Skip to content

Tipy pro výměnu baterie iPhone

8 de Červenec de 2021
GettyImages 913067036 5bc4d09d4cedfd00263130bd a59fcfcd524143fb902f1402c3c66d7c

Existuje více než jeden důvod, proč byste mohli potřebovat novou baterii pro iPhone. Pokud to na nabití nevydrží tak dlouho, jak se to stalo, náhodně se vypíná v době intenzivního používání nebo vám iOS říká, že stav baterie není skvělý, měli byste mít baterii vypnutou, aby se prodloužila životnost telefonu život a užitečnost. Tady je postup, jak vyměnit baterii iPhone a obnovit napájení iPhonu. Pokyny v tomto článku platí pro iPhone SE, 5, 6, 7, 8, X, XS, XR a XS Max.

Jak zkontrolovat stav baterie iPhone

Na iPhonu 6 nebo novějším se systémem iOS 11.3 nebo novějším můžete zkontrolovat stav baterie a zobrazit její nahlášený stav. Pokud se značně opotřebuje, bude to znamenat, že je doporučena nová baterie. iPhony se nezpomalují ze škodlivých důvodů, ale pouze kvůli prodloužení přirozené životnosti lithium-iontových baterií a zabránění náhlému vypnutí.

 1. Otevřete iPhone Nastavení.

 2. Přejděte dolů a klepněte na baterie.

 3. Klepněte na Zdraví baterie k zobrazení výsledků.

Používání služby výměny baterií společnosti Apple

Pokud máte sklon k tomu, aby váš iPhone potřeboval novou baterii, můžete ji vzít do Apple a nechat ji vyměnit. Po celý rok 2018 budou náklady pro většinu telefonů iPhone levnější. Do prosince můžete získat novou baterii pro iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus nebo iPhone X bez pokrytí AppleCare 31., 2018. Chcete-li zahájit proces výměny baterie iPhone společností Apple, navštivte tuto stránku podpory Apple a poté vyberte Spusťte výměnu baterie. Než budete postupovat podle lokalizovaných pokynů, budete vyzváni k přihlášení pomocí svého Apple ID. U telefonů iPhone XS, XR a XS Max lze baterie vyměnit za vyšší cenu 69 USD a bude do konce roku 2019 plně kryta zárukou. Pokud se na vás vztahuje záruka nebo máte AppleCare +, výměna baterií je zdarma pro všechny modely telefonů.

Jak provést výměnu baterie iPhone sami

Pokud jste tak nakloněni, můžete si baterii vyměnit sami, což obvykle trvá od 30 minut do 2 hodin, na základě vašich zkušeností s hardwarem pro iPhone. Společnost Apple již dlouho používá jedinečné a specializované šrouby, aby zabránila neoprávněnému přístupu ke svým telefonům. Tyto malé vnitřní šrouby se nemění pravidelně, ale v průběhu let se změnily. iPhony používají lithium-iontové baterie, které mají pro každý telefon tradičně jedinečnou velikost a tvar. Navzdory tomu, že dva roky po sobě do značné míry zůstal stejný fyzický tvar, vnitřní komponenty se v průběhu let posunuly. Pokud hledáte pokyny, které je třeba dodržovat, přečtěte si komentáře a ujistěte se, že má daná osoba nebo společnost dobré hodnocení a recenze. Pokud se pokoušíte vyměnit baterii sami, je třeba předem vědět několik věcí.

Jak předem naplánovat výměnu baterie pro kutily

 1. Vytvořte statickou desku bez nepořádků, se kterou budete pracovat, která poskytuje prostor alespoň 2 stopy krát 2 stopy.

 2. Po vyjmutí použijte magnetické šroubovací misky nebo jiné nádoby k umístění drobných šroubů.

 3. Získejte potřebné specializované nástroje, protože iPhony používají speciální šrouby. Ty budou vyvolány v pokynech.

 4. Ujistěte se, že máte druhé zařízení, aby byly textové nebo videonávody viditelné.

 5. Mějte po ruce tužku a papír na psaní poznámek.

 6. Dejte si spoustu času. Poslední věcí, kterou chcete udělat, je proběhnout tímto procesem a náhodně poškodit váš iPhone.

Nalezení správných nástrojů, baterie a pokynů

Jakmile budete připraveni vyměnit vlastní baterii, prozkoumejte doporučené nástroje a možnosti baterie pro každý telefon zvlášť, protože jsou všechny mírně jedinečné. Apple má dlouhou historii používání specializovaných šroubů, které vyžadují speciální šroubovák. Při vyhledávání konkrétních pokynů nezapomeňte poznamenat šroubovák a plastové nástroje, které budete potřebovat. Samozřejmě můžete procházet Amazon nebo eBay a hledat levné možnosti, ale toto je další potenciální riziko při nakládání se škodlivými a výbušnými bateriemi. Buďte v bezpečí a nakupujte u prodejce, kterému důvěřujete, a před ponořením úplně pročtěte pokyny.

Přehled kroků při výměně baterie iPhone

Jakmile začnete s výměnou baterie iPhone, jedná se o klíčové oblasti, se kterými se setkáte.

 1. Při demontáži síta nezapomeňte vyvinout dostatečnou sílu, aby se těsnění uvolnilo. Příliš velká síla by však mohla poškodit klipy nebo konektory přední kamery.

 2. Baterie je připevněna lepidlem k pouzdru a po odstranění nezbytných šroubů nevypadne.

 3. Po vložení nové baterie je důležité znovu sestavit součásti ve přesně stejném rezervním pořadí jako při demontáži.

 4. Po dokončení výměny připojte zařízení, znovu jej zapněte a zkontrolujte všechny funkce. Nezapomeňte zkontrolovat přední a zadní kameru, konektor pro sluchátka, reproduktory, Wi-Fi a mobilní připojení, abyste se ujistili, že jsou všechny kabely správně usazeny.