Skip to content

Tiffany Yau: Inspirativní komunitní mladí podnikatelé

12 de Září de 2021
tiffyau horizontal 36ca1676b47f451c8921b9a01fb4b758

Když Tiffany Yau zjistila, že mnoho jejích vrstevníků po vysoké škole opouští oblast Philadelphie, rozhodla se zasáhnout a udělat něco, co jim pomůže udržet se v komunitě.

Yau je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Fulphil, technologické neziskové organizace, která učí mladé studenty o sociálním podnikání, aby je inspirovala k větší občanské angažovanosti ve svých místních komunitách. Fulphil, který byl spuštěn v roce 2018, spravuje e-laboratoř, která studentům poskytuje lekce o důležitých zásadách podnikání, jako je pitching, designové myšlení, testování produktů a marketingová strategie. „Chceme inspirovat naši mládež, aby měla sebevědomí, že vědí, že mohou změnit své místní komunity, ať jsou kdekoli,“ řekl Yau v telefonickém rozhovoru pro Lifewire.

Rychlá fakta

Název: Tiffany Yau
Stáří: 24
Z: Jižní Kalifornie
Oblíbená činnost: čtení
Klíčový citát nebo motto, kterým žije: „Každý den se snaž působit bez ohledu na to, zda je velký nebo malý.“

Přirozený přechod

Během svého ročníku na univerzitě v Pensylvánii si Yau všiml, jak mnoho jejích kolegů opouští Philadelphii. To ji přimělo spustit Fulphil, aby inspiroval oblastní mládež, aby se vrátila svým komunitám prostřednictvím podnikání. Říká, že sociální dopad začíná v mladém věku, a proto se společnost zaměřuje na mladé studenty. „Připadalo mi, že do Philly přišlo hodně vysokoškoláků, získali vzdělání a odešli, aniž by cokoli vrátili,“ řekla. „Mám pocit, že se to děje, ale opravdu si vážím myšlenky vrátit se na místo, které v zásadě nazýváš domovem.“ Před pandemií provozoval Fulphil osobní programování na středních školách. Yau uvedl, že přechod na online vzdělávací program byl přirozený, protože nezisková organizace již byla na cestě k širší distribuci svého obsahu.

Fulphil nyní poskytuje plně online osnovy sociálního podnikání. Nezisková organizace rozšířila své kurzy, aby se více zaměřila na žhavá témata, jako je udržitelnost, rozmanitost a inkluze. „Když se COVID usadil, rozhodně jsme potřebovali nějaký čas na přemýšlení o tom, jaké další kroky by byly nejvhodnější,“ řekl Yau. „Připadalo nám to mnohem tekutější, než to, co zažila spousta jiných společností.“ Fulphil, který má čtyři zaměstnance, často dostává pomoc od vysokoškoláků na dobrovolnické bázi. Yau vede Fulphil na částečný úvazek, zatímco pracuje jako kolega pro Venture for America, stipendijní program pro čerstvé absolventy vysokých škol, kteří se chtějí stát vedoucími startupy a podnikateli, a také jako analytik rizikového kapitálu ve společnosti Red & Blue Ventures. Yau řekla, že má štěstí, že má tak silný tým, který byl schopen přejít na vzdálenou práci.

Výzvy a tlačení vpřed

Díky svým online nabídkám Fulphil vytvořil integraci pro učitele, aby sledoval pokrok studentů ve svém programu. Nezisková organizace spolupracuje přímo s učiteli středních škol na poskytování produktů svých e-laboratoří studentům, kteří jsou klasifikováni podle osnov Fulphil s 15 sekcemi, přičemž používají standardy kariéry a technického vzdělávání pro sedmou až dvanáctou třídu. Nakonec Yau doufá, že vyvine technologickou společnost, která se zcela zaměří na integraci Fulphila pro učitele. Řekla, že její největší výzvou právě teď je získávání zpětné vazby od studentů a učitelů za účelem zdokonalení Fulphilových osnov, což podle Yaua přišlo snadněji s osobním programováním. „Všechno, co moje organizace dělá, se točí kolem této myšlenky dát lidem důvěru a schopnost ovlivnit.“ „S tímto online aspektem je celý náš tým roztroušen všude, ve třídě nikdo není a je trochu divné sedět na Zoom na středních školách,“ řekla. „Pro nás je to tak důležité, že rozvíjíme opravdu silnou komunikaci s našimi učiteli.“ Fulphil pořádá měsíční hovory s učiteli a kontroluje je prostřednictvím e -mailů a textů, aby poskytl další podporu zákaznických služeb, protože nezisková organizace stále provádí úpravy online programování. Společnost také spustila online komunitu, která umožní studentům virtuálně se spojit a diskutovat o svých podnikatelských nápadech. Jako asijsko-americká žena Yau říkala, že se často cítí jako jedna z mála lidí, kteří vypadají jako ona, když je v místnosti, ať už osobně nebo při volání zoomu. Řekla, že to pro ni byla výzva, když se rozrostla o svůj podnik. „Udělám vše, co je v mých silách, abych se pokusila dostat se tam víc a klást otázky nebo se spojovat, jak jen to půjde,“ řekla. „Ale zároveň vždy existuje velká váhavost jen proto, že je těžké cítit ten pocit důvěry.“ Yau řekla, že zejména zažila spoustu „mansplainingu“ od bělochů, kteří pochybují o její způsobilosti vést její společnost. „Chceme inspirovat naši mládež, aby měla sebevědomí, že vědí, že mohou změnit své místní komunity, ať jsou kdekoli.“ „Naučit se navigovat bylo opravdu zastrašující, ale myslím, že mi to také pomohlo vybudovat silnější kůži, za což jsem vděčná,“ řekla. „Ale také bych si přál, aby to tak nebylo.“ V příštích dvou letech Yau doufá, že Fulphil bude schopen darovat své osnovy 40 různým školám v celé zemi. Právě teď je nezisková organizace v konverzaci, aby letos dosáhla nejméně 20 škol. „Všechno, co moje organizace dělá, se točí kolem této myšlenky dát lidem důvěru a schopnost ovlivnit,“ řekl Yau. „Snažíme se to předefinovat tím, že ukážeme, že to ve své komunitě umíte.“