Skip to content

Rozlišují se v e-mailových adresách velká a malá písmena?

7 de Červenec de 2021
are email addresses case sensitive 1171111 6cfdbac00f984228a5f7bc8ea2f7a878

Každá e-mailová adresa má dvě části oddělené znakem @: uživatelské jméno a doména e-mailové služby. Uživatelská jména často obsahují velká i malá písmena a mohou také obsahovat čísla, podtržítka nebo tečky.

Věc záleží? Většinou ne

Je pří[email protected] stejný jako [email protected], pokud jde o e-mailové servery? Název domény v e-mailové adrese nerozlišuje velká a malá písmena, to znamená, že nezáleží na tom, zda používáte velká nebo malá písmena. Totéž platí pro uživatelská jména, ačkoli zastaralé e-mailové servery mohou ve výjimečných případech nesprávně interpretovat velká písmena. Pro zjednodušení je nejlepší použít v uživatelském jménu pouze malá písmena.

E-mailové adresy Google ignorují velká a malá písmena a tečky. Například [email protected] je stejný jako [email protected].

Pomozte předcházet nejasnostem ohledně e-mailových adres

Chcete-li minimalizovat riziko selhání doručování e-mailů na vaši e-mailovou adresu:

  • Při vytváření nové e-mailové adresy používejte pouze malá písmena.
  • Vyhýbejte se neobvyklým nebo rozmarným hláskováním, kdykoli je to možné. Riskujete, že kontakty zapomenou na vaši adresu, pokud se jmenujete Susan Davis, ale vaše e-mailová adresa je „[email protected].“

Vaše zpráva bude pravděpodobně doručena

Vzhledem k tomu, že u e-mailových adres může rozlišovat velká a malá písmena, může dojít k záměně a problémům s doručováním, většina poskytovatelů e-mailů a klientů buď případ napraví, pokud je e-mailová adresa zadána ve špatném případě, nebo ignoruje velká písmena. Mnoho e-mailových služeb nebo poskytovatelů internetových služeb nevynucuje e-mailové adresy citlivé na velká a malá písmena.