Skip to content

Top 10 nejoblíbenějších webů roku 2021

8 de Červenec de 2021
most popular sites 3483140 aff663f36e5545298386c790ccc8048e

Používáte web číslo 1 na světě? Podívejte se na tento seznam nejnavštěvovanějších webů v roce 2021 a zjistěte, kolik jich poznáte. Možná najdete nový oblíbený web. Tento seznam nejnavštěvovanějších webů pravděpodobně zahrnuje ty, o kterých jste již slyšeli, ale několik vás může překvapit. Většina z těchto populárních webů je rok co rok na tomto seznamu, protože se ukazují jako nejlepší weby pro to, co nabízejí.

Tento seznam nejnavštěvovanějších webů byl vytvořen na základě celkového provozu a jedinečných informací o návštěvnících, které udržuje Alexa, statistická a analytická služba. Nejnavštěvovanější webové stránky nemusí být nutně nejlepší pro všechny vaše potřeby. Podívejte se na tento seznam nejužitečnějších webů k návštěvě a tento seznam nejlepších webů, které vás znudí.

Google.com

Domovská stránka Vyhledávání Google

Google je nejoblíbenější vyhledávač na světě. Miliardy lidí generují každý den miliardy vyhledávání, a to není jen pro vyhledávání – Google také nabízí širokou škálu periferních služeb. V roce 2021 je Google.com nejoblíbenější webovou stránkou číslo 1 na globálním trhu i v USA

Youtube.com

Stránka s videem na YouTube pro Queen Don't Stop Me

Pravděpodobně jste tento týden sledovali video na YouTube, stejně jako spousta dalších lidí. YouTube je nejpopulárnější web s videem na webu, který sleduje miliardy videí sledovaných každý den. Youtube.com je druhým nejpopulárnějším webem na globálním trhu i v USA pro rok 2021, i když velká část zhlédnutí YouTube pochází ze zemí mimo USA

Více o YouTube

  • Co je YouTube ?: Zjistěte více o tomto centru zábavy a o tom, jak jej používat. Funguje to tak, že hostujete videa nahraná jednotlivci, skupinami a firmami.
  • Jak si vytvořit kanál YouTube: Je snadné vytvořit si vlastní kanál YouTube, abyste mohli sdílet svůj videoobsah na webu. Naučte se, jak využít tohoto dalekosáhlého ovlivňovače.
  • Co sledovat na YouTube: YouTube je obrovský a rozšiřuje se každý den, takže najít to, co chcete sledovat, není vždy snadné. Zde naleznete informace o tom, jak vyhledat obsah, který odpovídá vašim zájmům (na YouTube jsou dokonce i filmy zdarma).
  • YouTube TV: Co potřebujete vědět: YouTube je také online streamovací služba, kterou předplatitelé používají ke sledování živé televize na svých počítačích, telefonech a dalších elektronických zařízeních.

Tmall.com

Screenshot TM všech webových stránek

TMall je online maloobchodní web v Číně. Jedná se o vyčlenění stránky Taobao, kterou provozuje skupina Alibaba. Jako druhý největší web elektronického obchodu na světě TMall často získává více než půl miliardy aktivních uživatelů měsíčně. TMall zaujímá celosvětové číslo 3 a je nejoblíbenějším webem v Číně v roce 2021. Američtí návštěvníci tvoří malé procento návštěvníků TMall (v top 50).

Baidu.com

Domovská stránka vyhledávače Baidu

Se 70 procentním podílem na trhu ve vyhledávání je Baidu největším vyhledávačem v čínském jazyce a každý den ho využívají miliony lidí. Odhaduje se, že 90 procent Číny používá Baidu jako vyhledávač. Stejně jako Google nabízí Baidu doprovodné weby včetně alternativy k AdWords, Translate a Mapám. Baidu je celosvětově nejpopulárnějším webem číslo 4 a druhým nejnavštěvovanějším webem v Číně. Pouze 1 procento návštěvníků Baidu pochází z USA

QQ.com

Screenshot domovské stránky QQ.com

QQ, nazývaný také Tencent QQ, je čínský webový portál pro nejrůznější věci, jako je služba rychlých zpráv, hudba, nakupování, blogování a další. QQ.com drží Guinnessův světový rekord pro nejvyšší počet současných online uživatelů v programu okamžitých zpráv s pouhými 210 miliony uživatelů. Aktivní měsíční uživatelé přesahují 800 milionů. Je na 5. místě na globálním seznamu 10 nejpopulárnějších webových stránek a na 3. místě v Číně. Uživatelé z USA se stěží dostanou na seznam 50 nejlepších.

Sohu.com

Screenshot domovské stránky Sohu.com

Další čínský web Sohu.com nabízí věci, jako je vyhledávač, zprávy, hry, e-mail a reklama. Sohu.com je zařazen na 6. nejnavštěvovanější web na světě a v Číně je na 4. místě.

Facebook.com

Stránka sledování na Facebooku

Facebook je nejoblíbenější stránka sociálních médií na webu. Více než 2 miliardy aktivních uživatelů denně přistupují k Facebooku po celém světě a komunikují s rodinou a přáteli. Od roku 2021 je Facebook.com nejpopulárnějším webem číslo 7 na globálním trhu a v USA je na 5. místě

Více o Facebooku

  • Facebook 101: Jak Facebook začal a funkce, které můžete očekávat od giganta sociálních médií.
  • Jak používat Facebook: Pokud nevíte, co je časová osa nebo stav na Facebooku, můžete zde vyzvednout žargon a rozšířit, co můžete dělat na sociální síti.
  • Jak používat Facebook k hledání lidí: Protože Facebook je nejrozsáhlejší sociální síť na webu, je to mocný nástroj pro vyhledávání lidí online. Další informace o používání Facebooku k hledání starých přátel, spolužáků nebo členů rodiny.

Taobao.com

Screenshot webové stránky Taobao

Taobao je webová stránka pro online nakupování v Číně. Nabízí oblečení a elektroniku pro všechny věkové kategorie a uživatelé mohou na webu nakupovat nebo prodávat. Taobao je největší webová stránka elektronického obchodování na světě a má více než miliardu výpisů produktů. V roce 2017 dosáhly Taobao.com a Tmall.com společně tak vysokého objemu transakcí, že překonaly všechny weby elektronického obchodování a maloobchodníci v USA Taobao se umístilo na 8. místě v celosvětovém měřítku a na 5. místě v Číně. Uživatelé v USA tvoří přibližně 1,5 procenta z celkového provozu webu.

Amazon.com

Vstupní stránka Amazonu se 40% slevou banner pro psy a kočky v horní části

Amazon je na dobré cestě k tomu, aby se stal „společností zaměřenou na zákazníka nejvíce na Zemi“. Nabízí obrovský výběr maloobchodních produktů, včetně knih, filmů, elektroniky, hraček a mnoha dalších věcí, a to buď přímo, nebo jako prostředník. Prostřednictvím své služby Prime nabízí videa a hudbu. Amazon je v roce 2021 nejoblíbenějším globálním webem č. 9. Patří mezi nejoblíbenější web č. 3 mezi weby v USA a nákupní web číslo jedna v USA.

360.cn

Domovská stránka webu 360.cn

360.cn je web, který patří čínské internetové bezpečnostní společnosti Qihoo 360. Nabízí antivirový software, webový prohlížeč, systémové nástroje, online hry, obchod s mobilními aplikacemi a další. 360.cn je 10. nejnavštěvovanější web na světě a řadí se na 6. nejoblíbenější web v Číně.