. Je pravděpodobné, že telefon má hardwarový problém a bude potřebovat opravu. Vezměte svůj iPhone do nejbližšího Apple Store nebo získejte podporu po telefonu. Pokud ho vezmete do Apple Storu, domluvte si schůzku a okamžitě získejte pomoc.