Skip to content

Vaše auto nemusí být v budoucnu jediným elektromobilem

19 de Srpen de 2022
e rvconcept 366ee40afabc4cf9a41f0956f7fab870

Klíčové věci

  • Společnosti pracují na všem, od elektrických vzducholodí po elektrická a autonomní železniční vozidla.
  • Neobvyklá elektrická vozidla (EV) by mohla snížit znečištění a jejich údržba by byla levnější.
  • Izraelská společnost plánuje brzy otestovat elektrické osobní letadlo.

Elektromobily tak loni a nyní se výrobci obracejí k neobvyklým prostředkům bateriově poháněné dopravy. Winnebago industry právě odhalilo svůj nový koncept elektrického rekreačního vozidla (RV). Společnosti pracují na všem, od elektrických vzducholodí po elektrická a autonomní železniční vozidla. To vše je součástí snahy o snížení znečištění prostřednictvím alternativ k autům hltajícím plyn. „Konvenční paliva, která se používají v těchto vozidlech, mají tendenci produkovat skleníkové plyny a další znečišťující látky, které jsou škodlivé pro lidské zdraví a zdraví životního prostředí,“ řekl zivotdivny v e-mailu Ramteen Sioshansi, profesor inženýrství na Ohio State University a IEEE Fellow, který studuje elektrická vozidla. rozhovor. „Může být náročné vyvinout jiná kapalná paliva, která tyto vlastnosti nemají. Přechod na elektřinu tyto emise eliminuje.“

RV Go Electric

Typický obytný vůz se dostane pouze kolem 6-10 mil na galon, což se může rychle prodražit, když jsou náklady na palivo vysoké. Ale Winnebago tvrdí, že má řešení se svým novým elektrickým RV. Koncepční vozidlo Winnebago e-RV je plně elektrické obytné vozidlo s nulovými emisemi, které obsahuje pokročilý pohon a sadu baterií, které také pohání všechny systémy obytných prostor autobusu. Má ve vozidle spotřebiče navržené tak, aby optimalizovaly spotřebu energie a výkon baterie a zároveň maximalizovaly pohodlí a funkčnost.

K dispozici je dokonce 350 V DC napájení pro ohřívač vody a střešní klimatizaci s tepelným čerpadlem a 110 V AC pro indukční varnou desku. „Poptávka spotřebitelů pohání aplikace elektrické energie na mnoha frontách a věříme, že spotřebitelé RV jsou připraveni těžit z vylepšených funkcí a použitelnosti, které elektrifikované a propojené RV produkty poskytnou,“ řekl Ashis Bhattacharya, senior viceprezident Winnebago Industries. tisková zpráva.

Elektrická vozidla jsou atraktivní, protože jsou tak udržitelná, jak z hlediska životního prostředí, tak z ekonomického hlediska, řekl Andrey Bolshakov, generální ředitel společnosti Evocargo, společnosti zivotdivny v e-mailovém rozhovoru. Jeho společnost vyvíjí autonomní elektrická nákladní vozidla. Vzdálení operátoři budou ovládat nákladní přepravce. Jakékoli elektrické vozidlo – ať už je to letadlo, nákladní automobil nebo osobní automobil – bude mít nulové emise a bude tišší než jeho konvenční protějšek, tvrdil Bolshakov. „Takže svět plný elektrických vozidel bude čistší a pohodlnější,“ řekl. „A protože elektromotory jsou mnohem jednodušší než spalovací motory, jejich provoz je spolehlivější a jejich servis je levnější.“

Vlaky, letadla a automobily

Výrobci plácají slovo elektrický před prakticky každé vozidlo, na které si vzpomenete. Například skupina bývalých inženýrů SpaceX nedávno oznámila, že staví elektrické nákladní vlakové vozy s vlastním pohonem. Parallel Systems tvrdí, že její vlakové vozy jsou energeticky účinnější než nákladní doprava. Vozidla mají lepší aerodynamiku, takže přesun jedné jednotky nákladu vlakem zabere čtvrtinu energie potřebné k přesunu nákladním autem.

Koncept futuristické ulice s lidmi pobíhajícími a elektrickými vozidly pro dopravu.

„Založili jsme Parallel, abychom umožnili železnicím otevřít nové trhy, zvýšit využití infrastruktury a zlepšit služby pro urychlení dekarbonizace nákladní dopravy,“ řekl Matt Soule, generální ředitel Parallel Systems v tiskové zprávě. „Naším obchodním modelem je poskytnout železnicím nástroje k přeměně části odvětví nákladní dopravy v USA v hodnotě 700 miliard USD na železnici. Paralelní systém může také pomoci zmírnit krizi dodavatelského řetězce tím, že umožní nízkou cenu a pravidelný pohyb zboží v přístavech a z přístavů.“ Když vlaky mohou jet elektrické, proč ne věci, které létají? Zdá se, že toto je myšlení společnosti Hybrid Air Vehicles, která nedávno představila koncepty elektricky poháněných vzducholodí pro cestující. Airlander 10 bude schopen přepravit až 100 cestujících.

Izraelská společnost plánuje brzy otestovat elektrické osobní letadlo. Výzvy však přetrvávají při proměně konceptů EV ve skutečnost. U elektrických nákladních vozidel je hmotnost vyžadovaná od baterií k tahání těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti testem limitů současné technologie, řekl Michael Lenox, profesor na University of Virginia a autor knihy „The Decarbonization Imperative: Transforming the Global Ekonomika do roku 2050″ v e-mailovém rozhovoru. Řekl, že stejné překážky hmotnosti a životnosti baterie brání snu o komerčních letech na dlouhé vzdálenosti. „Biopaliva a vodík se mohou nakonec stát lepším řešením pro dekarbonizaci komerčních leteckých letů,“ dodal Lenox.