Skip to content

Twitch Chat: 5 věcí, které zaměňují streamované nováčky

8 de Červenec de 2021
image twitchchat 59f83357519de20011721065

Twitch chat je jednou z nejoblíbenějších funkcí streamovací služby. Umožňuje komunikaci mezi streamerem a diváky a je často nedílnou součástí budování komunity kolem jediného kanálu Twitch. Navzdory tomu, že jsou tak prominentní, četné rozhovory Twitche mohou být docela zastrašující kvůli množství skrytých funkcí a specifickému žargonu, který používají jejich zkušení uživatelé.

Nepoužíváte svůj mikrofon ve službě Twitch Chat

Běžná mylná představa o Twitch chatu je, že jde o formu verbální komunikace. Toto nedorozumění vychází ze skutečnosti, že většina fáborů Twitch nosí během streamování náhlavní soupravy, které používají ke konverzaci s ostatními lidmi, se kterými hrají. Tomu se říká hlasový chat nebo herní chat, zatímco Twitch chat odkazuje pouze na textovou chatovací místnost na hlavní stránce kanálu a v mnoha aplikacích Twitch.

Twitch Whispers a DM se liší

Twitch má dva samostatné způsoby, jak soukromě komunikovat s ostatními uživateli prostřednictvím textu, a noví uživatelé je často zmatili nebo si úplně neuvědomují, že existuje více než jedna metoda.

  • DM (přímé zprávy) jsou tradiční funkce soukromých zpráv, kterou většina lidí pozná z jiných služeb, jako je Facebook a Twitter. K DM lze přistupovat po přihlášení na web Twitch, kliknutím na rozevírací nabídku v pravém horním rohu a výběrem Zprávy. Na této stránce mohou uživatelé Twitch vytvářet nové zprávy pro ostatní uživatele a také číst zprávy, které dostali. DM se často používají k odesílání důležitých informací, jako je soukromé telefonní číslo nebo poštovní adresa.
  • Šeptá jsou způsob, jak chatovat s někým ve veřejném chatu Twitch jakéhokoli kanálu, ale způsobem, který brání ostatním uživatelům vidět vaši soukromou konverzaci. Chcete-li začít šeptat, jednoduše napište / t do chatu následovaného uživatelským jménem Twitch. Pouze tento uživatel uvidí vaši zprávu v chatu. Šeptání může být užitečné, když sledujete stream a chcete rychle požádat ostatní uživatele o něco soukromého.

Twitch Emoji jsou divní (ale mají historii)

Kromě obvyklých emodži (emotikonů), které by většina uživatelů internetu poznala, jako jsou obecné ikony veselé tváře a mrknutí, používá Twitch chat také speciální emoji zvané emoti, které jsou speciálně vytvořeny zaměstnanci Twitch a přidruženými společnostmi a partnery Twitch. Tyto emoce lze aktivovat zadáním jejich jména do chatu a obsahují skutečné fotografie streamerů nebo umělecká díla vytvořená umělci. Emoce s sebou často nesou zvláštní význam spojený s jednotlivcem nebo odkaz na vtip. Zde jsou dvě emoce, která se vám na chatu Twitch zobrazí nejvíce.

  • Kappa: Kappa vypadá na Twitchi jako nejpoužívanější emot, vypadá jako obraz hlavy Billa Pullmana, ale ve skutečnosti je to fotka bývalého zaměstnance Twitche. Tento obraz a slovo začaly představovat trollování (zábavu, hraní vtipu) na Twitchi a nesouvisí s mytologickým japonským tvorem stejného jména.
  • PJSalt: Tento emot je doslova jen obrazem balíčku soli a je odkazem na frázi „slaný“, což v herní komunitě znamená „bolavý poražený“ nebo „rozrušený“.

Některé příkazy Twitch Chatu aktivují speciální funkce

Ve skutečnosti je v chatech Twitch spousta skrytých dalších funkcí, které lze aktivovat zadáním konkrétního slova nebo řetězce znaků. Zde jsou některé z užitečnějších povelů chatu, které stojí za to experimentovat.

  • /hostitel: Chcete-li začít hostovat kanál (vysílat jej svým vlastním následovníkům), jednoduše navštivte kanál, který chcete hostovat, a zadejte tento příkaz do svého chatu Twitch.
  • / mods: Zadejte tento příkaz do chatu, aby se zobrazili všichni moderátoři daného kanálu. To může být užitečné, pokud potřebujete někoho nahlásit.
  • /ignorovat: Pomocí tohoto příkazu můžete ztlumit jiného uživatele v chatu. Jednoduše zadejte /ignorovat následované jejich uživatelským jménem. Například / ignore Mario by ztlumil uživatele Twitch s uživatelským jménem, ​​Mario.
  • / odignorovat: Chcete-li ztlumit ztlumeného uživatele, použijte tento příkaz a jeho uživatelské jméno.

Twitch chaty jsou otevřené 24/7

Twitch streamer nemusí být živý, aby jejich chatovací místnost fungovala. Ve skutečnosti se kdokoli může připojit k chatu Twitch kdykoli během dne a začít komunikovat s kýmkoli jiným, kdo je náhodou v okolí. To může být obzvláště užitečné, když čekáte, až se streamer spustí na populárním kanálu, protože to divákům umožní poznat jeden druhého, než bude chat zaplaven jinými uživateli.