Skip to content

Tipy pro efektivní používání vyhledávání Google

13 de Srpen de 2021
googlesearch e1872e7412e44dfaaed213836946674e

Řekněme, že se snažíte naplánovat dovolenou na místo, kde můžete jezdit na koni. Na Google zadáte „koně“ a dostanete zpět výsledky: 1-10 z asi 1 930 000 000! To je příliš mnoho. Vaše dovolená skončí, než dokončíte vyhledávání na webu. Můžete si také všimnout, že existují návrhy map pro koně, ale ty se týkají pouze míst s koňmi ve vašem okolí. Jak můžete efektivně cílit na vyhledávání?

Přidejte hledané výrazy

Prvním krokem je zúžení vyhledávání přidáním hledaných slov. Co takhle jízda na koni? To zužuje vyhledávání na 35 500 000. Výsledky Google nyní zobrazují všechny stránky, které obsahují hledané výrazy „kůň“ a „jízda na koni“. To znamená, že vaše výsledky budou zahrnovat obě stránky s jízdou na koni a jízdou na koni. Není třeba zadávat slovo „a“. Stejně jako při hledání „kůň“ může Google předpokládat, že chcete najít místo, kde byste mohli jezdit na koni, a ukázat mapu blízkých stájí.

Stemming slova

Google automaticky vyhledává varianty vámi používaných slov, takže když hledáte jízdu na koni, hledáte také „jízda“ a „koně“.

Citáty a jiná interpunkce

Vyhledávání Google pro jízdu na koni

Zúžme to pouze na stránky s přesnou frází „jízda na koni“ v nich. Udělejte to vložením uvozovek kolem fráze, kterou chcete vyhledat. Tím se zužuje na 10 600 000. K hledaným výrazům přidejme dovolenou. Protože nepotřebujeme přesnou frázi „dovolená na koni“, zadejte ji jako dovolená „na koni“. To je velmi slibné. Jsme na 1 420 000 a první stránka s výsledky se zdá být o prázdninách na koních. Podobně, pokud jste měli výsledky, které jste chtěli vyloučit, můžete použít znaménko minus, takže chov koní by přineslo výsledky koně bez slova chovu na stránce. Před znaménko minus vložte mezeru a mezi znaménko minus a slovo nebo frázi, které chcete vyloučit,

Přemýšlejte o jiných způsobech, jak to říci

Google vyhledává hostující ranče nebo ty vole ranče

Není to jiné slovo pro místo, kde se konají prázdniny na koních a „host ranč?“ Co takhle „ty vole ranče.“ Můžete vyhledávat synonyma na Googlu, ale pokud jste uvízli na něčem super důležitém, můžete vyhledávací dotazy najít také pomocí Google Insights for Search.

Buď a nebo

Vyhledejte na Googlu hostovský ranč nebo frajerský ranč

Mohl být použit kterýkoli z těchto výrazů, tak co takhle hledat oba najednou? Chcete -li najít výsledky, které obsahují jeden nebo jiný výraz, zadejte velká písmena NEBO mezi dvěma výrazy, které chcete najít, zadejte ‚„vole ranč“ NEBO „host ranč“.„To je ještě spousta výsledků, ale my to dále zúžíme a najdeme jeden v dojezdové vzdálenosti.“

Zkontrolujte si pravopis

Automaticky navrhnout chybně napsané slovo

Pojďme najít frajera Misurri. Drat, to slovo je špatně napsané. Google toto slovo nápomocně hledá (477 dalších lidí také neumí hláskovat Missouri.) Ale v horní části oblasti s výsledky se také ptá ‚Měli jste na mysli: „ty vole ranč“ NEBO „hostující ranč“ Missouri“„Klikněte na odkaz a vyhledá se znovu, tentokrát se správným pravopisem. Google také při psaní automaticky navrhne správný pravopis. Chcete -li toto vyhledávání použít, klikněte na návrh.

Podívejte se na seskupení

Výsledky Google pro vole ranč

Google často vytváří informační pole pro vyhledávací dotazy. V tomto případě je informační pole a stránka místa s polohou, telefonním číslem a recenzemi. Stránky míst také často obsahují odkaz na oficiální web, otevírací dobu a časy, kdy je podnikání nejrušnější.

Uložit mezipaměť

Výsledky Google pro vole ranč

Pokud hledáte konkrétní informaci, někdy může být pohřbena na pomalé webové stránce. Klikněte na odkaz v mezipaměti a Google vám zobrazí snímek webové stránky, která je uložena na jejich serveru. Můžete jej zobrazit s uloženými obrázky (pokud existují) nebo pouze s textem. To vám může pomoci rychle naskenovat webovou stránku a zjistit, zda je to to, co potřebujete. Mějte na paměti, že je to takstarý informace, a ne všechny webové stránky obsahují mezipaměť. Dalším způsobem, jak rychle přejít na požadované výsledky na stránce se spoustou informací, je použít prohlížeč Ovládání-F (nebo na Macu Command-F) funkce pro vyhledání slova na stránce. Mnoho lidí zapomíná, že je to možnost, a nakonec ztrácí čas zbytečným procházením hromady slov na dlouhé stránce.

Jiné typy vyhledávání

Alternativní vyhledávání hostujícího ranče na ranči missouri

Google může pomoci se všemi druhy pokročilých vyhledávání, jako jsou videa, patenty, blogy, novinky a dokonce i recepty. Nezapomeňte zkontrolovat odkazy v horní části stránky s výsledky vyhledávání Google, abyste zjistili, zda není vyhledávání užitečnější. K dispozici je také a Více tlačítko pro více možností, v případě, že nemůžete najít požadovaný typ výsledků. Na Googlu můžete také vyhledat adresu vyhledávače Google, který si nepamatujete, například Google Scholar. V našem příkladu na ranči pro hosty, místo hledání v hlavním vyhledávači Google, by mohlo být užitečnější hledat frajerského ranče v Missouri při pohledu na mapu. Chcete -li to provést, přejděte na Mapy Google kliknutím na odkaz Mapy v horní části obrazovky. Můžete si však všimnout, že tento krok není vždy nutný. Ve výsledcích vyhledávání jsou již vloženy výsledky map. Pokud vás zajímá Bucks and Spurs host ranč, můžete kliknout na Pokyny odkaz uvedený pod adresou ve výsledcích vyhledávání. Můžete také kliknout na mapu v boční části obrazovky. Mějte na paměti, že ne každé místo bude mít webové stránky, takže někdy je užitečné hledat v Mapách Google místo toho, abyste se drželi hlavního vyhledávače Google.