Skip to content

Vaše kreditní karty by mohly brzy získat skener otisků prstů

8 de Říjen de 2022
GettyImages 1238719561 c1d69660637d4fdca4142bb0f7b14896

Klíčové věci

  • Samsung představil nový bezpečnostní čip otisků prstů, který má do platebních karet přidat biometrii.
  • Na rozdíl od stávajících řešení kombinuje čip Samsung několik klíčových technologií uvnitř jednoho čipu.
  • Odborníci se domnívají, že biometrické karty se stanou hlavním proudem v roce 2022.

Nová technologie otisků prstů od společnosti Samsung má za cíl zvýšit bezpečnost transakcí vaší kreditní kartou. Je moderní doba, kdy někteří lidé platí bezkontaktně ze svých telefonů, zatímco ti opravdu neohrožení dostávají platební implantáty. Překvapivě většina z nás stále stahuje karty a ověřuje transakce pomocí nezabezpečených prostředků, jako jsou piny a hesla. Samsung tvrdí, že vytvořil první komplexní integrovaný obvod pro zabezpečení otisků prstů (IC) pro platební karty v tomto odvětví. Čip čte biometrické informace pomocí snímače otisků prstů, ukládá a ověřuje data pomocí bezpečnostního prvku odolného proti neoprávněné manipulaci (SE) a analyzuje je pomocí zabezpečeného procesoru. „Použití bezpečnostního čipu otisku prstu nevyžaduje zapamatování si PINu nebo ruční zakrytí PIN bloku při zadávání tohoto čísla, aby se zabránilo útočníkům v krádeži,“ řekla Lifewire e-mailem Therese Schachner, konzultantka pro kybernetickou bezpečnost ve VPNBrains. „[The] bezpečnostní čip může také umožnit lepší pohodlí ve srovnání s jinými autentizačními mechanismy.“

Skener karet

Osoba používající automat na platby kreditní kartou

Schachner přidal SE a bezpečný procesor čipu, který využívá techniky, jako je šifrování, také pomáhá zabránit útočníkům v zasahování do jakékoli kritické funkce systému a v přístupu k uloženým datům o otiscích prstů na kartě. „Čip, který využívá technologii anti-spoofing, má vestavěnou ochranu proti pokusům použít falešné otisky prstů k podvodné autentizaci.“ Samsung tvrdí, že jeho all-in-one čip může pomoci výrobcům karet snížit počet integrovaných obvodů, které potřebují vtěsnat do karty. To by jim umožnilo optimalizovat design karet pro biometrické platební karty. Podle společnosti je nové řešení certifikováno podle běžných certifikačních standardů pro platební karty, včetně EMVCo a Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 6+. Dodal, že čip funguje v souladu s nejnovějšími specifikacemi Mastercard Biometric Evaluation Plan Summary (BEPS) také pro biometrické platební karty. „Čip, který využívá technologii anti-spoofing, má vestavěnou ochranu proti pokusům použít falešné otisky prstů k podvodné autentizaci.“ Kenny Han, viceprezident marketingu System LSI ve společnosti Samsung Electronics, v tiskové zprávě poznamenal, že ačkoli je čip primárně určen pro platební karty, lze jej použít i v kartách, které vyžadují vysoce zabezpečené ověření, jako je identifikace studentů nebo zaměstnanců, členství nebo přístup do budovy.“ V ​​březnu 2021 Samsung zejména oznámil, že spolupracuje s Mastercard na vytvoření nové platební karty pro biometrické skenování, která bude obsahovat vestavěnou čtečku otisků prstů. V tomto oznámení Samsung konkrétně poukázal na to, že karty budou Funkce „nová bezpečnostní čipová sada od společnosti Samsung.“ Odborníci se domnívají, že to byl nově oznámený čip typu vše v jednom, o kterém se Samsung zmiňoval ve svém dřívějším oznámení. Společnost Samsung však nesdělila žádné podrobnosti o současných nebo nadcházejících partnerstvích pro nový čip. Ale s ohledem na výrobní dovednosti společnosti Samsung se odborníci domnívají, že karty s novým čipem by mohly být hned za rohem, což by připravilo cestu pro biometrické karty. hlavní proud.

Ne všelék

Palec na čtečku otisků prstů kreditní karty

To je v souladu se zprávou Smart Payment Association (SPA), která uvádí, že se očekává, že biometrické platební karty „dosáhnou kritického hromadného nasazení“ v roce 2022, přičemž v současné době probíhají pilotní projekty více než 20 biometrických platebních karet. Zpráva SPA uvedla, že „trh s biometrickými platebními kartami je dnes v kritickém bodě zvratu“ a dodal, že mohou také zlepšit finanční začlenění tam, kde může být úroveň gramotnosti nízká a zadávání PIN nebo hesel představuje významný zlom v použitelnosti. „Uživatelé nemohou ‚změnit‘ své otisky prstů stejným způsobem, jakým mohou resetovat svá hesla po narušení dat,“ zdůraznila společnost Smartphones, SPA, pomohly zavést významnou úroveň obeznámenosti s biometrií. Ve skutečnosti je tato úroveň obeznámenosti jeden z hlavních důvodů zvyšující poptávku po biometrických platebních kartách. SPA doufá, že to nakonec také pomůže zvýšit jejich akceptaci, protože biometrie je obecně přijímána jako bezpečnější autentizační mechanismus. Schachner však varoval, že ačkoli jsou technologie pro ověřování otisků prstů přiměřeně bezpečné, včetně nového čipu pro zabezpečení otisků prstů od společnosti Samsung, nejsou tak spolehlivé, jak se někteří lidé domnívají.“ „V případě, že útočníci nějakým způsobem získají přístup k datům o otiscích prstů, uživatelé nemohou své otisky „změnit“ stejným způsobem, jakým mohou resetovat svá hesla po únik dat,“ řekla Schachner. Dále dodala, že technologie otisků prstů ne vždy vyhovují uživatelům s postižením nebo kůží a zdravotníky. všechny stavy, jako je diabetes, které ovlivňují jejich schopnost poskytnout otisk prstu jako součást procesu ověřování. „Pokud se tyto obavy vyřeší, nový čip poslouží jako bezpečnější a přístupnější autentizační řešení,“ řekl Schachner.