Skip to content

The Ultimate Guide to Parental Controls

16 de Srpen de 2021
parentalcontrol MoMoProductions GettyImages3 c65a0caba2fb43b2aef289c0d245ec3a

Rodiče vědí, jaké potíže je snažit se zajistit bezpečnost dětí při používání internetu: Rodičovská kontrola je pro některé weby, hry a mediální obsah buď obtížně přístupná a používaná, nebo vůbec neexistuje. Spousta online aktivit a aplikací však poskytuje možnosti, které pomohou mámě a tátovi lépe pochopit omezení obsahu nevhodného pro různé věkové kategorie.

Nastavení limitů je rodinná záležitost

Rodiny často obsahují kombinaci dětského věku, takže je těžké stanovit pro každý dítě jeden typ limitu. Mnoho rodičů a poskytovatelů streamování umožňuje rodičům nastavit omezení pro různé profily, aby pomohli rodičům nastavit různé limity pro různé děti. Jiní však dávají rodičům několik možností. Netflix například nabízí čtyři základní úrovně dospělosti, které rodičům umožňují rozhodnout, kdo je nebo není „malé dítě“ vs. „starší dítě“ atd. Telefony iPhone naopak nabízejí mnohem komplexnější sadu služeb a aplikace, které dávají rodičům širší možnosti. Můžete nastavit limity času stráveného na zařízení, určit, které aplikace se mohou spouštět na dětském telefonu, nebo nastavit limity hodnocení filmů a hudby. Vzhledem k široké škále zařízení v daném domě v daném čase jsme sestavili seznam nejoblíbenějších webů, herních platforem, streamovacích služeb a chytrých telefonů, které vám pomohou procházet se množstvím dostupných rodičovských možností. Chcete -li použít tuto příručku, otevřete odkazy v navigačním podokně. Uvidíte, že je rozdělen do čtyř různých sekcí: Nastavte hranice pro hraní her, Ovládejte aktivity na internetu a sociálních médiích, Omezte používání počítače a telefonu a Spravujte filmy a hudbu. V každé sekci je několik článků plných tipů a rad pro vás.

Slovo o zabezpečení online

Při práci s rodičovskou kontrolou mějte na paměti, že ovládací prvky mohou jít jen tak daleko. Provedení dalších akcí ve spojení s těmito ovládacími prvky může vašemu dítěti vytvořit ještě silnější bezpečnostní síť. Například hesla jsou stále velmi důležitá z hlediska zabezpečení. Nastavte si silné heslo, které vaše dítě nemůže zlomit, aby vám pomohlo zachovat vámi vytvořené ovládací prvky. Proveďte také opatření k ochraně vaší celkové domácí sítě. Abyste zabránili ostatním v hackování do vaší bezdrátové sítě, zatímco vaše dítě hraje hry nebo dělá jiné věci online, zabezpečte si bezdrátovou síť řádně. Nakonec věnujte pozornost zprávám, které přicházejí vašim dětem při hraní internetových her nebo používání sociálních médií. Někdy jednoduchá zpráva může obsahovat kódová slova, která predátoři neočekávají, že jim rodiče porozumí; tento problém můžete obejít tím, že budete bedlivě sledovat, kdo jsou například vaši dětští přátelé na Robloxu, a vědět, co znamenají různé zkratky, fráze a idiomy.

Zaměřte se na své dítě

V dnešní době je to šílený svět pro všechny rodiče. Chápeme to. Jsme také rodiče. Pomocí této příručky pomůžete svým dětem zůstat co nejbezpečnější, když nejste poblíž, a nahlásíte jakékoli podezřelé internetové aktivity úřadům, když vám bude nepříjemně. Bezpečné a zodpovědné používání internetu v dětství učí děti, jak zůstat v bezpečí a sebevědomí, když vyrostou v dospělé. Nebojte se zamíchat ovládací prvky a uplatnit omezení, která považujete za nejvhodnější. Koneckonců víte, co je pro vaše dítě nejlepší.