Skip to content

Sonos Play: 1 měření frekvence

13 de Září de 2021
sonos play 1 56a900113df78cf772a2addc 5b7742b3c9e77c00255ffef0

Sonos Play: 1 je malý, ale výkonný bezdrátový reproduktor s bohatým zvukem, který dokáže zaplnit téměř každou místnost. Streamuje hudbu přes Wi-Fi, je odolný vůči vlhkosti a lze jej připevnit na zeď nebo na stojan. Lze jej spárovat s dalším přehráváním: 1 a proměnit každý reproduktor na oddělený levý a pravý kanál pro větší stereofonní zvuk. Pro hlasové ovládání se připojuje k Amazon Echo nebo Dot. To vše je k dispozici v reproduktoru, který měří 6,36 x 4,69 x 4,69 palce a váží jen něco málo přes 4 libry. Ale jak to zní? Celkově lze říci, měření výkonu pro bezdrátové reproduktory – nebo jakékoli malí reproduktory, opravdu – jen málokdy se zlepší.

Měření výkonu

Frekvenční odezva hry: 1 na ose, 1 metr před výškovým reproduktorem, je zobrazena v modré stopě doprovodného grafu. Průměrovaná odezva v horizontálním poslechovém okně ± 30 stupňů je zobrazena zeleně. Při měření frekvenční odezvy reproduktoru obvykle chcete, aby modrá čára (na ose) byla co nejrovnější a zelená (zprůměrovaná) odezva byla téměř rovná, možná s mírným snížením odezvy výšek. Tento výkon je ten, na který by mohl být hrdý designér 3 000 $ za pár reproduktorů. Na ose měří ± 2,7 decibelů. Průměrně přes okno poslechu je ± 2,8 dB. To znamená, že výkon na ose i mimo osu je vynikající a že Play: 1 by měl znít docela dobře bez ohledu na to, kam jej v místnosti umístíte.

Úvahy o designu

Od nízkých frekvencí vlevo k vysokým frekvencím vpravo dochází k naklonění směrem dolů. Inženýři Sonos to pravděpodobně udělali, aby jednotka zněla naplno. Je dobře známým principem, že trocha odvalování výšek u produktu, který nevytváří mnoho basů, dává přirozenější vnímanou tonální rovnováhu. Naklonění směrem dolů je výsledkem použití 3,5palcového středobasového basového reproduktoru, který má díky malým rozměrům široký rozptyl, umístění výškového reproduktoru blízko středního basového reproduktoru, aby se minimalizovalo rušení mezi dvěma měniči, a použití velkorysého vyrovnání pomocí interní čip digitálního signálového procesoru. Je to prakticky případová studie, jak by takový produkt měl být navržen.

O basu

-3 dB basová odezva Play: 1 je 88 hertzů, což je pro takto malý reproduktor vynikající a srovnatelné s reproduktory se 4,5palcovými basovými reproduktory. Zdá se, že Sonos dal hodně práce na tom, aby malý 3,5palcový basový reproduktor hrál super hluboko, pravděpodobně s použitím velkorysého rozsahu pohybu zepředu dozadu, který mu umožní tlačit více vzduchu a vytvářet více basů. Play: 1 nemá problém s hlasitostí. Určitě hraje dostatečně hlasitě, aby zvukem zaplnil téměř jakoukoli domácí kancelář nebo ložnici.

Sonos Play: 1 vs. Sonos One

Sonos Play: 1 a Sonos One jsou dva různé, ale podobné reproduktory. Mají nápadně podobný design a stejnou hmotnost a výšku. Play: 1 nemá žádné vestavěné hlasové ovládání, ale můžete jej ovládat pomocí zařízení Amazon Echo nebo Echo Dot. Sonos One má integrované hlasové ovládání. Využívá osobního asistenta Amazon Alexa, který vám umožní dělat cokoli, co Alexa dokáže prostřednictvím reproduktoru. Sonos One je novější verze a má o něco vyšší cenu než Play: 1, který je stále oblíbeným prodejcem.